Organizacja lekcji na terenie szkoły nie będzie już obowiązkiem dyrektora

27.01.2021

Organizacja lekcji na terenie szkoły nie będzie już obowiązkiem dyrektora Niespełna 1 proc. uczniów uczestniczy obecnie w lekcjach stacjonarnych na terenie szkół, bo w domach nie mają warunków do zdalnej edukacji. Mimo to minister oświaty zmienia rozporządzenie, żeby - jak tłumaczy - ukrócić nadużycia, choć jeszcze rano przekonywał, że przepis, który na to pozwala jest dobry, bo zapobiega wykluczeniu uczniów z edukacji.

Nauczyciel z renomowanego krakowskiego liceum potrzebuje pomocy

27.01.2021

Nauczyciel z renomowanego krakowskiego liceum potrzebuje pomocy Dariusz Pasieka, nauczycieli z V LO w Krakowie walczy z bardzo ciężką chorobą. W listopadzie ubiegłego roku zdiagnozowano u niego stwardnienie zanikowe boczne (SLA). Rodzina i przyjaciele apelują o wsparcie.

27.01.2021

Minister edukacji ma nadzieję na powrót uczniów. Minister zdrowia nie rekomenduje otwierania szkół Minister edukacji ma nadzieję, że starsi uczniowie wrócą na lekcje jeszcze w lutym. Minister zdrowia “absolutnie nie rekomenduje dalszego otwierania szkół” i zapowiada kolejne testy dla nauczycieli.

Licealiści "oswajają" depresję: Tę chorobę musimy zrozumieć, by jej uniknąć

27.01.2021

Licealiści - Pomoc zawsze można znaleźć, tylko trzeba jej poszukać - uważają krakowscy licealiści, którzy w ramach międzynarodowej olimpiady „Zwolnieni z teorii” przygotowali projekt pod tytułem „Depresja społeczeństwa”. Uczniowie przeprowadzają wywiady z ekspertami, dzielą się opiniami, dyskutują o zaburzeniach psychicznych.

26.01.2021

Niemal 50 procent nauczycieli przeszło już zakażenie koronawirusem. Zaskakujące wyniki badań Niemal 100 nauczycieli z sześciu krakowskich placówek zostało przebadanych na obecność przeciwciał koronawirusa. Okazało się, że 47 proc. z nich przeszło już chorobę nawet o tym nie wiedząc. Najwięcej takich przypadków było w przedszkolu i szkole specjalnej.

21.01.2021

Minister edukacji chce wyciągnąć dzieci z domów. “Podejmujemy działania” - zapewnia Przemysław Czarnek, minister edukacji narodowej zapowiada, że w najbliższych dniach zaproponuje rozwiązania, które “wyciągną dzieci z domu”.

Rośnie liczba szkół i przedszkoli, które pracują zdalnie lub hybrydowo

20.01.2021

Rośnie liczba szkół i przedszkoli, które pracują zdalnie lub hybrydowo Od poniedziałku resort edukacji publikuje dane na temat pracy szkół podstawowych i przedszkoli. Okazuje się, że z dnia na dzień rośnie liczba placówek, które uczą w trybie zdalnym lub hybrydowym.

20.01.2021

Nauczyciele zniknęli z kolejki do szczepień, potem pojawili się w trzeciej podgrupie Coraz bardziej oddala się termin szczepień nauczycieli. Dziś okazało się, że w swojej grupie będą zaszczepieni dopiero w trzeciej kolejności, choć i to nie jest do końca pewne.

Ile przedszkoli pracuje zdalnie? Ministerstwo publikuje raporty

19.01.2021

Ile przedszkoli pracuje zdalnie? Ministerstwo publikuje raporty Ponad 15 tys. przedszkoli pracuje stacjonarnie, a 78 w trybie zdalnym lub hybrydowym - informuje ministerstwo edukacji. - Większość z nas już przechorowała Covid - odpowiadają nauczyciele z przedszkoli.

Nauczyciele znów zostaną przetestowani. Czy wszyscy uczniowie wrócą do szkół?

19.01.2021

Nauczyciele znów zostaną przetestowani. Czy wszyscy uczniowie wrócą do szkół? Testy przesiewowe nauczycieli klas I-III zostaną powtórzone na początku lutego. Na podstawie wyników tych badań rząd będzie podejmował decyzję o otwarciu szkół dla starszych roczników.