16.01.2020

Miasto kupiło działkę, na której stoi szkoła. Skorzystają na tym także uczniowie innej podstawówki Kraków zapłacił ponad 8 mln złotych za działkę przy ul.Wileńskiej, na której znajduje się Szkoła Podstawowa nr 95. To dobra wiadomość nie tylko dla uczniów i nauczycieli tej szkoły, ale również pobliskiej społecznej podstawówki. Dlaczego?

13.01.2020

Ferie z angielskim. Bezpłatne lekcje dla przedszkolaków i uczniów w szkole Profi-Lingua Ferie to nie tylko czas leniuchowania.  Można spędzić je też aktywnie łącząc przyjemne z pożytecznym. Jedną z propozycji jest tygodniowy, bezpłatny kurs języka angielskiego w Szkole Języków Obcych Profi-Lingua. Zajęcia odbywają się w przy ul. Podwale 6 i Lubostroń 15.

15.01.2020

Pracownicy krakowskich szkół i przedszkoli dostaną podwyżki. O ich wysokości zdecydują dyrektorzy Kraków przeznaczy w tym roku ponad 16 mln złotych na podwyżki dla pracowników administracji i obsługi zatrudnionych w samorządowych szkołach i placówkach oświatowych. Wyższe pensje ma otrzymać ponad 4 tys. osób.

15.01.2020

Na tej tafli wkrótce wystąpią prawdziwe gwiazdy akrobacji. Teraz każdy może spróbować tu swoich sił Lubisz jazdę na łyżwach? Chcesz się poczuć jak gwiazda na lodzie? A może szukasz dodatkowych atrakcji podczas ferii zimowych?

“Co na Boga zrobiło komu 13 miesięczne ciężko chore dziecko?”

15.01.2020

“Co na Boga zrobiło komu 13 miesięczne ciężko chore dziecko?” Tysiące osób walczy o życie małego Kacperka z Zabierzowa wpłacając pieniądze na jego leczenie. Są jednak też tacy, którzy w brutalny sposób atakują jego rodziców.

Ranking warszawskich szkół podstawowych 2020

13.01.2020

Ranking warszawskich szkół podstawowych 2020 Prezentujemy ranking warszawskich szkół podstawowych, który powstał w oparciu o wyniki pierwszego w historii egzaminu ósmoklasisty. O miejscu w zestawieniu zdecydowała średnia wyników ze wszystkich zdawanych przedmiotów w danej szkole.

09.01.2020

Kto pojechał do Japonii z Barbarą Nowak? Kuratorium milczy na ten temat od ponad miesiąca Małopolska kurator oświaty lekceważy prawo prasowe. Od ponad miesiąca czekamy na odpowiedź na zadane jej pytania dotyczące słynnej już podróży do Japonii. Nie pomogła nawet interwencja u wojewody. Tymczasem w mediach społecznościowych i Radiu Maryja Nowak przekonuje, że to dziennikarze kłamią, a ona zawsze udziela odpowiedzi na zadane pytania.

Najlepsze licea i technika w kraju [RANKING 2020]

09.01.2020

Najlepsze licea i technika w kraju [RANKING 2020] Miesięcznik “Perspektywy” już po raz 22. przygotował ranking liceów i techników. W zestawieniu znalazło się ponad 3000 szkół. Które z nich osiągnęły w tym roku najlepsze wyniki?

Eurowizja Junior wykorzystuje dzieci? Spór o organizację imprezy w Krakowie

09.01.2020

Eurowizja Junior wykorzystuje dzieci? Spór o organizację imprezy w Krakowie Sprawa organizacji w Krakowie Eurowizji Junior podzieliła radnych. Podczas burzliwej dyskusji padł nawet argument, że konkurs to “wykorzystywanie dzieci”.

Czas na czytanie. Rozdajemy książki wydawnictwa Znak

30.11.-1

Czas na czytanie. Rozdajemy książki wydawnictwa Znak Jeden z siedmiu tytułów wydawnictwa Znak może być Twój. Wystarczy, że polubisz nasz profil na FB, udostępnisz ten post, a w komentarzu wpiszesz, którą książkę wybierasz. Masz czas do piątku (10 stycznia). A oto tytuły książek: