15.05.2022

Znani nauczyciele napisali program dla partii politycznej. Niektóre punkty spodobają się uczniom Po pierwsze podniesienie nauczycielskich wynagrodzeń, a po drugie: krótsze lekcje, mniej nauki, brak ocen, różnokolorowe paski na świadectwie, a także otwarcie szkół na zwierzęta. Z takimi propozycjami chce iść do wyborów Polska 2050 Szymona Hołowni. Partia właśnie przedstawiła swój program dla edukacji. Zobacz, co chcą zmienić w szkole.

13.05.2022

Tajne oświadczenie majątkowe Barbary Nowak. Co ukrywa małopolska kurator oświaty? Barbara Nowak nie zgodziła się na odtajnienie swoich oświadczeń majątkowych. Twierdzi, że mogłoby to zostać wykorzystane do ataków na nią. Co chce ukryć małopolska kurator oświaty? Poseł Marek Sowa zapowiada interwencję u wojewody w tej sprawie.

Polonistka: To najbardziej pokrzywdzony rocznik, jaki widziałam [ROZMOWA]

13.05.2022

Polonistka: To najbardziej pokrzywdzony rocznik, jaki widziałam [ROZMOWA] "Moi uczniowie są przestraszeni i sfrustrowani. Mają duże poczucie niesprawiedliwości, ponieważ uważają, że zostali gorzej potraktowani niż ich starsi koledzy. Ta sytuacja jest dla nich trudna psychicznie, niektórych demotywuje. Nie chcą podejmować wysiłku, bo uważają, że nie dadzą rady".

Nie możemy dać ukraińskim uczniom przepustki do liceum

12.05.2022

Nie możemy dać ukraińskim uczniom przepustki do liceum Minister edukacji Przemysław Czarnek tłumaczy dlaczego ukraińscy uczniowie muszą zdawać egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. I przekonuje, że szef resortu oświaty Ukrainy dziękuje mu za to, że nie daje im żadnych przywilejów.

Minister Czarnek: W szkołach deprawują dzieci bez zgody rodziców

12.05.2022

Minister Czarnek: W szkołach deprawują dzieci bez zgody rodziców Deprawowanie dzieci bez zgody rodziców i mówienie o seksualności w sposób, których część rodzin po prostu nie akceptuje - tak zdaniem ministra edukacji Przemysława Czarnka wyglądają zajęcia pozalekcyjne w szkołach. - Najchętniej doprowadziłbym do sytuacji, by do szkoły nie miała wstępu żadna organizacja pozarządowa - mówi minister i zapowiada lex Czarnek 2.0 z kosmetycznymi zmianami.

Wzruszające pożegnanie nauczycielki. To trzeba zobaczyć!

12.05.2022

Wzruszające pożegnanie nauczycielki. To trzeba zobaczyć! Tak uczniowie krakowskiego liceum pożegnali swoją nauczycielkę. Nagranie z uroczystości zamieścili w internecie i zatytułowali “Pożegnanie Legendy”.

Minister Czarnek chciał dać nauczycielom ogromne podwyżki. Dlaczego nie dał?

10.05.2022

Minister Czarnek chciał dać nauczycielom ogromne podwyżki. Dlaczego nie dał? Przemysław Czarnek odpowiada na żądania jego dymisji ze strony związkowców z “Solidarności”. Przekonuje, że chciał dać nauczycielom 36 procentowe podwyżki.

Przemysław Czarnek do natychmiastowej dymisji. Możliwy strajk nauczycieli

10.05.2022

Przemysław Czarnek do natychmiastowej dymisji. Możliwy strajk nauczycieli Oświatowa “Solidarność” żąda od premiera natychmiastowego odwołania ze stanowiska ministra edukacji Przemysława Czarnka. - Z takim wnioskiem występujemy po raz drugi w historii. Czara goryczy się przelała - mówi Ryszard Proksa, szef krajowej sekcji oświaty i wychowania. Związek nie wyklucza też rozpoczęcia strajku. Decyzja ma zapaść w przyszłym tygodniu.

Maturzyści musieli sami dużo pracować, bo ich nauczyciele strajkowali

09.05.2022

Maturzyści musieli sami dużo pracować, bo ich nauczyciele strajkowali Zdaniem Barbary Nowak tegoroczni maturzyści mieli problem z przygotowaniem się do egzaminu maturalnego przez strajk nauczycieli.

06.05.2022

Student prawa usłyszał wyrok za pobicie nauczyciela. To był zamach na funkcjonariusza publicznego Student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, który zaatakował nauczyciela właśnie usłyszał wyrok. Sąd Rejonowy w Wieliczce uznał, że ta napaść była zamachem na funkcjonariusza publicznego.
Miasto Pociech dla Ukrainy

Baza bezpłatnych atrakcji dla dzieci z Ukrainy

Ukraińscy uczniowie w Polsce

Baza darmowych materiałów dla uczniów z Ukrainy i polskich nauczycieli