02.06.2020

Minister edukacji narodowej czyta dzieciom o sroczce. “Straszne” komentują internauci Z okazji Dnia Dziecka premier Mateusz Morawiecki i niemal wszyscy jego ministrowie nagrali krótkie filmiki, na których czytają dzieciom wierszyki lub bajeczki. W tym gronie nie mogło oczywiście zabraknąć występu ministra edukacji.

Trening, który pozwoli rozwinąć umiejętności przywódcze

02.06.2020

Trening, który pozwoli rozwinąć umiejętności przywódcze Poziom edukacji online różni się w poszczególnych szkołach. Część uczniów ma duże szczęście współpracować z nauczycielami o wysokich kompetencjach cyfrowych, ale nawet oni wciąż mają dostęp tylko do tradycyjnych zajęć takich jak matematyka, biologia, czy fizyka. Programy edukacyjne pomijają rozwój innych umiejętności, które są niezbędne w dorosłym życiu. Fundacja WorldLINK pod patronatem Digital University Foundation wraz z polskimi i globalnymi partnerami prowadzi działania mające to zmienić.

01.06.2020

Nadal nie ma wytycznych GIS w sprawie placów zabaw. Czy urządzenia będą dezynfekowane? Kraków uruchomił już wszystkie place zabaw, które podlegają Zarządowi Zieleni Miejskiej. Na razie nie jest planowana dezynfekcja urządzeń.

Ministerstwo edukacji nie zaleca lekcji on-line. Co proponuje w zamian?

01.06.2020

Ministerstwo edukacji nie zaleca lekcji on-line. Co proponuje w zamian? Do końca tego roku szkolnego zajęcia w szkołach mają odbywać się zdalnie. Co ciekawe, ministerstwo nie zaleca, by były one prowadzone w czasie rzeczywistym.

01.06.2020

Zdaniem ministra edukacji nie ma potrzeby przywracania zajęć w szkołach. Dlaczego? Minister edukacji Dariusz Piontkowski w końcu otwarcie przyznał, że w tym roku szkolnym uczniowie nie wrócą już na lekcje. - Mamy nadzieję, że będzie to możliwe od września - mówi minister.

31.05.2020

Nocowanie w szkole w czasie epidemii. Nauczyciel z Gdańska zaskoczył swoich uczniów Od ponad dwóch miesięcy polscy uczniowie są zamknięci w domach. Nie tylko nie mogą chodzić do szkoły, ale musieli też znacznie ograniczyć bezpośrednie kontakty towarzyskie z rówieśnikami. Na szczęście są nauczyciele, którzy dostrzegają ten problem i próbują jakoś pomóc dzieciom przebrnąć przez pandemię.

Wielki powrót uwielbianego przez dzieci Profesora Wiolinka

30.05.2020

Wielki powrót uwielbianego przez dzieci Profesora Wiolinka Z okazji Dnia Dziecka Opera Krakowska przygotowała dla najmłodszych melomanów wyjątkową niespodziankę: znów będzie można spotkać się z Profesorem Wiolinkiem.

Ranking małopolskich szkół podstawowych 2019 [NOWY]

30.05.2020

Ranking małopolskich szkół podstawowych 2019 [NOWY] Prezentujemy ranking wszystkich małopolskich szkół podstawowych, który powstał w oparciu o wyniki pierwszego w historii egzaminu ósmoklasisty zdawanego przez uczniów w 2019 roku. O miejscu w zestawieniu zdecydowała średnia wyników ze wszystkich zdawanych przedmiotów w danej szkole.

30.05.2020

Tak będzie w tym roku wyglądać rekrutacja do liceów, techników i szkół branżowych Minister edukacji ustalił nowy harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych. Ma to związek ze zmianami terminów przeprowadzenia egzaminu gimnazjalnego. Dokumenty będzie można składać drogą elektroniczną, a listy przyjętych kandydatów zamiast na drzwiach szkół zawisną w internecie.

Nowy harmonogram egzaminów w 2020 roku. Kiedy uczniowie poznają wyniki?

30.05.2020

Nowy harmonogram egzaminów w 2020 roku. Kiedy uczniowie poznają wyniki? W tym roku egzaminy odbędą się według zmienionego harmonogramu. Zamiast w kwietniu i w maju wszystkie testy zostaną przeprowadzone w czerwcu, choć jak mówi sam minister edukacji sytuacja jest na tyle dynamiczna, że wszystko może jeszcze ulec zmianie.