26.03.2020

Trwa walka z epidemią, a kurator Nowak mówi o bolszewickiej zarazie i pladze korepetycji W czasie gdy cała Polska walczy z epidemią koronawirusa; szkoły i przedszkola stoją puste; a nauczyciele robią co mogą, by zrealizować z uczniami podstawę programową na odległość małopolska kurator oświaty podsuwa im swoje felietony o pladze korepetycji i radzi, by w walce z wirusem szukać wstawiennictwa św. Andrzeja Boboli.

Przewodniczący Rady Miasta interweniuje w sprawie zdalnego nauczania

26.03.2020

Przewodniczący Rady Miasta interweniuje w sprawie zdalnego nauczania Nauczyciele za dużo zadają, uczniowie mają problem z dostępem do szybkiego internetu i niezbędnego sprzętu, a rodzice nie mogą pracować zdalne, bo albo pomagają dzieciom w nauce, albo mają zajęty komputer ponieważ ich dzieci cały czas odrabiają zadania. Przewodniczący Rady Miasta Krakowa zapowiada interwencję.

25.03.2020

Mama ucznia: doszłam do wniosku, że mogę przygotować i przeprowadzić 6 lekcji w 15 minut Zdalna szkoła w praktyce. Nauczyciele narzekają na brak sprzętu i umiejętności. Rodzice mają dość zajmowania się edukacją swoich dzieci.

Matura i egzamin ósmoklasisty na próbę przez internet?

25.03.2020

Matura i egzamin ósmoklasisty na próbę przez internet? Czy czekają nas wirtualne egzaminy na koniec szkoły?

Kraków jednak zamyka boiska i place zabaw

23.03.2020

Kraków jednak zamyka boiska i place zabaw Jeszcze przed weekendem Zarząd Zieleni Miejskiej apelował do mieszkańców Krakowa, by nie korzystali z boisk i placów zabaw. Dziś zdecydował o ich zamknięciu.

Kultura dla dzieci w czasach zarazy. Czytanie, zwiedzanie, oglądanie

20.03.2020

Kultura dla dzieci w czasach zarazy. Czytanie, zwiedzanie, oglądanie Krakowskie instytucje kultury przygotowały ofertę dla najmłodszych na czas “narodowej kwarantanny”. Dzieci mogą obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać bajek, a nawet zwiedzić muzeum. Wszystko bez konieczności wychodzenia z domu.

20.03.2020

Miasto prosi o niekorzystanie z placów zabaw, radny apeluje o otwarcie przedszkoli i żłobków Zarząd Zieleni Miejskiej zaapelował do mieszkańców Krakowa, by przez jakiś czas nie korzystali z placów zabaw, boisk, czy siłowni plenerowych. Wkrótce w tych miejscach mają się pojawić tabliczki z ostrzeżeniem. Swój pomysł na walkę z epidemią ma też radny prezydenckiego klubu, który przygotował rezolucję w sprawie ponownego otwarcia żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych.

Kraków zmienia zasady rekrutacji do szkół i przedszkoli

17.03.2020

Kraków zmienia zasady rekrutacji do szkół i przedszkoli Zamiast biec do przedszkola lub szkoły z wydrukowanym podaniem będzie można zrobić skan lub zdjęcie i przesłać na adres placówki.

MEN przygotowuje rozporządzenie, które pozwoli na zdalną klasyfikację uczniów

17.03.2020

MEN przygotowuje rozporządzenie, które pozwoli na zdalną klasyfikację uczniów Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski opublikował dziś film na youtubie, w którym odpowiada na najczęściej zadawane pytania dotyczące pracy szkół w czasie epidemii. Zapowiedział też wydanie rozporządzenia, które ureguluje kwestie związane ze zdalnym nauczaniem.

Apel do uczniów: wysypiajcie się, nadrabiajcie zaległości w oglądaniu ulubionych seriali, czytajcie

13.03.2020

Apel do uczniów:  wysypiajcie się, nadrabiajcie zaległości w oglądaniu ulubionych seriali, czytajcie
W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach do 25 marca wiceprezydent Krakowa Anna Korfel-Jasińska w specjalnym liście zaapelowała do uczniów i ich rodziców o zachowanie szczególnej ostrożności.