Barbara Nowak ma skontrolować wszystkie szkoły sióstr prezentek

01.07.2022

Barbara Nowak ma skontrolować wszystkie szkoły sióstr prezentek W szkołach i przedszkolach prowadzonych przez siostry prezentki też mogło dochodzić do nieprawidłowości. Kuratorium oświaty, po interwencji posłów Lewicy, wszczęło tam kontrolę. - Dochodziły do nas sygnały, że sprawa DPS-u w Jordanowie może nie być jednostkowym przypadkiem - informuje poseł Maciej Gdula.

01.07.2022

Te klasy NIE cieszą się dużym zainteresowaniem kandydatów. Na liście renomowane ogólniaki Klasy w krakowskich liceach, do których zgłosiło się mniej chętnych niż jest miejsc.

Zaskakujący wynik egzaminu ósmoklasisty z matematyki

01.07.2022

Zaskakujący wynik egzaminu ósmoklasisty z matematyki Znamy już wyniki egzaminu ósmoklasistów. Sprawdź, jak uczniowie poradzili sobie w tym roku z zadaniami. Zaskoczeniem może być wynik z matematyki.

Wiemy, jak na egzaminie ósmoklasisty poradzili sobie uczniowie z Ukrainy

01.07.2022

Wiemy, jak na egzaminie ósmoklasisty poradzili sobie uczniowie z Ukrainy Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała dziś informacje o wynikach egzaminu ósmoklasistów. W tym roku przystąpiło do niego 6150 uczniów z Ukrainy. Zobacz, jak poradzili sobie z zadaniami.

30.06.2022

Posłanka domaga się skrócenia roku szkolnego. Napisała w tej sprawie do ministra edukacji Rok szkolny powinien być krótszy o dwa tygodnie, bo nauka po klasyfikacji to "fikcja". Co na to resort edukacji?

30.06.2022

Taką formę protestu wybrali nauczyciele. Czy w ten sposób wywalczą podwyżkę wynagrodzeń? Związek Nauczycielstwa Polskiego zapytał nauczycieli, czy są gotowi do walki o wyższe pensje. W tej sprawie wypowiedziało się kilkadziesiąt tysięcy uczących.

Najbardziej oblegane klasy w krakowskich technikach

30.06.2022

Najbardziej oblegane klasy w krakowskich technikach Rekrutacja do szkół średnich 2022. Sprawdź, które technika cieszą się największym zainteresowaniem kandydatów.

Wojewoda małopolski zabrał głos w sprawie oświadczeń majątkowych Barbary Nowak

29.06.2022

Wojewoda małopolski zabrał głos w sprawie oświadczeń majątkowych Barbary Nowak Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty nie zgodziła się na odtajnienie swoich oświadczeń majątkowych. Teraz głos w sprawie zabrał wojewoda małopolski.

Nie podoba wam się podręcznik do HiT? To go nie kupujcie! [ROZMOWA]

28.06.2022

Nie podoba wam się podręcznik do HiT? To go nie kupujcie! [ROZMOWA] - Manipulować treściami lub lansować własne poglądy można nie tylko na lekcjach HiT, ale także na biologii, geografii czy WoSie - mówi w rozmowie z "Miastem Pociech" Tomasz Tokarz, dr historii (specjalność: najnowsza historia Polski), wykładowca akademicki, trener kompetencji społecznych, autor książek, nauczyciel w Liceum Ogólnokształcącym Cogito w Zgorzelcu.

Niemal 9 kandydatów na miejsce! Które klasy są w tym roku najbardziej oblegane?

28.06.2022

Niemal 9 kandydatów na miejsce! Które klasy są w tym roku najbardziej oblegane? Trwa rekrutacja do krakowskich liceów. Sprawdź, które klasy cieszą się w tym roku największym zainteresowaniem kandydatów.

Ranking krakowskich szkół podstawowych 2022

Ranking warszawskich szkół podstawowych 2022

Ranking mazowieckich szkół podstawowych 2021

Ranking warszawskich szkół podstawowych 2021