Szczepienia licealistów coraz bliżej. Wiemy, jaką szczepionkę dostaną

14.05.2021

Szczepienia licealistów coraz bliżej. Wiemy, jaką szczepionkę dostaną Ruszają zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób od 16. roku życia. Rejestracja rozpocznie się 17 maja, ale już od niedzieli będzie można pobrać i wypełnić specjalny kwestionariusz.

14.05.2021

Dagmara Rucińska: Nie nazywajmy tego, co proponuje minister podwyżkami [ROZMOWA] Rozmowa z Dagmarą Rucińską, prezeską Niezależnego Związku Zawodowego OŚWIATA POLSKA, który powstał w listopadzie 2020 roku “na fali niezgody i niezadowolenia pracowników oświaty i samorządowców z powodu degradacji profesji nauczyciela, pogarszających się warunków pracy i płacy pracowników oświaty, a tym samym degradacji oświaty”.

Rodzice mają dość zdalnego nauczania, żądają gwarancji od dyrektorów szkół

13.05.2021

Rodzice mają dość zdalnego nauczania, żądają gwarancji od dyrektorów szkół Rodzice żądają, by nauka w przyszłym roku szkolnym była prowadzona w trybie stacjonarnym. - Nigdy więcej zdalnego nauczania! - apelują. Pisma w tej sprawie otrzymali dziś dyrektorzy szkół w 50 polskich miastach. Dlaczego właśnie oni? - Dyrektor ma możliwość, by szkoła działała normalnie, nawet jeśli rząd uzna, że powinna być zamknięta - tłumaczy inicjator akcji.

O czasie pracy nauczycieli, wiadrze pomyj i niesmaku [POLEMIKA]

12.05.2021

O czasie pracy nauczycieli, wiadrze pomyj i niesmaku [POLEMIKA] Wywiad z Marcinem Stiburskim, który w ubiegłym tygodniu ukazał się na naszym portalu wywołał mnóstwo komentarzy. W większości negatywnych, a częściowo ocierających się o zwykły hejt.

11.05.2021

Pensum plus - to pomysł ministra na zwiększenie etosu zawodu nauczyciela. Co z wynagrodzeniami? Minister edukacji Przemysław Czarnek przygotował zestaw propozycji do dyskusji na temat statusu zawodowego nauczycieli. W dokumencie znalazły się m.in. pomysły dotyczące podniesienia pensum. Minister nazywa to “zwiększeniem atrakcyjności zawodu” i zapewnia: “nie chcemy konfliktu”.

Minister edukacji: ósmoklasiści nie wrócą do szkół przed egzaminem

11.05.2021

Minister edukacji: ósmoklasiści nie wrócą do szkół przed egzaminem - Klasy ósme nie wrócą do szkół przed egzaminem - oświadczył podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister edukacji Przemysław Czarnek. Jednak wydane przez niego rozporządzenie mówi zupełnie coś innego.

Dla kogo nauczycielskie świadczenie kompensacyjne i jaka jest jego wysokość?

11.05.2021

Dla kogo nauczycielskie świadczenie kompensacyjne i jaka jest jego wysokość? Kto ma uprawnienia do nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego? W jaki sposób ustala się ich wysokość? Jakie dokumenty należy złożyć, by je otrzymać? Na te i inne pytania odpowiedzą już jutro eksperci z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Nauczyciele nagrali film o powrocie uczniów do szkół. Padły ważne deklaracje

10.05.2021

Nauczyciele nagrali film o powrocie uczniów do szkół. Padły ważne deklaracje “Kochani uczniowie, nawet nie wiecie, jak za wami tęsknimy. Zrobimy mnóstwo klasówek, kartkówek, testów, sprawdzianów”. Tak zaczyna się film, który dla swoich uczniów nagrali dyrektorzy szkół z Dąbrowy Górniczej.

07.05.2021

Szczepienia dzieci przeciwko Covid mogą rozpocząć się w wakacje. Będą obowiązkowe? - Wakacje będą tym terminem, w którym dzieci i młodzież będą mogły się szczepić - zapowiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Pytany o to, czy tylko zaszczepione osoby będą mogły przekroczyć 1 września próg szkoły minister odpowiedział: - Wydaje mi się, że nie, ale decyzje nie zapadają w ministerstwie edukacji. Z kolei szef Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych podkreśla, że wprowadzenie obowiązkowych szczepień dla dzieci uzależnione będzie od rozwoju epidemii.

06.05.2021

Marcin Stiburski: Wyzywam na pojedynek każdego nauczyciela, który twierdzi, że dużo pracuje Rozmowa z Marcinem Stiburskim, nauczycielem fizyki i matematyki w szkole podstawowej. Założycielem facebookowej grupy “Szkoła Minimalna”.