22.07.2022

Tylko dwa krakowskie licea zdecydowały się przyjąć więcej uczniów. Sprawdź, które! W związku z kumulacją roczników krakowskie szkoły dostały w tym roku zielone światło na zwiększenie limitów przyjęć. Do każdej klasy mogły zakwalifikować o 4 kandydatów więcej. Na to zdecydowały się jednak tylko dwa krakowskie licea. 2636 uczniów zostało na lodzie.

Cezary Pazura pokazał szkolne świadectwo syna. Jak się uczy pociecha aktora?

21.07.2022

Cezary Pazura pokazał szkolne świadectwo syna. Jak się uczy pociecha aktora? Syn Cezarego Pazury skończył właśnie 10 lat. Dumny tata opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie swojej pociechy, a przy okazji pochwalił się jego szkolnymi sukcesami i niechcący zdradził, do jakiej szkoły chodzi Antek.

Mąż małopolskiej kurator oświaty nie będzie już dyrektorem szkoły

21.07.2022

Mąż małopolskiej kurator oświaty nie będzie już dyrektorem szkoły Ryszard Nowak, mąż małopolskiej kurator oświaty nie będzie już kierował XII LO w Krakowie. Po 30 latach odchodzi z fotela dyrektora.

Śladami Legend. Rodzinna wyprawa do Kopalni Soli w Wieliczce

20.07.2022

Śladami Legend. Rodzinna wyprawa do Kopalni Soli w Wieliczce Wycieczka do Wieliczki to nie tylko sposób na spędzenie czasu wolnego, to również prawdziwe spotkanie z historią, legendami i tradycjami górniczymi. Niezwykłe wrażenia potęgowane przebywaniem ponad 100 metrów pod ziemią pozostają na długo w pamięci turystów, zarówno dorosłych jak i dzieci.  Kopalnia Soli „Wieliczka” to nasze narodowe dziedzictwo , miejsce, które trzeba zobaczyć na własne oczy, a także pokazać je najbliższym.

10-latek był więziony w piwnicy przez matkę

21.07.2022

10-latek był więziony w piwnicy przez matkę Dziesięciolatek z Otwocka był wyzywany i zamykany w piwnicy przez własną matkę. Za znęcania się ze szczególnym okrucieństwem grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

W Warszawie niemal 2,4 tys. uczniów nie dostało się do żadnej szkoły. Co dalej?

20.07.2022

W Warszawie niemal 2,4 tys. uczniów nie dostało się do żadnej szkoły. Co dalej? Warszawskie szkoły ogłosiły dziś wyniki rekrutacji. Jak informuje stołeczny ratusz w naborze wzięło udział 29 772 kandydatów. 2371 nie dostało się do żadnej szkoły. W Krakowie liczba uczniów odesłanych z kwitkiem była znacznie większa.

To tych nauczycieli brakuje najbardziej. Prawdziwy dramat!

20.07.2022

To tych nauczycieli brakuje najbardziej. Prawdziwy dramat! Oferują bonus 500 zł na start, kuszą prywatną opieką medyczną i darmowymi obiadami, zapewniają ubezpieczenie, kartę multisport, a nawet własny budżet na zakup materiałów dydaktycznych. A i tak coraz trudniej znaleźć im osobę chętną do pracy.

Rekrutacyjny pogrom w Krakowie. Tak źle jeszcze nigdy nie było

19.07.2022

Rekrutacyjny pogrom w Krakowie. Tak źle jeszcze nigdy nie było W Krakowie 2636 uczniów nie dostało się do żadnej wybranej przez siebie szkoły średniej. Miasto radzi im teraz, by spróbowali swoich sił w technikach i szkołach branżowych, w których nadal jest ponad 800 wolnych miejsc.

16.07.2022

Lekarka opublikowała w sieci drastyczne zdjęcia dzieci. Chce przestrzec innych rodziców Krakowska lekarka opublikowała w sieci drastyczne zdjęcia dzieci cierpiących z powodu powikłań po przejściu z pozoru niegroźnej choroby wieku dziecięcego. W ostatnim czasie na oddział krakowskiego szpitala trafiło już kilkadziesięcioro małych pacjentów w ciężkim stanie.

10.07.2022

Dlaczego wszystko jest tak idiotycznie urządzone? O absurdach rekrutacji do szkół średnich - Z asady rekrutacji są teraz bardzo przyjazne dla każdego ucznia - twierdzi Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty. - Wczoraj młody chłopak, dziecko jeszcze, kandydat do szkoły zapytał mnie, dlaczego wszystko jest tak idiotycznie urządzone. Takiego prostego pytania najwyraźniej nie stawiają sobie dorośli urzędnicy - zauważa z kolei Paweł Lęcki, nauczyciel w sopockim LO.

Ranking krakowskich szkół podstawowych 2022

Ranking warszawskich szkół podstawowych 2022

Ranking mazowieckich szkół podstawowych 2021

Ranking warszawskich szkół podstawowych 2021