13.12.2023

Barbara Nowacka zastąpiła Czarnka na fotelu ministra edukacji. Znamy nazwiska jej zastępców W nowym kierownictwie MEN zasiądzie m.in. Katarzyna Lubnauer. "Będziemy robić audyt, sprawdzać wszystkie wydatki, ich zasadność, ich sensowność" - zapowiada Barbara Nowacka.

Św. Mikołaj w Centrum Serenada

08.12.2023

Św. Mikołaj w Centrum Serenada Wiemy, że wszyscy czekaliście na tę wiadomość. Św. Mikołaj ponownie zawita do Centrum Serenada.

Kolejny atak nożem w mazowieckim liceum

05.12.2023

Kolejny atak nożem w mazowieckim liceum 15-letni licealista dźgnął nożem w policzek swojego kolegę. Stało się to w jednym z warszawskich liceów. Jak podaje Wyborcza, wcześniej nastolatkowie mieli umówić się na ustawkę.

Kultura Staropolska. Nowa wystawa stała na Zamku Pieskowa Skała

29.11.2023

Kultura Staropolska. Nowa wystawa stała na Zamku Pieskowa Skała W Zamku Pieskowa Skała od niedawna można zobaczyć nową wystawę stałą   Kultura Staropolska.   Wzbogacona została też oferta edukacyjna muzeum. Podczas zajęć uczestnicy poznają obyczaje polskiej szlachty, jej charakterystyczny ubiór czy też sprawowane urzędy w dawnej Rzeczpospolitej.

Zimowa przygoda w Energylandii

30.11.-1

Zimowa przygoda w Energylandii Wprawdzie wielokrotnie odwiedzaliśmy Energylandię, zawsze jednak wybieraliśmy się tam latem. Zawsze uważaliśmy, że wówczas dostępnych jest najwięcej opcji zabawy. Tym razem postanowiliśmy jednak sprawdzić, co oferuje Winter Kingdom w Energylandii. To, co zastaliśmy, przeszło wszystkie nasze oczekiwania! Wiele rzeczy nas zaskoczyło, szczególnie ceny biletów, liczba dostępnych atrakcji i wygląd samego parku!

Wyrównanie świadczenia „500+" to oszustwo

30.11.-1

Wyrównanie świadczenia „500+ Informacja o wyrównaniu świadczenia „500+" do kwoty 800 zł od sierpnia do grudnia 2023 roku  jest fałszywa - informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Renta rodzinna. Jeśli się spóźnisz, stracisz świadczenie

14.09.2023

Renta rodzinna. Jeśli się spóźnisz, stracisz świadczenie Do końca września uczniowie, którzy ukończyli 16 lat i pobierają rentę rodzinną powinni złożyć w ZUS zaświadczenie, że kontynuują naukę. Studenci natomiast mają czas do końca października. Jeśli się spóźnią, to stracą świadczenie.

Najpierw wygrały sprawy w sądzie. Teraz pozywają byłą wiceprezydent miasta

18.06.2019

Najpierw wygrały sprawy w sądzie. Teraz pozywają byłą wiceprezydent miasta Byłe dyrektorki krakowskich szkół szykują pozwy o naruszenie dóbr osobistych przez Katarzynę Król, która do ubiegłego roku pełniła funkcję wiceprezydent Krakowa ds. edukacji. Jedna z pokrzywdzonych zapowiada też skierowanie sprawy do prokuratury.

Świetna szkoła, wspaniały czas

18.06.2023

Świetna szkoła, wspaniały czas To był piękny czas, to była wspaniała szkoła. Tak byli uczniowie, a dziś studenci medycyny i informatyki wspominają naukę w krakowskiej szkole Open Future, która obchodzi  jubileusz 10-lecia działalności. Od tego roku w liceum Open Future będzie można zdawać m aturę międzynarodową IB, bowiem placówka otrzymała certyfikat   International Baccalaureate Diploma Programme (IB).

30.11.-1

Chcesz zdawać maturę międzynarodową IB? Krakowska szkoła funduje stypendia naukowe    Open Future International High School, IB World School 050654 w Krakowie przyzna 10 stypendiów uczniom, którzy chcą zdawać maturę międzynarodową IB.  Szkoła, która w tym roku  obchodzi jubileusz 10-lecia działalności,  jako jedyna w Małopolsce ma akredytacje trzech programów Fundacji International Baccalaureate Organization w Genewie: Primary Years Programme, Middle Years Programme, oraz Diploma Programme. Ten ostatni bezpośrednio przygotowuje uczniów do matury międzynarodowej IB.