08.09.2021

Pokazała cennik zajęć dodatkowych w żłobku. “Gdy to czytam, to czuję wielką złość” Krakowskie żłobki prowadzone na zlecenie urzędu miasta żądają od rodziców dodatkowych opłat niemal za każdą aktywność maluchów. Dodatkowo płatne są nie tylko zajęcia z języka angielskiego i dogoterapii, ale także wykonywanie prac plastycznych, granie na instrumentach, czy słuchanie muzyki. "Dzieci, które nie mają opłaconych zajęć są w tym czasie z boku i zajmują się zwykłymi zabawkami" - twierdzi jedna z mam. Urząd miasta nie widzi problemu.

06.09.2021

5 tysięcy nagrody dla zaszczepionych uczniów. Jest też zrzutka dla tych, którzy nie chcą szczepień Dyrekcja i rada rodziców jednego z zielonogórskich liceów chcą nagradzać finansowo klasy, w których zaszczepi się najwięcej uczniów. Przeciwnicy tego pomysłu mówią o “odrażającej segregacji sanitarnej” i zbierają w internecie pieniądze na rzecz najmniej wyszczepionej klasy. Na koncie mają już ponad 11 tys. zł.

Barbara Nowak o pogubionych kobietach i mądrych mężczyznach

13.09.2021

Barbara Nowak o pogubionych kobietach i mądrych mężczyznach Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty na swoim oficjalnym profilu na FB zamieściła nagranie, w którym zachęca do udziału w Narodowym Marszu dla Życia i Rodziny. "W czasach pogubionych kobiet przyjdźmy na marsz, żeby powiedzieć, jak bardzo ważny jest dla naszych polskich rodzin silny, opiekuńczy i mądry mężczyzna". - Jak się pani pogubiła, to czas zrezygnować ze stanowiska, wrócić do domu i usługiwać swojemu silnemu mężczyźnie - komentują internauci.

Barbara Nowak do posłanki Lubnauer: Proszę mnie nie zaczepiać

14.09.2021

Barbara Nowak do posłanki Lubnauer: Proszę mnie nie zaczepiać Posłanka Koalicji Obywatelskiej Katarzyna Lubnauer wysłała interpelację do ministra edukacji w sprawie krakowskiego liceum, w którym dyrektor wzywa na dywanik rodziców uczniów niechodzących na religię. Od małopolskiej kurator oświaty usłyszała, że “bierze udział w konkursie na najtroskliwszą matkę ucznia krakowskiego liceum”, a jej celem jest “destabilizowanie polskiej szkoły”.

Kurator Barbara Nowak zostanie wicemarszałkiem województwa małopolskiego?

30.08.2021

Kurator Barbara Nowak zostanie wicemarszałkiem województwa małopolskiego? Prawo i Sprawiedliwość szuka osoby, która mogłaby zastąpić Tomasza Urynowicza na stanowisku wicemarszałka województwa małopolskiego. Wśród kandydatów pojawia się nazwisko Barbary Nowak, za którą ma lobbować wicemarszałek Ryszard Terlecki. Sama zainteresowana skomentowała dziś sprawę na antenie Radia Kraków.

Nauka i ferie w czasie pandemii. Wiemy, jakie plany ma ministerstwo edukacji

27.08.2021

Nauka i ferie w czasie pandemii. Wiemy, jakie plany ma ministerstwo edukacji Minister edukacji podpisał rozporządzenie w sprawie organizacji nowego roku szkolnego. Wiadomo już, że nauka rozpocznie się 1 września na zasadach sprzed pandemii, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego. Poznaliśmy też terminy ferii zimowych, które w ubiegłym roku zostały skumulowane z obawy przed wzrostem zachorowań.

Podróż dookoła świata w jeden dzień, Czy to możliwe?

30.11.-1

Podróż dookoła świata w jeden dzień, Czy to możliwe? Decyzja o kierunku wakacyjnej podróży może wywołać prawdziwy zawrót głowy. A gdyby możliwe było zwiedzenie całego świata w zaledwie jeden dzień?

Barbara Nowak o szczepieniu uczniów: jestem absolutnie przeciwna, to segregacja

04.08.2021

Barbara Nowak o szczepieniu uczniów: jestem absolutnie przeciwna, to segregacja Resort edukacji chce, by do akcji szczepień włączyły się szkoły. To nauczyciele mają zbierać zgody od rodziców na wykonanie dziecku zastrzyku, a szczepienia mają się odbywać między innymi na terenie szkół. Małopolska kurator oświaty twierdzi, że to segregacja uczniów, która doprowadzi do wojny polsko-polskiej.

W najlepszych liceach nadal są wolne miejsca. Z podaniem trzeba się pospieszyć

02.08.2021

W najlepszych liceach nadal są wolne miejsca. Z podaniem trzeba się pospieszyć Po pierwszym etapie rekrutacji w krakowskich szkołach jest ponad 2200 wolnych miejsc. Najwięcej oferują technika i szkoły branżowe, ale na kandydatów nadal czekają również renomowane ogólniaki. Ze złożeniem podania trzeba się jednak pospieszyć. Szkoły przyjmują je tylko do czwartku.

30.07.2021

Minister zapowiada przywileje dla zaszczepionych uczniów. Nie będą musieli uczyć się zdalnie? Rząd szykuje się na powrót uczniów do szkół, ale także czwartą falę pandemii. Czarny scenariusz mówi, że pod koniec września możemy mieć nawet 15 tys. zakażeń dziennie. Co z nauką stacjonarną w szkołach?

Weź udział w sondzie!

Gdzie i ile powinien pracować nauczyciel?

Szkoły

Open Future. Nowe LO z międzynarodową maturą

Przedszkola

Kraina Uśmiechu: pełni pasji nauczyciele i kreatywni absolwenci

Ranking krakowskich szkół podstawowych 2020

Ranking szkół Warszawa

Województwo małopolskie

Ranking małopolskich liceów ogólnokształcących

Szkoły podstawowe i ponadpodstawowe

Ile kosztuje nauka w najlepszych podstawówkach?

• najczęściej
    czytane