Energylandia. Wakacyjne wyjazdy pełne frajdy!

08.07.2022

Energylandia. Wakacyjne wyjazdy pełne frajdy! Wakacje to niepowtarzalny i wyjątkowy okres. Często wiąże się on z koloniami i obozami, na których każde dziecko, starsze czy młodsze, przeżywa niesamowite chwile! Są to wspomnienia, zabawa i zawierane przyjaźnie, które często zostają na całe życie! Czas wakacyjny, bez względu na to, ile trwa, warto dobrze zaplanować, aby każda chwila była przepełniona radością i wspomnieniami! A jeśli o radości, zabawie i wspomnieniach mowa, to mowa o Energylandii, Największym Rodzinnym Parku Rozrywki w Polsce, który zawróci w głowie mnogością atrakcji! Przeczytaj i sprawdź co czeka na Ciebie i Twoich bliskich w Parku roller coasterów nr. 1 w Europie!

08.07.2022

W Katolickim Liceum ani jeden uczeń nie zdał matury. Jak tłumaczą się nauczyciele? W Katolickim Liceum w Tomaszowie Mazowieckim w tym roku do matury przystąpiło 12 uczniów. Żaden z nich nie zaliczył egzaminu, tylko 5 osób ma jeszcze szansę na poprawkę w sierpniu. - Polegli głównie na matematyce - mówi w rozmowie z “Miastem Pociech” wicedyrektorka szkoły. Jak tłumaczy przyczyny tak dotkliwej porażki?

Szkoły, w których wszyscy uczniowie zdali maturę

07.07.2022

Szkoły, w których wszyscy uczniowie zdali maturę Sprawdź, w których małopolskich szkołach maturę 2022 zdali wszyscy uczniowie, którzy do niej przystąpili.

Barbara Nowak nadal prowadzi antyszczepionkową działalność. Co na to władze?

07.07.2022

Barbara Nowak nadal prowadzi antyszczepionkową działalność. Co na to władze? U progu kolejnej fali pandemii Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty nadal bezkarnie prowadzi swoją antyszczepionkową działalność.

06.07.2022

34 uczniów w klasie w tym dwoje Ukraińców w każdej. To sposób Krakowa na kumulację roczników Dopychanie uczniów w klasach to sposób Krakowa na kumulację roczników. Dodatkowo, już po zakończeniu rekrutacji, do każdego oddziału dyrektorzy będą mogli przyjąć dwoje uczniów z Ukrainy, którzy nie mogą uczestniczyć w normalnym naborze. Co na to małopolska kurator oświaty?

05.07.2022

Nauczycielka odchodzi z pracy w szkole. Woli udzielać korepetycji niż znosić pogardę - Nie chcę już dłużej być częścią tego systemu. Odchodzę ze szkoły publicznej i czuję dojmujący smutek i ogromną ulgę równocześnie - poinformowała nauczycielka języka angielskiego z renomowanego krakowskiego liceum. To kolejna osoba, która publicznie mówi o swoim rozstaniu ze szkołą. Podaje też powody.

05.07.2022

W Krakowie zaginął trzynastolatek. W akcję włączyła się Policja Wodna i pies tropiący Mama straciła syna z oczu dosłownie na chwilę, gdy jej uwagę odwróciło drugie dziecko.

Matura wypadła lepiej niż rok temu. Minister edukacji podał przyczynę

05.07.2022

Matura wypadła lepiej niż rok temu. Minister edukacji podał przyczynę 22 proc. tegorocznych maturzystów nie zaliczyło matury. Część z nich dostanie jeszcze jedną szansę w sierpniu. Ponad 17 tysięcy uczniów będzie mogło ponownie przystąpić do egzaminu dopiero za rok. Najlepiej wypadli maturzyści z Mazowsza i Małopolski, najsłabiej z województwa dolnośląskiego.

Podwyżki albo strajk? Nauczyciele dają premierowi czas do końca wakacji

04.07.2022

Podwyżki albo strajk? Nauczyciele dają premierowi czas do końca wakacji Związek Nauczycielstwa Polskiego domaga się podjęcia rozmów w sprawie podwyżek wynagrodzeń nauczycieli. W przeciwnym razie zapowiada przeprowadzenie ogólnopolskiej akcji protestacyjnej.

02.07.2022

Pielgrzymka na Jasną Górę z udziałem ministra Czarnka. “Ciągle wstydzę się za tych nauczycieli” Minister edukacji Przemysław Czarnek poinformował, że wziął udział w pielgrzymce nauczycieli na Jasną Górę. - Pielgrzymki to chyba sprawa prywatna, nie zadanie ministerstwa - komentują internauci.

Ranking krakowskich szkół podstawowych 2022

Ranking warszawskich szkół podstawowych 2022

Ranking mazowieckich szkół podstawowych 2021

Ranking warszawskich szkół podstawowych 2021