Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Prywatności".

x

Aktualności

Pierwsi nauczyciele już po szczepieniach. “Umieram, wszystko mnie boli”

14.02.2021

Anna Kolet-Iciek redakcja@miastopociech.pl

Pierwsi nauczyciele już po szczepieniach. “Umieram, wszystko mnie boli”

Fot. pixabay.com

Dreszcze, gorączka, bóle mięśni i głowy - to najczęstsze dolegliwości, na jakie skarżą się nauczyciele po szczepieniu preparatem AstraZeneca. Akcja szczepień tej grupy zawodowej trwa od piątku. Rząd chce, by do końca lutego większość nauczycieli była już po pierwszej dawce.

Obecnie szczepieni są nauczyciele, którzy pracują stacjonarnie, czyli m.in. ci z przedszkoli i klas I-III. Do tej grupy włączono również przedszkolne woźne oddziałowe. Szczepionki nie przysługują na razie innym pracownikom niepedagogicznym z placówek oświatowych.

Na szczepienia zapisało się w sumie 268 tysięcy osób, a więc 65 proc. uprawnionych. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili od jutra będą mieć kolejną szansę. Jutro rano ruszają również zapisy na szczepionki dla wszystkich pozostałych nauczycieli. Chętni mogą zgłaszać się do dyrektora swojej szkoły.

Choć nauczyciele są szczepieni preparatem szwedzko-brytyjskiego koncernu AstraZeneca, który pierwotnie nie był dedykowany osobom starszym, to jednak 12 lutego Rada Medyczna przy premierze Morawieckim pozytywnie zaopiniowała stosowanie preparatu również dla seniorów po sześćdziesiątym roku życia. W związku z tym w poniedziałek 15 lutego o godzinie 8 rano uruchomiona zostanie możliwość zapisu na szczepienia również dla osób urodzonych w 1956 roku i młodszych. Takich nauczycieli jest ok. 60 tys.

Druga dawka preparatu ma zostać podana po 10-12 tygodniach.

Szczepienia nauczycieli przyspieszą powrót do normalności?

Minister edukacji Przemysław Czarnek mówiąc w piątek o szczepieniach nauczycieli zaznaczył: - To moment, w którym możemy wykazać się odpowiedzialnością za polską oświatę, za szkolnictwo wyższe i przyspieszyć powrót do normalności. Jeśli zdecydowana większość nauczycieli będzie zaszczepiona, decyzje dotyczące powrotu do szkół i uczelni będą łatwiejsze.

A na co powinni przygotować się, ci którzy mają już wyznaczony termin szczepień? W sieci można znaleźć mnóstwo relacji osób, które przyjęły już pierwszą dawkę preparatu AstraZeneca. Wielu z nich zgłasza pogorszenie samopoczucia.

KRAKOWSKI RADNY APELUJE, ŻEBY NIE SZCZEPIĆ CAŁEGO PERSONELU W JEDNYM DNIU

Ledwo żyję po tym szczepieniu

“U mnie lekki ból ręki - standardowy objaw nawet po szczepieniu przeciw zwykłej grypie. Ale moje młodsze, zdrowe koleżanki miały dziś nieciekawą noc” - pisze jedna z nauczycielek w odpowiedzi na pytanie o samopoczucie po podaniu szczepionki.

Inna dodaje: “Kiepsko, noc jedna z najgorszych w życiu, wysoka gorączka, dreszcze, ból mięśni. Moje koleżanki kompletnie nic”

“Ja miałam wczoraj dreszcze, dziś jestem osłabiona. Każdy reaguje indywidualnie”.

“Umieram 39.5 gorączki wszystko mnie boli moje koleżanki podobnie”

“Wczoraj po godz. 8 miałam szczepienie. Wieczorem ręka zaczęła boleć. W nocy straszny ból głowy. Dziś został tylko ból ręki”.

“Dreszcze, gorączka ból mięśni, głowy i kręgosłupa”

“Ból ręki i lekka gorączka 37. Nie ma co panikować, każdy indywidualnie reaguje na szczepionkę”.

“Za dnia super, tylko ból ręki. Na noc były objawy grypopodobne, ale to normalne, jak przy szczepionce na grypie - dreszcze, gorączka, bóle mięśni, głowy. Brak snu. Ale trzeba brać paracetamol i przechodzi. Teraz już się czuje normalnie, nawet ręka przechodzi, tylko bolą mięśnie”.

“Ledwo żyję po tym szczepieniu. Cała obolała, z temperaturą. Mam nadzieję że szybko minie”

“Ja dostałam 1 dawkę w piątek. Już wieczorem zaczęła się gorączka, uderzenia zimna, wymioty. Cała noc nieprzespana. W sobotę totalne rozbicie zimno i gorąco na przemian. Ogólnie czuje się okropnie”

“Nauczyciele z mojej szkoły prawie wszyscy po szczepieniu mieli złe samopoczucie i bardzo wysoka gorączkę”

“Ja dziś szczepiona i od 18 czuję się gorzej, a od 2h mam temperaturę 38.2 i dreszcze
Na 8 osób zaszczepionych wszyscy mieliśmy/mamy 38-40 stopni gorączki i ból wszystkiego”.

Lekki ból ręki

Pojawiają się też takie uspokajające komentarze:

“Mnie nic nie było i nie jest, a poszłam z bolącym gardłem”.

“Miałam w piątek. Samopoczucie ok, tylko ręka trochę boli. Ale tylko wtedy jak nią macham za dużo”.

“Miałam w sobotę i wszystko ok nic się na razie nie dzieje. Ręka trochę pobolewa”

Nauczyciele zgłaszają też wątpliwości co do samego preparatu, który rząd przeznaczył na ich szczepienia.

“Mam obawy. Tak naprawdę nic nie wiadomo o skuteczności każdej z nich. Wszystkie dane, to dane producentów. Francja wycofuje astrę. I bądź tu mądry… - pisze jedna z nauczycielek.

“Sama się waham - dodaje inna - mam już antyciała IgG, ale nie wiem jak długo będę w moim organizmie, nie ma też sprawdzonych informacji czy w takim przypadku szczepić się czy nie. Większość informacji w sieci mówi - szczepić, ale czy na pewną tą "słabą" szczepionką? Przyznaję, że sama jestem w rozterce”.

W ostatnich dniach my również rozmawialiśmy o szczepieniach z nauczycielami. Marcin Korczyc, prezes Fundacji Ja, nauczyciel jasno wyraził się, że nie zamierza przyjmować preparatu AstraZeneca. Z kolei Dariusz Martynowicz, polonista z Małopolskiej Szkoły Gościnności stwierdził, że po konsultacjach z lekarzami zdecydował się zapisać na szczepienia.

Weź udział w sondzie!

Czy zaszczepisz się preparatem AstraZeneca?

Komentarze (30)

UWAŻAJCIE NA Timsa tam wirusy!!!!
23.02.2021 23:05
Uwaga na Timsa, mi zawirusował komputer. Przez cały dzień nie mogłem prowadzić lekcji. Jak myślicie powinienem był zaszczepić się na COVID19? Nawet tą AstrąZeneca czy nawet Avastem. Czy może to z Timsa przejść na człowieka, na mnie i moich uczniów? Toż to z nietoperza potrafiło przejść na ludzi, to z komputera będzie mu łatwiej.
Nad wami
22.02.2021 09:40
Szczerze? Mam w dupie, że macie problemy poszczepienne, zasluzyliscie na to, bo byliscie głupi i pozwoliliscie w siebie wstrzyknąc to coś. Dobrze wam tak jełopy bezmózgie. Życzę wam żeby was poskręcało albo i gorzej. Już nigdy do końca swego marnego życia nie będziecie pewni, czy to gówno nie zniszczy wam zdrowia. Może tak może nie. Ale pewności miec nie będziecie. I to mnie rajcuje. Srał was pies.
Marcin53
22.02.2021 00:07
Gość się rozpisał. Kto dużo gada mało myśli. Uśmiałem się przed snem.
Tomek
22.02.2021 00:06
Szczepionka to błogosławieństwo. Amen.
aNDRZEJ
18.02.2021 12:01
Dla Elżbieta z 17.02 Co mnie upoważnia ? Otóż to czego pani nie widzi , albo nie chce widzieć . To że taka bzdurna i pozbawiona jakiejkolwiek wiedzy merytorycznej wypowiedź Anny skutkuje tym że kolejne setki /mam nadzieję że nie tysiące ,bo jednak ludzie potrafią myśleć logicznie / zaszczepią się , sądząc że jedynym NOP-em jest czerwona plamka na ramieniu. Czy pani też jest tego zdania ?? W dupie mam to czy pani lub inni będą mnie z doceniać z tytułu mojej wypowiedzi. Mnie interesuje prawda . Dla mnie istotne jest to , aby uchronić jak najwięcej ludzi przed skutkami tego badziewia za które NIKT nie bierze odpowiedzialności , a które za pomocą zakamuflowanego przymusu , kłamstw i oszustw podaje się się bezpośredni na układ krwionośny . Stosując logikę Ani , którą pani tak osłania , proszę sobie w chwilach depresji podać sobie dożylnie narkotyk /kupi pani u osiedlowego dilera/ a znajdzie się pani w zupełnie innym świecie , różowym i szczęśliwym., wszystkie stresy znikną . I tylko mała czerwona plamka na skórze , ślad po igle , żadnych skutków ubocznych. Rozumiem że podpisuje się pani pod taką terapią ?? Przecież broni pani Ani która głosi takie poglądy . Tylko że z uzależnienia od środków można wyjść , natomiast ta "szczepionka" powoduje NIEODWRACALNE zmiany w genetyce które teoretycznie powinny prowadzić do zgonu , ale to się dopiero okaże , właśnie robimy "dobrowolne" testy na ludziach w tym nauczycielach . Czy pani też ignoruje NOP-y ?? Proszę się douczyć : USA - przy około 125 tys. zaszczepionych -około 3200 przypadków ciężkich NOP-ów skutkujących absencją w pracy . Polska -przy około 250 tys. zaszczepionych - 37 odnotowanych przez sanepid NOP-ów !!!!!!!!!!!! Nie wiem jaka jest pani wiedza medyczna , zabiera pani głos w temacie szczepień , ale jedynym argumentem w polemice jest jest używanie w stosunku do mnie inwektyw. Powstrzymam się od oceny pani wypowiedzi nie chcę wchodzić w niskie wibracje . Przebąkuje pani coś o karmie . Nie sądzę że czytała pani Osho, Leszka Żądło , Łazariewa , Tolle i innych - bo gdyby tak było nie pisała by pani takich bzdur. Ale zawsze może sobie pani zafundować ich książki . Polecam.
Halina
18.02.2021 10:13
Ja się chętnie zaszczepię każdą szczepionką przez telefon jak teleporada. Uważałam że nauczyciele skoro uczą to myślący ludzie jednak nie. Poszli się szczepić jak bydło. Skutki uboczne mogą być lub nie muszą twego nikt nie wie bo to eksperyment. Wielcy tego świata zrobili z nami co chcieli. Takiego niewolnictwa nie było nawet za komuny.
Belfer
17.02.2021 21:06
Do zaszczepionych: "Anielski orszak niech Twą duszę przyjmie".
Nauczycielka przedszkola
17.02.2021 20:38
Szczepienie dzisiaj o 8.45. O godz. 16.00 strasznie zimno i goraczka 38,2. Moje 3 kolezanki rowniez wysoka temperatura, bole miesni i glowy.
Elżbieta
17.02.2021 17:42
do : aNDRZEJ 16.02.2021 00:47 Co pana uprawnia do takiej oceny innej wypowiadającej się tutaj osoby? Kim pan jest i co sobą reprezentuje? odpowiadam: niedoceniony bufon, który chciałby być doceniony w jakiś sposób ale niestety........ Co jest karmą dla tego bufona? obrażanie i wyśmiewanie innych
szaryman
17.02.2021 00:00
Każdy dysponuje swoim ciałem, i każdy ma prawo do śmiercionki. Wstrzykujecie sobie modyfikator genowy. Będzie z wami już do końca krótkiego życia. Jeśli nie zamierzacie się rozmnażać, to - OK, nie skazicie tym syfem potomka.
Trzecia WŚ
16.02.2021 22:48
Czy te niepożądane objawy poszczepienne zostały zgłoszone na stronie rządowej? Ciekawe ilu nauczycieli przeżyje drugą dawkę... MACIE PRAWO ODMÓWIĆ SZCZEPIENIA! Nie bójcie się!
katka
16.02.2021 21:08
Chcieliscie to macie. Kazdego kto ostrzegal braliscie za 'szura'. Teraz tez, logiczne myslenie po prostu wgniata w ziemie. 'Po pierwszej dawce goraczka i bol- ale to dobry objaw'. Idac tym tokiem myslenia smierc po szczepieniu jest jeszcze lepszym objawem, bo dowodzi calkowitej skutecznosci. A wystarczylo przeczytac ulotke. Ze zrozumieniem. PS Kazdy kto chce sie szczepic niech wie, ze bierze udzial w eksperymencie medycznym i zna Kodeks Norymberski. Poniewaz dowolnie wyrazacie zgode na udzial nikt nie wezmie odpowiedzialnosci za jakiekolwiek powiklania.
Olo
16.02.2021 18:46
Mam dreszcze i nadal mi się robić nie chce !!
qwert
16.02.2021 13:26
Pozwalacie podać sobie eksperymentalny preparat nad którym nie ukończono badań klinicznych, który został dopuszczony warunkowo, za który nie chcą i nie biorą odpowiedzialności koncerny farmaceutyczne. I wy chcecie uczyć dzieci? Czego? Bo na pewno nie logicznego myślenia. Bierzecie udział w eksperymencie medycznym na bazie medialnej propagandy, którą bezmyślnie łykacie, nie sprawdzacie, nie weryfikujecie. Ilu z was wysiliło się by zapoznać się z czym mamy do czynienia? Ilu z was wysiliło się by przeczytać oryginalną ulotkę producenta tego eksperymentalnego środka, a nie tą sfałszowaną wypuszczoną na polski rynek? Gorzej niż stado owiec, ta bezmyślność poraża, zwłaszcza wśród ludzi, którzy chcą uczyć innych. Zadziwia mnie też pewna zależność, najbardziej ufni do podania sobie nieprzebadanego środka medycznego są ci, co tak bezmyślnie ufają partii obecnie rządzącej i są jej wyborcami. I takie decyzje podejmują dorośli ludzie, ręce opadają.
aga
16.02.2021 08:36
O 13 szczepienie . O 21 dreszcze i 38 gorączka. W sobotę ból głowy-silny ale bez gorączki.
nauczyciel po szczepieniu
16.02.2021 06:30
W dniu szczepienia spoko. W nocy, gorączka, bóle mięśniowe, jak przed grypą. Samopoczucie fatalne.
aNDRZEJ
16.02.2021 00:47
Widzę , nad moim komentarz Anny . Wiedza tej pani na temat szczepionek , a szczególnie mRNA to tragedia . Mój 12 letni wnuk nie miałby z nią o czym rozmawiać . Najgorsze jest to że tacy ludzie NIGDY się nie douczą , to ich przerasta . Dla niej szczepionka to chwilowy ból w miejscu wkłucia . Nie potrafię współczuć takim ludziom , niech każdy wybiera sobie sam jak i kiedy chce umrzeć . Może , czego jej życzę nie doświadczy w pełni dobrodziejstwa eksperymentu który na sobie przeprowadziła .
Anna
15.02.2021 22:59
Ja mialam bol reki przez 1 dzien tylko, poza tym to nie sa jakies straszne skutki uboczne, nie przesadzajmy
aNDRZEJ
15.02.2021 22:43
Apel do zaszczepionych - w żadnym wypadku nie zgłaszajcie tych objawów do sanepidu , a nóż przyjdzie im do głowy pomysł żeby odwołać szczepienia . I co wtedy zrobicie ??? - WSZYSCY UMRZECIE NA COVIDA
Iwa
15.02.2021 21:13
Dostałam dreszczyk i temperatury 38.2 po 6 godzinach. Nie narzekam bo to dobry objaw. Układ immunologiczny zareagował.
Kasia
15.02.2021 18:43
Glupota tych ludzi mnie pisalam gauche I slepe
Horton słyszy ktosia
15.02.2021 16:00
W mojej placówce chęć do szczepienia zgłosiło aż 3 nauczycieli na ponad 50. Szkoła policealna... nikt się z nimi nawet nie skontaktował aby umówić na szczepienie, tak mają wywalone nawet w tych co się zgłaszają.
Morawska
15.02.2021 15:36
To skandal, po żadnej szczepionce nie ma tylu skutków ubocznych. Niech rząd się zaszczepi
Trzy grosze
15.02.2021 15:29
Szczepienie w sobotę rano. Kilka godzin nic. Wieczorem dramat: drgawki, dreszcze, ból i zawroty głowy, temp. 39.5, totalna niemoc, mdłości. I tak przez całą noc i niedzielę. Dzisiaj, poniedziałek, trochę lepiej, ale temp. na poziomie 38. Aha... i najlepsze... mam podrażniony nerw twarzowy i nie czuję połowy ust. Ponoć przemijające :). Powodzenia Nauczycielska Braci!
Nauczyciel
15.02.2021 15:27
Dobrze Panie Ryśku S
Anty PiS
15.02.2021 09:15
Te szczepionki to kompletne dno, nie zamierzam wstrzykiwac sobie tego gówna. Dobór szczepionki najlepiej świadczy o podejściu władzy do nauczycieli. Wstrzyknac im byle gówno które nie zapobiega chorobie tylko podobno łagodzi objawy. J
Niepoprawny obywatel
15.02.2021 08:31
Dokladnie 1/3 głosów jest za tym, że weźmie szczepionke. Ja nie wiem skąd oni biorą te statystyki z TV i radia, że 60-70% chce się zaszczepić. To tylko socjotechniczna sztuczka na wywołanie wiarygodności. Większość się boi i nie chce się szczepić. Taka jest prawda, ale w TV jak by tak powiedzieli, to nikt by sie nie zgłosił...
rysiek skup
15.02.2021 03:57
15.2.21, byl czas ze jakis kutas wymyslil leczenie przez telefon , tzn lekarz w gabinecie a chorzy na zewnatrz , to teraz niech ten sam HUj wymysli szczepienia przez telefom , wtedy moge wziasc 20 dawek
Milka
14.02.2021 14:28
No tak ale to były objawy po 2 dawce A tu już przy pierwszej....ti co będzie po 2?
aw
14.02.2021 13:13
po drugiej dawece szczepionki Pfizer też są takie objawy