Zaczepiał dziewczynki. Chciał, żeby z nim poszły do jego domu

18.09.2018

Zaczepiał dziewczynki. Chciał, żeby z nim poszły do jego domu W Krakowie nieznany mężczyzna zaczepił dziewczynkę wracającą ze szkoły. Jak podaje portal onet.pl próbował ją nakłonić, aby poszła z nim do domu. Dziecku udało się uciec. Mężczyzna zaczepił też inną dziewczynkę, bawiącą się na placu zabaw.

Kto chce dopłatę do zatrudnienia niani?

18.09.2018

Kto chce dopłatę do zatrudnienia niani? Od 1500 zł do 2100 zł dofinansowani na zatrudnienie opiekunki będą mogli liczyć rodzice, którzy zakwalifikują się do drugiej edycji projektu Małopolska Niania. Już wiadomo, że obejmie on 650 rodzin. Rekrutacja pierwszych 216 ruszy już 25 września.

Podczas tej wycieczki poznasz śluzy, pasy filtrujące i strefy uspokojonego ruchu

18.09.2018

Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na najbliższą edukacyjną wycieczkę rowerową, która odbędzie się w niedzielę, 23 września. Krakowscy urzędnicy zapraszają na nią wszystkich, którzy chcą nauczyć się, jak bezpiecznie i przyjemnie podróżować na rowerze po Krakowie. Dla każdego uczestnika drobny rowerowy upominek.

Pilnie poszukiwane osoby, które kochają dzieci i nie boją się wyzwań

18.09.2018

Pilnie poszukiwane osoby, które kochają dzieci i nie boją się wyzwań Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie szuka osób zainteresowanych pełnieniem funkcji rodziny zastępczej.

Gdzie uczą najlepiej? Top 10 edukacyjnych miast w Polsce

Gdzie uczą najlepiej? Top 10 edukacyjnych miast w Polsce
Naukowcy z AGH wraz z tygodnikiem "Polityka" przygotowali raport „Jakość życia w miastach”. Wśród 10 kategorii oceniana była również edukacja. Sprawdzamy, jak pod tym względem wypadły polskie miasta.

Przygotowując swój raport naukowcy przyjrzeli się 53 czynnikom, które podzielili na 10 kategorii: edukacja, praca, mieszkania, środowisko, zdrowie, bezpieczeństwo, społeczność, czas wolny, samorząd oraz komunikacja.

Oceniając jakość edukacji brano pod uwagę wydatki na oświatę w danym mieście, wynik egzaminu gimnazjalnego z matematyki, liczbę nauczycieli zatrudnionych w szkołach podstawowych, liczbę dodatkowych zajęć językowych finansowanych z budżetu, a także liczbę absolwentów szkół wyższych z tytułem magistra na 10 tys. mieszkańców.

Okazuje się, że w tym zestawieniu zwyciężył Sopot, który zdobył 97,04 pkt. Tuż za nim uplasował się Kraków z 95,4 pkt., na trzecim miejscu jest Gdynia, która otrzymała 94,44 pkt. W pierwszej dziesiątce tego zestawienia zabrakło Warszawy, która w ogólnym rankingu zajęła drugie miejsce w Polsce.

Fot. pixabay.com

Mały Janek z rodzicami dziękują policjantom za eskortę

18.09.2018

Mały Janek z rodzicami dziękują policjantom za eskortę Krakowscy policjanci pomogli mamie małego Janka na czas dojechać do szpitala. Dzięki nim ta historia ma szczęśliwe zakończenie.

Pierwsze kroki małej wikunii. Urocze nagranie z krakowskiego ZOO

18.09.2018

Pierwsze kroki małej wikunii. Urocze nagranie z krakowskiego ZOO Krakowski ogród zoologiczny udostępnił nagranie z pierwszych chwil życia maleńkiej wikunii. Dziewczynka już kilka minut po urodzeniu starała się stanąć na nogi. Dopingowało ją w tym całe stado. Nie minęło nawet pół godziny, a mała wikunia biegała za matką.

“Solidarność” pokazała minister Zalewskiej czerwoną kartkę

16.09.2018

“Solidarność” pokazała minister Zalewskiej czerwoną kartkę W sobotę pod gmachem ministerstwa edukacji demonstrowali nauczyciele z oświatowej “Solidarności”. Domagali się m.in. wzrostu wynagrodzeń. – To początek naszej walki – przekonywali.

Kraków rozdaje rośliny, które poprawiają samopoczucie

14.09.2018

Kraków rozdaje rośliny, które poprawiają samopoczucie 20 tysięcy roślin doniczkowych już w ten weekend ma trafić do mieszkańców Krakowa. Wśród roślin, które rozda Urząd Miasta są: dracena, skrzydłokwiat kwiecisty, fikus, chamedora wytworna i zamiokulkas zamiolistny.

Zbliża się Małopolska Noc Naukowców. Pamiętaj o rejestracji

14.09.2018

Zbliża się Małopolska Noc Naukowców. Pamiętaj o rejestracji Już 28 września tajemnicze laboratoria przestaną mieć sekrety, a niebanalne pytania zyskają odpowiedzi. W tym roku będzie jeszcze więcej atrakcji – ponad 1700 warsztatów, eksperymentów, pokazów i spotkań w 8 miastach. Miasto Pociech jest patronem tego wydarzenia.