Studenci pobili rekord. Dzięki temu ponad 300 dzieci odwiedził Św. Mikołaj

08.12.2017

Studenci pobili rekord. Dzięki temu ponad 300 dzieci odwiedził Św. Mikołaj Ponad 52 tys. złotych zebrali studenci Politechniki Krakowskiej w czasie jubileuszowej 30. akcji charytatywnej „Studenci dzieciom - Mikołajki 2017”. Pieniądze przeznaczyli na prezenty dla podopiecznych małopolskich domów dziecka i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, które Mikołaj będzie wręczał dzieciom od 6 do 14 grudnia.

Wawel zaprasza na Świąteczny Kiermasz Artystyczny

01.12.2017

Wawel zaprasza na Świąteczny Kiermasz Artystyczny Zamek Królewski na Wawelu po raz piąty zaprasza na Świąteczny Kiermasz Artystyczny Wawel Dzieciom. To wyjątkowa okazja aby – przy okazji wizyty na Wawelu – najmłodsi mogli posłuchać wspaniałej muzyki na żywo i wziąć udział w zajęciach artystycznych i historycznych.

Święty Mikołaj w żyrafiarnii krakowskiego ZOO

01.12.2017

Święty Mikołaj w żyrafiarnii krakowskiego ZOO W pierwszy grudniowy weekend, 2 i 3 grudnia, krakowski ogród zoologiczny zaprasza na mikołajki. W tym roku gościny udzielą Świętemu Mikołajowi… dostojne żyrafy.

W Krakowie badają oddech dzieci z trzecich klas

30.11.2017

W Krakowie badają oddech dzieci z trzecich klas Wśród uczniów klas trzecich krakowskich szkół podstawowych trwają badania tlenku azotu w wydychanym powietrzu. Akcję zorganizował urząd miasta.

Krakowscy nauczyciele z nagrodami od prezydenta

29.11.2017

Krakowscy nauczyciele z nagrodami od prezydenta Siedmioro nauczycieli krakowskich szkół odebrało dziś Nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa. Wśród wyróżnionych jest aż pięć osób z V LO.

Mobilna ślizgawka w Nowej Hucie będzie miała 800 m2 powierzchni

28.11.2017

Mobilna ślizgawka w Nowej Hucie będzie miała 800 m2 powierzchni Już za trzy dni przed Nowohuckim Centrum Kultury pojawi się mobilne lodowisko. Będzie czynne codziennie od rana do późnego wieczora aż do wiosny

Obrazy będą produkować tlen w krakowskich szkołach

28.11.2017

Obrazy będą produkować tlen w krakowskich szkołach Nagrodę główną tegorocznego Smogathonu - 100 tys. dolarów - otrzymali twórcy obrazów pochłaniających dwutlenek węgla. Wkrótce takie nowoczesne “dzieła sztuki” pojawią się w krakowskich szkołach.

Rekordowe zainteresowanie nowym krakowskim żłobkiem

27.11.2017

Rekordowe zainteresowanie nowym krakowskim żłobkiem Zakończyła się rekrutacja dzieci do nowego krakowskiego żłobka. Na 100 wolnych miejsc zgłosiło się aż 127 chętnych.

Makiety kolejowe, świąteczne światełka i bateria z cytrusów

25.11.2017

Makiety kolejowe, świąteczne światełka i bateria z cytrusów Wystawa makiet kolejowych, niezwykły i wzruszający spektakl baletowy oraz impreza mikołajkowa to propozycje Nowohuckiego Centrum Kultury dla najmłodszych na ostatni miesiąc tego roku. Nie zabraknie również ciekawostek ze świata przyrody, chemii i fizyki.

Granty od IKEA dla organizacji wspierających dzieci

23.11.2017

Granty od IKEA dla organizacji wspierających dzieci IKEA chce przyznać granty organizacjom pozarządowym i innym podmiotom, które na co dzień realizują działania mające na celu wsparcie rozwoju emocjonalnego, intelektualnego oraz aktywności dzieci i młodzieży w Polsce. Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 grudnia.