20.09.2019

Przy Społecznej Szkole Podstawowej nr 7 powstał największy w Krakowie przyszkolny obiekt sportowy Uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej nr 7 mogą już korzystać z wyremontowanych obiektów sportowych. Nowoczesny kompleks jest dostępny również dla mieszkańców dzielnicy.

Japońska misja małopolskiej kurator oświaty

18.09.2019

Japońska misja małopolskiej kurator oświaty Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty w lipcu odwiedziła Japonię. Podróż sfinansowano z kuratoryjnego budżetu, a jej efektem ma być nawiązanie współpracy między szkołami katolickimi w Polsce i Japonii. - To zwykła wycieczka za publiczne pieniądze - komentuje Teodozja Maliszewska, krakowska radna i była dyrektorka szkoły.

Niezwykły festiwal z mnóstwem atrakcji

13.09.2019

Niezwykły festiwal z mnóstwem atrakcji Drużynowa gra terenowa na szlaku nietoperzy, zwiedzanie jaskiń z przewodnikiem, konkurs kulinarny i możliwość zjazdu tyrolką – to tylko część atrakcji, jakie czekają na uczestników 3. Festiwalu Nietoperzy.

Krakowscy radni apelują do premiera. Kiedy nauczyciele dostaną podwyżki?

13.09.2019

Krakowscy radni apelują do premiera. Kiedy nauczyciele dostaną podwyżki? Kraków zapewnia, że do końca miesiąca nauczyciele otrzymają obiecane przez rząd podwyżki, choć miasto nie dostało jeszcze na to środków z budżetu centralnego. W tym tygodniu radni przyjęli rezolucję do premiera Mateusza Morawieckiego z apelem o pokrycie w całości kosztów podwyżek.

Zamiast stu metrów chodnika możemy mieć w Krakowie setkę szczęśliwych par

11.09.2019

Zamiast stu metrów chodnika możemy mieć w Krakowie setkę szczęśliwych par Krakowscy radni przyjęli dziś program finansowania zabiegów in vitro z budżetu miasta. Jeśli wojewoda nie unieważni uchwały Kraków w przyszłym roku wyda 0,5 mln zł na pomoc 100 bezpłodnym parom.

Podwyżki w żłobkach przegłosowane. Czy opiekunki dostaną wyższe pensje?

11.09.2019

Podwyżki w żłobkach przegłosowane. Czy opiekunki dostaną wyższe pensje? Krakowscy radni przegłosowali uchwałę w sprawie podwyżek dla pracowników samorządowych żłobków. To jednak nie oznacza, że wyższe pensje rzeczywiście zostaną im przyznane. Jeden z radnych przekonuje, że podwyżki będą minimalne lub nie będzie ich wcale.

Kopalnia Soli „Wieliczka” Poznaj tajemnice udanych wycieczek szkolnych

03.09.2019

Kopalnia Soli „Wieliczka”  Poznaj tajemnice udanych wycieczek szkolnych Dokąd zabrać uczniów na wycieczkę szkolną jednodniową lub dwudniową? Jak ją zaplanować, by połączyć przyjemne z pożytecznym? My podpowiadamy, że idealnym miejscem na szkolny wyjazd jest Kopalnia Soli w Wieliczce.

30.08.2019

1000 zł dla absolwenta podstawówki i aż 10 tys. zł dla maturzysty. Tak Kraków nagradza najlepszych Do 10 tys. złotych wzrośnie nagroda, jaką Kraków przekazuje uczniom, którzy ze wszystkich egzaminów maturalnych uzyskali maksymalny wynik. Od tego roku na nagrodę pieniężną, w wysokości 1000 zł, mogą liczyć również absolwenci szkół podstawowych.

29.08.2019

Krakowscy nauczyciele nie otrzymają na razie obiecanych przez rząd podwyżek. Powód? Rząd do tej pory nie przekazał samorządom pieniędzy na obiecane podwyżki, dlatego Kraków nie zamierza w przyszłym miesiącu wypłacać nauczycielom wyższych pensji. - Sfinansowaliśmy już z własnej kieszeni styczniowe podwyżki, na więcej nas nie stać - zaznaczają władze miasta.

Edukacja seksualna wkroczy do krakowskich szkół? Prezydent miasta jest za

29.08.2019

Edukacja seksualna wkroczy do krakowskich szkół? Prezydent miasta jest za Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski jest zdania, że zajęcia z edukacji seksualnej powinny być prowadzone w szkołach przez ekspertów z zewnątrz. W ten sposób prezydent odniósł się do uchwały przyjętej podczas wczorajszej sesji.