Polifonie dzieciom. Koncerty i warsztaty w Cricotece, na których warto być

17.07.2019

Polifonie dzieciom. Koncerty i warsztaty w Cricotece, na których warto być W letnie wieczory na placu przed budynkiem Cricoteki w ramach Polifonii odbywają się występy znakomitych artystów związanych z muzyką improwizowaną i elektroniczną. W tym roku po raz pierwszy ten cykl został uzupełniony o wydarzenia dedykowane młodszej publiczności.

TYLKO U NAS. Ranking krakowskich szkół podstawowych 2019

19.07.2019

TYLKO U NAS. Ranking krakowskich szkół podstawowych 2019 Prezentujemy ranking szkół podstawowych, który powstał w oparciu o wyniki pierwszego w historii egzaminu ósmoklasisty. O miejscu w zestawieniu zdecydowała średnia wyników ze wszystkich zdawanych przedmiotów w danej szkole. Na zielono zaznaczyliśmy szkoły, w których do egzaminu przystąpiło mniej niż 10 uczniów.

Dziwne sporty i zabawy podwórkowe

18.07.2019

Dziwne sporty i zabawy podwórkowe Wystarczy kawałek chodnika, kreda, kilka kapsli, czy patyk, by świetnie się bawić. Tak przynajmniej zapewniają organizatorzy nietypowej imprezy pod nazwą „Dzień dziwnych sportów i zapomnianych zabaw podwórkowych”, która odbędzie się 4 sierpnia na terenie Nowohuckiego Centrum Kultury.

17.07.2019

Informatyka i cyberbezpieczeństwo najbardziej obleganymi kierunkami na uczelniach technicznych Informatyka, odnawialne źródła energii i infrastruktura komunalna oraz informatyka stosowana – to kierunki, które cieszyły się największym zainteresowaniem kandydatów na studia I stopnia na Politechnice Krakowskiej. W Akademii Górniczo-Hutniczej hitem tegorocznej rekrutacji okazało się cyberbezpieczeństwo.

Miasta, w których rodzinom żyje się najlepiej. Kraków na szarym końcu

16.07.2019

Miasta, w których rodzinom żyje się najlepiej. Kraków na szarym końcu Zbyt mało szkół i przedszkoli; zła jakość powietrza i wysokie koszty usług edukacyjnych. W opublikowanym właśnie rankingu miast przyjaznych rodzinom z dziećmi, Kraków zajął trzecie miejsce … od końca.

Te kierunki cieszyły się w tym roku największym zainteresowaniem kandydatów

15.07.2019

Te kierunki cieszyły się w tym roku największym zainteresowaniem kandydatów Niemal 30 tys. osób ubiegało się w tym roku o przyjęcie na studia w Uniwersytecie Jagiellońskim. Najwięcej kandydatów zarejestrowało się na psychologię wykładaną na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej, jednak najtrudniej było się dostać na japonistykę.

Kopalnia Soli „Wieliczka”. Cztery atrakcyjne pomysły na wycieczki z dziećmi

09.07.2019

Kopalnia Soli „Wieliczka”. Cztery atrakcyjne pomysły na wycieczki z dziećmi Sprawdź nasze propozycje, zainspiruj się i zaplanuj wypoczynek dla całej rodziny!

01.07.2019

Miasto nie wystawi na przetarg budynków, w których działają cztery prywatne przedszkola Rodzice po raz kolejny obronili cztery prywatne przedszkola. Miasto podpisze z ich właścicielkami umowy dzierżawy, ale tylko na 4 lata.

2569 uczniów nie dostało się do żadnej krakowskiej szkoły. Co dalej?

28.06.2019

2569 uczniów nie dostało się do żadnej krakowskiej szkoły. Co dalej? Ponad 2,5 tys. uczniów nie dostało się w tym roku do żadnej z krakowskich szkół średnich. To ponad dwa razy więcej niż jeszcze rok temu. Teraz szansą dla nich jest rekrutacja uzupełniająca, która rozpocznie się 11 lipca.

Punkty za szczepionki również w przedszkolach? Radni idą za ciosem

28.06.2019

Punkty za szczepionki również w przedszkolach? Radni idą za ciosem Wojewoda małopolski nie zakwestionował uchwały zamykającej krakowskie żłobki przed niezaszczepionymi dziećmi. Teraz radni postanowili iść za ciosem i podobne zasady wprowadzić w przedszkolach.