20.05.2019

Ponad tysiąc nauczycieli wysłało list do Barbary Nowak. “Wstydzimy się Pani słów i działań” Ponad 1000 krakowskich nauczycieli podpisało się - imieniem i nazwiskiem - pod kolejnym listem do małopolskiej kurator oświaty. To ich odpowiedź na obraźliwe słowa Barbary Nowak skierowane pod ich adresem.

Lato w Muzeum Manggha

Lato w Muzeum Manggha
Japonia to kraj budzący ciekawość, inspirujący bogatą kulturą i sztuką. Miejsce, w którym tradycja przeplata się ze współczesnością, tworząc niepowtarzalną mozaikę codzienności Japończyków. Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha zaprasza uczniów, nauczycieli, i opiekunów grup do skorzystania z letniej oferty edukacyjnej, która zabierze Was w twórczą podróż po Japonii.  Wyjątkowy wakacyjny program edukacyjny dla grup zorganizowanych, będzie realizowany w Muzeum Manggha od 15 lipca – 9 sierpnia 2019 r.

20.05.2019

Anna Zalewska nie chciała zmienić daty zakończenia roku szkolnego. Zrobi to za nią premier Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział skrócenie roku szkolnego o dwa dni. Zakończenie zajęć miałoby się odbyć 19 zamiast 21 czerwca. Wcześniej ministerstwo edukacji zarzekało się, że taka zmiana nie zostanie wprowadzona.

Warsztaty, quizy i konkurs, czyli EKOlogiczni w Galerii Bronowice

17.05.2019

Warsztaty, quizy i konkurs, czyli EKOlogiczni w Galerii Bronowice Czy wiesz, że w ciągu roku zużywasz prawie 300 reklamówek foliowych? Trwałość takiego worka to często kilkanaście minut a skutki, jakie niesie to dla środowiska są katastrofalne. Czas z tym skończyć! Sam wykonaj swoją torbę na zakupy i weź udział w wydarzeniu EKOlogiczni.

Zobacz, co przygotowały krakowskie muzea na tę wyjątkową noc

17.05.2019

Zobacz, co przygotowały krakowskie muzea na tę wyjątkową noc „NATURAlnie” - to hasło, a zarazem główny motyw kolejnej edycji Nocy Muzeów, która odbędzie się z piątku na sobotę, 17-18 maja. Noc zostanie zainaugurowana dziś o godz. 18.00 na dziedzińcu wewnętrznym Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK i Fabryki Emalia Oskara Schindlera. W tegorocznym wydarzeniu udział weźmie ponad 50 placówek muzealnych. Będą one czynne dla zwiedzających od godz. 19.00 do 1.00 w nocy.

W niedzielę w Krakowie świętują rodziny

17.05.2019

W niedzielę w Krakowie świętują rodziny W najbliższą niedzielę w parku Jordana odbędzie się Święto Rodziny Krakowskiej. Na małych i dużych krakowian w tym dniu będzie czekać mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy. Impreza organizowana jest w naszym mieście już po raz ósmy.

Arcybiskup odpowiada prezydentowi w sprawie lekcji religii

16.05.2019

Arcybiskup odpowiada prezydentowi w sprawie lekcji religii Krakowska kuria nie wyraziła zgody na zmniejszenie liczby godzin religii w krakowskich szkołach średnich. Zamiast tego proponuje, by część lekcji odbywała się na terenie parafii.

16.05.2019

Przez 4 dni będzie można zostawić tu swoje rzeczy lub wziąć to, czego potrzebujemy Zabawki, którymi nikt się już nie bawi; elementy dekoracyjne, które nie pasują nam do wystroju; ubrania, z których zdążyliśmy wyrosnąć... Każdy z nas ma w swoim domu rzeczy, których już nie używa. Zamiast chować je po kątach, upychać w piwnicach, czy na strychach lepiej dać im drugie życie.

16.05.2019

Niezaszczepione dziecko nie dostanie się do żłobka? Następne będą szkoły i przedszkola Dwaj krakowscy radni przygotowali uchwałę, która miałaby zamknąć drzwi żłobków samorządowych przed niezaszczepionymi dziećmi. Jest szansa, że uchwała w trybie pilnym trafi pod obrady jeszcze w tym miesiącu.

Licealiści z “Ósemki” mają nowe boiska [ZDJĘCIA]

15.05.2019

Licealiści z “Ósemki” mają nowe boiska [ZDJĘCIA] Uczniowie VIII Liceum Ogólnokształcącego mogą już korzystać z nowych nawierzchni do gry w piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę. Kraków zapłacił za ten remont niemal 2,5 mln zł.