Sześcioro krakowskich uczniów zdało egzamin ósmoklasisty na 100 procent

15.11.2019

Sześcioro krakowskich uczniów zdało egzamin ósmoklasisty na 100 procent Sześcioro krakowskich uczniów na kwietniowym egzaminie ósmoklasisty uzyskało najwyższe możliwe wyniki, czyli po 100 proc. z każdego przedmiotu. Dziś odebrali nagrody i gratulacje z rąk prezydenta Jacka Majchrowskiego.

Kraków wybrał miejsca przyjazne rodzinom z dziećmi. Oto wyniki plebiscytu

15.11.2019

Kraków wybrał miejsca przyjazne rodzinom z dziećmi. Oto wyniki plebiscytu Certyfikat „Miejsca Przyjaznego Rodzinom z Dziećmi” otrzymało 26 podmiotów. Wśród nich są między innymi restauracje, galerie handlowe, muzea oraz urzędy.

Studenci Politechniki Krakowskiej ruszyli na pomoc dzieciom

14.11.2019

Studenci Politechniki Krakowskiej ruszyli na pomoc dzieciom Zbierają pieniądze na mikołajkowe prezenty, obcinają włosy, by pomóc chorym dzieciom, nie jest im obojętny również los bezpańskich zwierząt. Studenci Politechniki Krakowskiej od lat udowadniają, że mają wielkie serce.

Uczniowie V LO zakpili z kuratorium oświaty. Barbara Nowak: to działanie godzące w porządek prawny

13.11.2019

13.11.2019

Szkolne tereny zielone to ogromny potencjał. Kraków ma pomysł jak go wykorzystać Kraków uruchamia pilotażowy program dla szkół podstawowych „Ogród z klasą”. – Chcemy pomóc szkołom rozwijać u dzieci pasję do uprawy ziemi – mówi Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Protest włoski w szkołach. “Nie chcemy udawać, że nie widzimy czarnych chmur”

12.11.2019

Protest włoski w szkołach. “Nie chcemy udawać, że nie widzimy czarnych chmur” Nauczyciele najlepszego krakowskiego liceum rezygnują z organizacji tradycyjnych szkolnych imprez. “Nie chcemy udawać, że nie widzimy czarnych chmur, jakie zbierają się nad naszym zawodem i nad polską edukacją oraz nad naszą szkołą” - napisali w liście do rodziców, uczniów i absolwentów.

08.11.2019

Czy nauczyciele klną na lekcjach i opowiadają o swoim życiu prywatnym? Kontrowersyjna ankieta w V LO Małopolskie kuratorium oświaty prowadzi kontrolę w V LO w Krakowie. Jego uczniowie zostali poproszeni o wypełnienie ankiety, w której wizytatorzy pytają m.in. o to czy nauczyciele podczas lekcji opowiadają o swoim życiu prywatnym lub prezentują swoje poglądy polityczne. Nauczyciele piątki są oburzeni formą kontroli.

Żłobki, przedszkola i domy kultury - to tam Kraków szuka oszczędności

08.11.2019

Żłobki, przedszkola i domy kultury - to tam Kraków szuka oszczędności Obcięcie dotacji dla niepublicznych żłobków, przedszkoli i domów kultury ma podreperować dziurawy budżet Krakowa.

06.11.2019

Kraków tnie dotacje dla żłobków i przedszkoli prywatnych. To może oznaczać podwyżki czesnego Prezydent Krakowa przygotował projekt uchwały, który odbiera właścicielom przedszkoli prywatnych przyznane im wyższe dotacje. W ten sposób miasto chce zaoszczędzić 18 milionów złotych rocznie. W przyszłym roku mniej pieniędzy mają otrzymać również prywatne żłobki. Teraz wszystko w rękach radnych.

Zapisz dziecko na bezpłatne szczepienie przeciwko groźnej bakterii

05.11.2019

Zapisz dziecko na bezpłatne szczepienie przeciwko groźnej bakterii Trwa rejestracja do programu darmowych szczepień przeciw meningokokom dla dzieci w wieku od 12 do 24 miesięcy.