Szkoły nie dostały pieniędzy na podręczniki. Część uczniów nadal nie ma książek

19.10.2022

Szkoły nie dostały pieniędzy na podręczniki. Część uczniów nadal nie ma książek W krakowskich szkołach część uczniów w dalszym ciągu nie ma podręczników i zeszytów ćwiczeń. Resort edukacji zwleka z przekazaniem rządowej dotacji na ten cel.

19.10.2022

Rozwojem edukacji w Krakowie zajmą się urzędnicy i rzeczniczka dyscyplinarna dla nauczycieli 13 urzędników, dwóch radnych i prawa ręka małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak. Tak wygląda skład powołanego właśnie przez prezydenta Krakowa zespołu zadaniowego, który ma się zająć rozwojem edukacji w mieście. Mieszkańcy nie kryją rozczarowania.

W szkołach jest coraz więcej przypadkowych nauczycieli [ROZMOWA]

16.09.2022

W szkołach jest coraz więcej przypadkowych nauczycieli [ROZMOWA] "Trzeba stanąć w prawdzie. Mamy nauczycieli, którzy budzą podziw, na których sam wzoruję się każdego dnia, ale mamy też nauczycieli skandalicznie marnych, których obecność w szkole jest dla uczniów szkodliwa" - mówi w rozmowie z nami dr Karol Dudek-Różycki , nauczyciel chemii w krakowskim liceum, przewodniczący Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych.

To jedyne miejsce, któremu mogę w stu procentach zaufać

18.10.2022

To jedyne miejsce, któremu mogę w stu procentach zaufać O Kangurowym Przedszkolu, które w tym roku obchodzi osiemnaste urodziny rozmawiamy z jego założycielem, ale także przedszkolakami, ich rodzicami, nauczycielami oraz … absolwentami.

Duża podwyżka opłat za żłobek. Rodzice słono zapłacą za pobyt dziecka

28.09.2022

Duża podwyżka opłat za żłobek. Rodzice słono zapłacą za pobyt dziecka Kraków podnosi opłaty za pobyt i wyżywienie dzieci w żłobkach samorządowych. Rodzice zapłacą też znacznie więcej, jeśli spóźnią się z odbiorem malucha. Nowe stawki zaczną obowiązywać już od listopada tego roku.

Nie żyje wieloletni dyrektor krakowskiej szkoły. Tego nie da się zapomnieć…

11.10.2022

Nie żyje wieloletni dyrektor krakowskiej szkoły. Tego nie da się zapomnieć… Zmarł Antoni Borgosz, wieloletni dyrektor Zespołu Szkół Łączności w Krakowie, laureat brązowego medalu „Cracoviae Merenti”. Na budynkach Urzędu Miasta Krakowa zostały umieszczone flagi w barwach miejskich z kirem.

RPO zbada, czy Barbara Nowak represjonuje dzieci, które nie chodzą na religię

17.10.2022

RPO zbada, czy Barbara Nowak represjonuje dzieci, które nie chodzą na religię Posłowie Koalicji Obywatelskiej skierowali wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich o podjęcie interwencji w sprawie wypowiedzi małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak. - Chcemy, by rzecznik zbadał czy Barbara Nowak nie represjonuje dzieci, które nie chodzą na lekcje religii - tłumaczy Katarzyna Lubnauer, posłanka Nowoczesnej.

05.10.2022

Jedyne takie miejsce w Krakowie. Sprawdź, jakie atrakcje czekają tu na dzieci i dorosłych! Park Wodny w Krakowie to miejsce, które zapewnia dzieciom zabawę połączoną z aktywnością fizyczną. Podczas wizyty w obiekcie, rodzice nie muszą się martwić o właściwie zagospodarowany czas wolny swoich pociech – niezależnie od ich wieku!

14.10.2022

Rodzice pytają, dlaczego w szkołach brakuje nauczycieli. Barbarę Nowak trapią operacje zmiany płci Dlaczego w szkołach dzieci mają tak często zastępstwa lub są zwalniane z lekcji, a w wielu przypadkach nie ma nauczycieli do niektórych przedmiotów? - pytają rodzice i nauczyciele. A co trapi małopolską kurator oświaty w dniu Edukacji Narodowej? Okaleczenia w operacjach zmiany płci.

14.10.2022

Barbara Nowak popełniła przestępstwo? Poseł mówi o układzie kuratorskim i dręczeniu nauczycieli - Małopolska kurator oświaty stworzyła układ kuratorski polegający na pozbywaniu się i wykańczaniu wszystkich nauczycieli i dyrektorów szkół, którzy się z nią nie zgadzają - twierdzi poseł PO Aleksander Miszalski. Do prokuratury ma trafić zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa urzędniczego przez Barbarę Nowak.