Kraków zamyka baseny i zaleca odwołanie zajęć dodatkowych

Kraków zamyka baseny i zaleca odwołanie zajęć dodatkowych
Od czwartku zajęcia na wszystkich przyszkolnych basenach w Krakowie zostaną zawieszone do odwołania. Miasto zarekomendowało również dyrektorom szkół odwołanie zajęć prowadzonych w szkołach przez podmioty zewnętrzne. Lekcje mają się na razie odbywać bez zmian.

O podjęciu takiej decyzji poinformowała dziś wiceprezydent Krakowa Anna Korfel-Jasińska:
- Zajęć nie będzie na wszystkich basenach Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego funkcjonujących w mieście. Zawieszenie będzie obowiązywać od czwartku, 12 marca do odwołania. Jednocześnie miasto rekomenduje dyrektorom placówek możliwość odwołania również zajęć prowadzonych przez podmioty zewnętrzne, odbywających się w szkołach po zakończeniu lekcji.

Decyzja o zamknięciu przyszkolnych basenów dla uczniów krakowskich szkół została podjęta, by zminimalizować prawdopodobieństwo przenoszenia się chorób, w tym koronawirusa. Jest to działanie zapobiegawcze, aby móc ograniczyć do minimum ewentualne zagrożenia w kolejnych dniach. Jak tłumaczą władze miasta, na ten moment nie ma potrzeby, by rekomendować odwołanie zajęć w krakowskich placówkach oświatowych. Decyzje będą podejmowane w zależności od rozwoju sytuacji. – Pierwszy krok w tej sprawie należy do dyrektorów placówek, a dopiero później do organu prowadzącego. Jeśli wnioski dotyczące zawieszenia zajęć ze strony szkół czy przedszkoli się pojawią, to damy zielone światło na ich zamknięcie – zaznacza Anna Korfel-Jasińska.

Odwołanie zajęć dla uczniów będzie obowiązywać od czwartku, 12 marca aż do odwołania, na basenach znajdujących się w następujących placówkach:

Szkole Podstawowej nr 91 na os. Handlowym 4,
Szkole Podstawowej nr 158 przy ul. Strąkowej 3A,
Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego przy ul. Grochowskiej 20

oraz na basenach Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego:

przy al. Powstania Warszawskiego 6,
przy ul. Marii i Bolesława Wysłouchów 34a,