Hej Czarnek Ty głuchy jesteś? Posłanka PiS domaga się dymisji Nowak

08.01.2022

Hej Czarnek Ty głuchy jesteś? Posłanka PiS domaga się dymisji Nowak
Czy dni Barbary Nowak na fotelu małopolskiej kurator oświaty są już policzone? Beata Mazurek, europosłanka PiS w ostrych słowach domaga się jej dymisji ze stanowiska. Inna działaczka partii apeluje z kolei o przyznanie małopolskiej kuratorce medalu i nagrody.

“Hej @CzarnekP Ty głuchy jesteś? Nie trzymaj nas w nieustannej niepewności tylko miej odwagę udzielić odpowiedzi?” - napisała wczoraj wieczorem na twitterze europosłanka PiS Beata Mazurek. Wcześniej działaczka domagała się od ministra edukacji Przemysława Czarnka pilnego podjęcia decyzji w sprawie Barbary Nowak, która w piątkowym wywiadzie nazwała szczepionki przeciw Covid-19 eksperymentem.
W prawdziwość wpisu Beaty Mazurek nie mogła uwierzyć inna posłanka PiS Anna Maria Sierakowska, która pod postem stwierdziła “Nie wierzę, to nie jest język Pani Poseł Beaty Mazurek. To na pewno kolejny włam na konto”.

Zanim coś powiedzą niech pomyślą

Mazurek potwierdziła jednak autentyczność swojej wypowiedzi i dodała: “dosyć z tym graniem tylko na siebie niektórych przedstawicieli rządu. Zanim coś powiedzą niech pomyślą, a nie żyjà w przeświadczeniu, że ich wypowiedzi nie będą oceniane. Tym bardziej, że do ich świętości naprawdę daleko”.

O medal i nagrodę dla Pani Kurator Nowak proszę!

W obronie Nowak stanęła natomiast była wicemarszałek województwa podkarpackiego, posłanka Maria Kurowska z Solidarnej Polski (startowała w wyborach z list PiS),

Kurowska napisała: "W związku z atakiem politycznym na Małopolską Kurator Oświaty Panią
@Br_Nowak, niniejszym publikuję jedną z opinii prawnych, którą dysponuję, dotyczącą Comirnaty. Stwierdzono w niej,że zgodnie z polskim prawem produkt leczniczy Comirnaty ma charakter eksperymentalny”.

Kilka godzin później posłanka zaapelowała na swoim Twitterze:

“Panie Ministrze @CzarnekP! O medal i nagrodę dla Pani Kurator @Br_Nowak
proszę! Ma mądrość i odwagę bronić dzieci i nauczycieli przed przymusem, odbieraniem wolności i niewiadomymi skutkami wstrzykiwanych im preparatów. Takich SZEFÓW w Polsce potrzeba ABY POLSKA BYŁA POLSKĄ!”

Nieoficjalnie mówi się, że decyzja w sprawie Barbary Nowak ma zapaść w poniedziałek.