Barbara Nowak: Trwa kolejna akcja szczucia na władze oświatowe pod hasłem prześladowania nauczycieli

04.11.2020

Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty zamieściła na portalu urzędu swój kolejny “komunikat”. Tym razem odnosi się do wczorajszych zapowiedzi ministra edukacji, który postraszył nauczycieli konsekwencjami prawnymi z namawianie uczniów do udziału w protestach Strajku Kobiet lub uczestniczeniu w nich.

Jak informowaliśmy wczoraj, na oficjalnym profilu facebookowym MEN tuż po północy ukazał się komunikat: “Mamy sygnały, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach. Naszym obowiązkiem jest natychmiastowa reakcja na takie informacje - napisali przedstawiciele resortu oświaty. - Zgodnie z zapowiedzią poprosiliśmy kuratorów oświaty o sprawdzenie czy takie sytuacje miały miejsce w ich regionie i jaka była na nie reakcja dyrektorów szkół.

Jeżeli potwierdzi się, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach lub sami brali w nich udział, powodując zagrożenie w czasie epidemii i zachowując się w sposób uwłaczający etosowi ich zawodu, będą wyciągnięte konsekwencje przewidziane prawem.

Nie ma także naszej zgody na zachęcanie dzieci oraz młodzieży do chuligańskich i wulgarnych zachowań. Nie ma zgody na to, aby uczniowie zachowywali się w taki sposób".

Dziś do tych słów odniosła się małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. W komunikacie zamieszczonym na stronie kuratorium zapewniła: “nigdy nie otrzymałam od Ministra Edukacji i Nauki polecenia zbierania danych o nauczycielach biorących udział w manifestacjach. Także ja osobiście nie wychodziłam z taką inicjatywą. Na oszczerstwa odpowiem wystąpieniem na drogę sądową”.

Nie wiadomo jednak przeciwko komu Nowak chce występować na drogę sądową, bo chyba nie przeciwko ministrowi edukacji, który sam przecież poinformował, że zwrócił się z takim poleceniem do kuratorów?

Jak podkreśla kuratorka w swoim komunikacie: “Trwa kolejna akcja szczucia na władze oświatowe pod hasłem prześladowania nauczycieli, którzy wzięli udział w tzw. strajku kobiet. Mnożą się kłamliwe doniesienia o tym jakoby były zbierane dane nauczycieli obecnych na marszach. Ogromnie przykra jest konstatacja, że także wśród Dyrektorów szkół są tacy, którzy podejmują temat rzekomego nakazu raportowania o nauczycielach, którzy biorą udział w tzw. strajku kobiet".

Dalej Barbara Nowak zapewnia, że "Małopolski Kurator Oświaty nie ma prawa ani chęci śledzenia działalności nauczycieli i Dyrektorów szkół w czasie wolnym, a zatem nie zbiera danych dotyczących prywatnej sfery nauczycieli czy dyrektorów".

Nowak zwróciła się również do dyrektorów szkół: “wymagam od Państwa stania na straży bezpieczeństwa Uczniów i wymagania tego samego od swoich Nauczycieli. W sytuacji tak bardzo trudnej jak dzisiejsza, ogromnie ważny jest przekaz prawdziwy do całej społeczności szkolnej. Sianie dezinformacji, kłamliwe komunikaty źle służą wspólnej sprawie jaką jest dobro społeczności szkolnej. Współdziałajmy a nie niszczmy” - zakończyła.

Cały komunikat można znaleźć na stronie Małopolskiego Kuratorium Oświaty.

Ta z "gorszego sortu"
05.11.2020 14:35
Pani Nowak razem z innymi pisowskimi pseudo - kuratorami z innych województw oraz rzecz jasna z ich "prawymi i sprawiedliwymi" chlebodawcami z podłego pisowskiego rządu - kliki tłustych kocurów niech uważnie posłucha: Mamy was dość! Proszę się czym prędzej oddalić!!! - Państwo zapewne wiedzą, że można to też wyrazić prościej i dosadniej.