Miesięcznik "MIASTO pociech"

Dzień Dziecka w MIEŚCIE pociech Maj/2016

Dzień Dziecka w MIEŚCIE pociech Numer Maj 2016 e-publikacja

Pierwszy czerwca coraz bliżej, czas pomyśleć, jak spędzić ten dzień w wyjątkowy sposób. MIASTO pociech ma dla Was kilka ciekawych propozycji.

Świętowanie zaczynamy już 29 maja. Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce (Rynek Górny 6) zaprasza dzieci na bajkę pt. „Śpiąca Królewna”. Początek o godzinie 17.

Tego samego dnia Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie zaprasza wszystkie pociechy do swojej zajezdni w Podgórzu. A tam poznamy Trambusia, dowiemy się, co tramwaj ma pod spodem, czy zna angielski i czy lubi się myć; Krakowska Grupa Ratownicza nauczy nas, jak ratować ludzi, a wspólnie z aktorami Teatru Ludowego nauczymy się śpiewać piosenki nie tylko tramwajowe. Wszystkie te atrakcje zaplanowano w godzinach od 11 do 14.

1 czerwca od godz. 16 do 20 na wszystkich miłośników smoków czeka Solvay Park. W planach m.in. zabawy teatralne z Wawelskim Smokiem, Smocza Olimpiada, warsztaty kulinarne, które zdradzą tajemnice smoczego menu, a także fabryka łamigłówek i konstruowanie wielkich smoków.

Przez dwa dni – 4 i 5 czerwca -  zamierza świętować Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. W tych dniach dzieci (do 18 roku życia) będą mieć bezpłatny wstęp do wszystkich oddziałów MHK. Dla najmłodszych przygotowano warsztaty, spektakle i nietypowe zwiedzanie. Szczegóły na str. 22.

Niezwykle ciekawie zapowiada się impreza z okazji Dnia Dziecka w Galerii Kazimierz. W sobotę 4 czerwca w godzinach od 12 do 19 będzie można spotkać tam mamuta Mańka, leniwca Sida, tygrysa Diego oraz pozostałych członków stada znanego wszystkim z filmu "Epoka lodowcowa".

12 czerwca zachęcamy też do wspólnej zabawy z niespodziankami podczas 2. urodzin Cafe KULTURA (Rynek Górny w Wieliczce). Imprezę organizuje wielickie Centrum Kultury i Turystyki. Więcej informacji o tym wydarzeniach na www.facebook.com/ckitwieliczka/

My również mamy dla Waszych pociech prezenty z okazji Dnia Dziecka. Możecie zdobyć dla nich książki i atrakcyjne gry planszowe. Szczegóły znajdziecie na naszym portalu miastopociech.pl
pobierz numer
RANKINGI szkół