Zdaniem ministra edukacji nie ma potrzeby przywracania zajęć w szkołach. Dlaczego?

Minister edukacji Dariusz Piontkowski w końcu otwarcie przyznał, że w tym roku szkolnym uczniowie nie wrócą już na lekcje. - Mamy nadzieję, że będzie to możliwe od września - mówi minister.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej szef resortu edukacji zapowiedział, że do 26 czerwca, czyli do dnia zakończenia roku szkolnego kształcenie w szkołach będzie nadal realizowane na odległość. Dariusz Piontkowski zauważył, że teraz nie ma już sensu, by uczniowie wracali do szkół na ostatnie tygodnie roku szkolnego.
- Wkrótce w szkołach zaczną się egzaminy, a w tym czasie młodsze klasy mają zwykle wolne, do tego dochodzi Boże Ciało i znów wolne dni, dlatego nie ma potrzeby przywracania zajęć w szkołach - zaznaczył Piontkowski. - Nie wiemy, jak będzie rozwijała się epidemia, ale mamy nadzieję, że od września będzie możliwy powrót do szkoły - dodał szef resortu.

Obecnie w szkołach mogą przebywać jedynie uczniowie klas I-III, dla których organizowane są zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami dydaktycznymi. Korzysta z nich jednak niewiele dzieci, bo ok. 10 proc. wszystkich. Od dziś nauczyciele mają też obowiązek organizowania konsultacji dla uczniów, którzy np. chcieliby podwyższyć swoją ocenę na koniec roku lub mają jakiś problem, który trudno rozwiązać wirtualnie. Od końca maja takie konsultacje są organizowane dla tegorocznych maturzystów i ósmoklasistów.

Fot. pixabay.com