Zdalne nauczanie również w klasach I-III? Jest zapowiedź ministerstwa edukacji

Zdalne nauczanie również w klasach I-III? Jest zapowiedź ministerstwa edukacji
Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki poinformował dziś, że trwają rozmowy na temat przejścia młodszych klas szkoły podstawowej w tryb pracy zdalnej. Nadal nie wiadomo, co z przedszkolami.

Od poniedziałku klasy IV-VIII ze szkół podstawowych i wszyscy uczniowie szkół średnich mają nauczanie zdalne. Rozporządzenie w tej sprawie zakłada, że nauka online ma trwać do 8 listopada, ale wszystko wskazuje na to, że zostanie przedłużona o kolejne tygodnie. Co więcej, ministerstwo właśnie zapowiedziało, że być może również młodsze dzieci będą musiały uczyć się zdalnie.

Dziś liczba nowych zakażeń koronawirusem przekroczyła 20 tys., a na ulicach wielu polskich miast trwają protesty związane z ubiegłotygodniową decyzją Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, co z pewnością wpłynie na kolejne wzrosty zachorowań.

Na oficjalnym profilu ministerstwa edukacji na FB ukazał się właśnie komunikat: “Dane, które spływają do nas od kuratoriów oświaty są szczegółowo analizowane. Być może sytuacja, w której się znajdujemy i zagrożenie potęgowane m.in. wydarzeniami, które widzieliśmy na ulicach miast, zmuszą nas niebawem do tego, żeby podjąć decyzję o nauce zdalnej dla klas 1-3. Trwają rozmowy na ten temat - zapowiedział minister Przemysław Czarnek.

Minister nie poinformował jednak, czy będzie to dotyczyło również przedszkoli.

02.11.2020 13:25
W pierwszej kolejności trzeba wyłączyć z programu nauki zdalnej takie przedmioty jak w-f,godzina wychowawcza(obciążenie dodatkowe,efektywność żadna!),następnie zacząć od 3 klas,np. zdalne,później w zależności od sytuacji,np.zerówki i 1 klasa,2 klasa,itd..3 klasa i 8 może być do marca nawet na zdalnym,oni mają najwięcej przerobionego materiału!!Najgorzej druga, siódma,piąta (czwarta i zerówka jeszcze odrobi później)