Zbuduj zamek z krzeseł! Oryginalne prezenty na zakończenie roku szkolnego od nauczycieli

Fot. pixabay.com

Zamiast sztampowej książki z dedykacją - słoik na nudę. Niektórzy nauczyciele obdarowują swoich uczniów oryginalnymi prezentami na zakończenie roku szkolnego.

Już za kilka dni koniec roku szkolnego. Uczniowie odbiorą swoje świadectwa, a nauczyciele kwiaty i być może drobne upominki przygotowane przez radę rodziców. Dzieci z najlepszymi wynikami w nauce mogą jeszcze liczyć na jakąś książkę w nagrodę lub dyplom uznania.
Są jednak szkoły, w których nauczyciele mają miły zwyczaj obdarowywania wszystkich swoich uczniów w oryginalny i spersonalizowany sposób. Przykłady takich praktyk podaje Centrum Edukacji Obywatelskiej.

"Słoiki na nudę" - to słoiczek, do którego nauczyciel wkłada karteczki z propozycjami różnych działań, np. wymyśl piosenkę o całej rodzinie, zbuduj zamek z koców, poduszek, krzeseł, zbuduj zoo z mieszkańcami z plasteliny, wykonaj laurkę dla wybranej osoby, idź z rodzicami na spacer, zrób własne puzzle, itp. Kiedy dziecko w wakacje nie wie, co z sobą zrobić, odkręca słoik i losuje zadanie do wykonania. To propozycja od Iwony Durzyńskiej, wychowawczyni klasy I ze Szkoły Podstawowej w Warcinie.

W tej samej szkole w Warcinie wychowawcy klas piszą też do dzieci spersonalizowane listy, z podpisem dyrektora i znanym cytatem, np. "Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz tego dokonać" (Walt Disney). Doceniają w nich pracę i nowo nabyte umiejętności uczniów. Dziękują ze wspólny rok pracy i nauki.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego w Piławie Górnej Magdalena Fijak, wychowawczyni klas I-III ze swoją klasą robi wspólne zdjęcia w fotobudce. Przygotowuje też odświętnie salę lekcyjną (nakryty stół, kolorowe talerzyki, kubeczki, plakaty), gdzie uczniowie, rodzice i nauczyciele razem świętują, rozmawiają i raczą się poczęstunkiem. Wspólnie z uczniami puszcza balony w ogrodzie szkolnym, a także
przygotowuje zabawne wierszyki o każdym z uczniów.

Macie inne propozycje na ciekawe upominki dla uczniów na zakończenie roku szkolnego? Czekamy na Wasze komentarze.