Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Prywatności".

x

Aktualności

Zapytał nauczycieli, co zrobią dla swoich uczniów w czasie ferii. Szybko musiał usunąć post ROZMOWA

01.01.2021

Anna Kolet-Iciek redakcja@miastopociech.pl

Zapytał nauczycieli, co zrobią dla swoich uczniów w czasie ferii. Szybko musiał usunąć post ROZMOWA
Rozmowa z Januszem Aftyką, nauczycielem języka polskiego w szkołach podstawowych, szefem Ogólnopolskiego Forum Oświatowego dla Nauczycieli i Dyrektorów.


W czasie świąt na prowadzonym przez siebie facebookowym forum dla nauczycieli i dyrektorów zadał pan pytanie: “co my, jako nauczyciele, możemy zrobić, aby ferie młodzieży nie były katastrofą”.


Liczyłem na jakieś ciekawe, kreatywne pomysły. Sam zaproponowałem, że w czasie tych dziwnych ferii, podczas których dzieci nawet nie będą mogły wyjść same z domu, będę się z nimi łączył online, żeby pograć w statki czy państwa miasta. Myślałem nawet czy za zgodą dyrektora szkoły nie zabrać ich na boisko, żeby pokopać piłkę. Dzięki temu mieliby zapewnioną opiekę i ruch na świeżym powietrzu. Obostrzenia rządowe jednak nie pozwalają na tego typu działania. Dla mnie osobiście jest to niezrozumiałe.

Ferie uczniów to nie jest przecież sprawa nauczycieli.

W moim przekonaniu nauczyciel to więcej niż zawód. Nie uczę w szkole dlatego, że muszę, ale dlatego że chcę, a uczeń jest u mnie zawsze na pierwszym miejscu. Wiem, że ferie to dla nauczycieli czas wolny od pracy, ale mamy nietypową sytuację. Dzieci do godziny 16. nie będą mogły same wychodzić z domu. Rodzice pracują, wyjazdy odpadają, bo pozamykane są hotele i stoki narciarskie, nie można organizować obozów i kolonii.

Jak na pana propozycję zareagowali nauczyciele?

Wielu osobom spodobał się ten pomysł, ale większość nie przyjęła tego ze zbyt dużym entuzjazmem. Pisali, że to ich urlop, że dzieci mają swoich rodziców i niech oni zadbają o ich ferie. Niektóre komentarze były dość ostre, a ponieważ był to okres świąteczny, usunąłem post z forum, bo nie chciałem psuć atmosfery. Niestety, nasze środowisko jest dość podzielone i wyjście z taką propozycją powoduje, że trzeba mieć naprawdę twardą rękę do prowadzenia takiej grupy.

Na Ogólnopolskim Forum Oświatowym dla Nauczycieli i Dyrektorów przeprowadził pan badanie ankietowe na temat zdalnego nauczania. Niemal 40 proc. nauczycieli odpowiedziało, że zdalna edukacja nie ma sensu. To jednak oznacza, że blisko 60 proc. ankietowanych dobrze odnajduje się w tej nowej rzeczywistości.

Nie ma sensu, ponieważ nikt nie podjął odgórnych decyzji, np. postawienia wspólnej platformy edukacyjnej, szkoleń dla nauczycieli z technologii komputerowej. Są jednak tacy, którym to zdalne nauczanie odpowiada i do ostatniej chwili będą się tego trzymali, bo na przykład mają małe dzieci w domu i po prostu tak im wygodniej lub starszych rodziców, których nie chcą narażać.

Są też tacy, którzy w ogóle nie prowadzą lekcji online, a zamiast tego przesyłają dzieciom materiały do samodzielnego wykonania. Albo tacy, którzy łączą się z uczniami na 20-30 minut, a resztę dziecko musi zrobić samo w domu.

Jeżeli tak wykonują swoją pracę to jeszcze nie jest najgorzej. Źle jest wtedy, kiedy nauczyciel zupełnie nie przykłada się do swoich lekcji, ogranicza się jedynie do wysyłania ćwiczeń. Nie poświęca uwagi młodym ludziom. A to wydaje mi się jest rzeczą najważniejszą. Są też tacy, którzy nadal ograniczają się do wysyłania prac lub zadań, wyłączając swoje komputery o godzinie 13. Nie jestem w stanie tego zrozumieć. Mam o to olbrzymi żal do nauczycieli. Z jednej strony jest to moje środowisko i powinienem stać murem za nimi, ale z drugiej strony wiem, że są osoby, które nie pracują tak jak powinny. Na szczęście jednak większość nauczycieli poświęca swój czas na dobrze wykonaną pracę.

A jak to wygląda u pana?

Ja sam spędzam przed komputerem 12 godzin dziennie. Obliczyłem, że od czasu przejścia na zdalną edukację pracuję ok. 90 godzin w tygodniu. To znacznie więcej, niż w czasie normalnej pracy, na którą zwykle poświęcam 60 godzin w tygodniu, dlatego nie jestem entuzjastą zdalnego nauczania. Efekt tej mojej zdalnej pracy jest taki, że robię jakieś 40 kroków dziennie i już pojawiają się u mnie problemy zdrowotne. Tuż przed świętami pękła mi żyłka w oku, wszystko przez to, że zbyt dużo czasu spędzam przed monitorem. 

Z pańskich badań wynika też, że podczas zdalnego nauczania oceny uczniów zmieniły się na lepsze. Tak mówi 60 proc. ankietowanych, a jednocześnie 55 proc. przyznaje, że przyłapało swoich uczniów na oszukiwaniu podczas sprawdzianów. Żeby się przed tym bronić nauczyciele robią dzieciom testy, w których na udzielenie odpowiedzi jest kilka sekund, albo każą uczniom zasłaniać oczy podczas ustnej odpowiedzi. Czemu to ma służyć?

Osobiście absolutnie tego nie rozumiem i piętnuję to na każdym kroku. W ten sposób nie sprawimy, że dzieci polubią szkołę, wręcz przeciwnie, znienawidzą ją jeszcze bardziej, a do tego pojawią się problemy psychiczne. Obiecałem sobie, że nie przyłożę ręki do tego, aby jakiekolwiek moje dziecko miało przeze mnie problemy psychiczne. Sam podczas zdalnego nauczania nie wpisuję uczniom jedynek, a na pięciominutowe sprawdziany daję im 30 minut. To czy ściągają, pozostawiam ich sumieniu. Ale o takich wartościach bardzo dużo rozmawiamy. Mamy do siebie szacunek.

Kolejną zmorą zdalnej edukacji są rodzice, którzy nie tylko podpowiadają dzieciom w czasie lekcji czy sprawdzianów kryjąc się pod biurkiem, ale także oceniają pracę nauczycieli, wytykają błędy. Jak sobie z tym radzić?

Choć od prowadzenia nadzoru pedagogicznego jest dyrektor szkoły i kuratorium oświaty, to nie mamy większego wpływu na te rodzicielskie hospitacje. Nigdzie w prawie oświatowym nie jest wprost napisane, że rodzic nie może być uczestnikiem takich lekcji. Myślę, że młodzi nauczyciele, którzy dopiero zaczynają pracę mogą mieć z tym problem. Mnie nie przeszkadza to, że rodzic przysłuchuje się lekcji, nie wstydzę się tego, co chcę przekazać dzieciom. W szkole często prowadzę zajęcia przy otwartych drzwiach, cała szkoła mnie słyszy, jestem więc do tego przyzwyczajony.

Z ankiety, którą w grudniu przeprowadził Związek Nauczycielstwa Polskiego wynika, że niemal 87 procent nauczycieli prowadzi zdalne lekcje na własnym sprzęcie. 57 procent z nich musiało dokupić jakieś urządzenie. Co trzeci nauczyciel wydał na to więcej niż dwa tysiące złotych. A ile pan dołożył z własnej kieszeni?

Nawet nie chcę tego podliczać. Największym wydatkiem był oczywiście zakup nowego komputera, bo stary zalałem. Sporo idzie na papier i tusz do drukarki, bo wszystkie prace uczniów drukuję. Lekcje można prowadzić ze szkoły lub z domu, ja wybrałem to drugie rozwiązanie, ale w obu szkołach, w których pracuję musiałem podpisać oświadczenie, że skoro chce uczyć z domu nie będę sobie rościł pretensji finansowych do takich rzeczy jak koszty internetu, prądu i tym podobnych.

Szansą na powrót do normalności, w tym do normalnej edukacji, są szczepienia. Pan zdecyduje się na szczepionkę?

Mam pewne obawy, co do tych szczepionek, ale w pracy spotykam się ze starszymi osobami i nie chcę ich narażać na utratę zdrowia czy życia, zresztą sam mam choroby współistniejące. Miesiąc temu na Covid zmarł mój przyjaciel. Dlatego zaszczepię się, nawet jeśli byłby jedynie cień szansy, że to pozwoli nam wrócić do normalności. Zamieściłem na forum dla nauczycieli i dyrektorów taką informację, że zaszczepię się jak tylko będę miał taką możliwość. To również spotkało się z wieloma nieprzychylnymi komentarzami, ale wielu też popiera moje działania.

Wśród nauczycieli nie brakuje przeciwników szczepień na Covid.

To prawda. Obserwuję kilka nauczycielskich grup facebookowych i czytam, co piszą tam moje koleżanki i koledzy po fachu. Muszę przyznać, że te wypowiedzi czasem są straszne. Niepokoi mnie to, bo nauczyciel jako osoba wykształcona powinien być autorytetem dla społeczeństwa i raczej przekonywać do szczepień niż zniechęcać. Jeżeli będzie taka potrzeba to szczepienia dokonam na wizji, ponieważ jest to jedyny sposób na powrót do normalności.

Komentarze

xyz
17.01.2021 20:21
Jak to się stało, że p. Paweł Janusz Strzelec nie jest osobą zweryfikowaną? Przecież wielki admin nie dopuszcza, do aktywności osób, które nie podały swoich danych i nie figurują na liście zweryfikowanych członków? Odpowiedź może być tylko jedna do tego i poprzednich pytań- Paweł Janusz Strzelec to fikcyjne konto założone przez Janusza Aftykę. Ten człowiek samozwańczo nazwał się PRZEWODNICZĄCYM forum! Przewodniczącego się wybiera, a ten pan jedynie administruje forum, którego prawdziwą wartością są rzeczowe odpowiedzi i ciekawe dyskusje nauczycieli, w czym wielki admin rzadko się udziela.
Podwójna tożsamość.
16.01.2021 14:42
W 2018 p. Aftyka założył fikcyjne konto (Strzelec), żeby robić sobie poklask i napędzać wpłaty na strefę vip. Niby nieobecny, a wszystko kontroluje. A teraz (przypadek?) podobno ciężko zachorował i do udzielania takich informacji upoważnił właśnie tego Strzelca. Grubo szyte....
Weryfikacja
16.01.2021 08:16
Miasto Pociech proszę zweryfikować kogo Państwo zaprosili do wywiadu.
Członek forum
15.01.2021 22:19
Mam niemal pewność, że niejaki Strzelec i wielki admin Aftyka to jedna i ta sama osoba. Wystarczy prześledzić wpisy na forum. Jak nikt Strzelec zachęca i reklamuje strefę vip i bije pokłony. Sposób konstrukcji zdań, treści obu są zadziwiająco podobne. A zdjęcie ze strony zupełnie innej osoby są dowodem fałszerstwa i matactwa.
Coraz ciekawiej
15.01.2021 19:16
Wykorzystać czyjeś zdjęcie .. no szok
To się nie dzieje naprawdę
15.01.2021 12:28
Pan Aftyka nadal, mimo choroby i zapewne L4, będzie moderował grupę. Osoba, która niby go zastąpi jest fikcyjna. Pan Strzelec nie istnieje. Zdjęcie profilowe zostało ukradzione że strony muzyka Christophera Rau https://pamparecords.com/t/artists/christopher-rau
forumowiczka z ogólnopolskiej kadry
15.01.2021 12:13
Nasz szefuńcio właśnie zachorował, gdyż kończą się ferie - normalka! Obwieścił że, tu cytuję "na pewny czas" opuszcza nas. Zastanawiam się na jakiej uczelni ten pan uzyskał dyplom polonisty, bo ogrom błędów stylistycznych i ortograficznych jest przerażający. A wracając do kariery w TVN, to myślę że wielkiej nie zrobi. Człowiek nieogolony, wyglądający jak zwykły lump, twarz opuchnięta (kojarzy mi się z pewnym nałogiem !) A-fe! panie Af-tyka.
nie wierzę, że to się dzieje
15.01.2021 11:10
W zastępstwie chorego szefa grupę poprowadzi Paweł Janusz Strzelec. To ten pan https://pamparecords.com/t/artists/christopher-rau
Nie wierzę
11.01.2021 19:50
Nie wierzę , po prostu jakąś komedia. Jedna z pań "ośmieliła się " wstawić emotikona typu "wrr " pod wpisem p. Janusza. Została wezwana na dywanik - tekstem .... Proszę na priv. I znikła ta pani , oraz jej nieodpowiedni emotikon. Parodia jakaś. Znikam z tego forum za kilka dni , jeszcze poobserwuje ta komedię
Janusz odejdź z honorem
10.01.2021 20:46
Na grupie właśnie odbywa się sąd nad ministrem Czarnkiem. Znaczy to jest krytyka. Gdyby taką krytykę zafundować Januszowi, byłby to hejt jak nic. Szaleństwo trwa w najlepsze i zaczyna mieć coraz więcej aktorów. Oczywiście kolejne literówki i błędy językowe admina polonisty. Jeden moderator mu zwrócił uwagę. Komentarz znikł. Cud, że moderator jeszcze nie wyleciał. Widocznie jest cenny.
Jan
10.01.2021 18:03
Przeczytałem i oniemiałem: wulgarny, obraźliwy język, absolutny brak szacunku. A teraz ten sam człowiek gromi domniemanych hejterów i staje się obrońcą internetowej poprawności. Trochę wstyd, że taki gość wypowiada się w mediach w imieniu nauczycieli.
Jola
10.01.2021 16:49
Ja sobie nie życzę żeby taki człowiek mienił się szefem czy przewodniczącym nauczycieli i występował w tej roli w mediach . Jakim prawem człowiek z takim rynsztokowym słownictwem wypowiada się w imieniu nauczycieli
Obserwator
10.01.2021 16:26
O tak, zdecydowanie polecam poczytać tweety... Wulgarne, chamskie słownictwo, prosto z rynsztoka... To ma być nauczyciel i samozwańczy "szef" ogólnopolskiego forum nauczycieli i dyrektorów? Wstyd... Najpierw trzeba zadbać o kulturę, a dopiero zabierać głos w Internecie...
Ciekawa
10.01.2021 16:13
Na Twitterze kariera nie udała się. Trenerstwo odpadło. Komuś hejt zarzucać a samemu co robić kilka lat wcześniej? W necie nic nie ginie i screeny pewnie ludzie już porobili. Panie Januszu, jak Pan wytłumaczy swoje wpisy na TT? Erudyto i ekspercie oświatowy nasz Szanowny. https://twitter.com/JanuszAftyka?s=09
Nauczycielka
10.01.2021 10:58
A mi podoba się to, że po kilku dniach od zmiany nazwy grupy pojawia ankieta, która ma rzekomo zbadać, czy jednak ta poprzednia nie była może fajniejsza. Admin nawet dobrotliwie zachęca do wyrażenia swojej opinii na ten temat, za co będzie wdzięczny. Gdy jednak pojawiają się jakby krytyczne opinie, wyłącza możliwość komentowania posta :) :) :)
Tomasz
10.01.2021 10:47
Po 2-3 dniach względnego spokoju znowu na grupie Januszowej zaczyna się jątrzenie, wkładanie kija w mrowisko. Komentarze admina o każdej porze dnia i nocy, bo przecież ostatnie zdanie musi należeć do niego. Nasza edukacyjna gwiazda mediów wszelakich jest absolutnym oświatowym omnibusem. Tylko pozazdrościć. I jako nowość pojawiło się publiczne krytykowanie swoich dawnych przełożonych. Powiedzieć, że to słabe, to nic nie powiedzieć.
Nela
10.01.2021 08:51
No i teraz gwiazda TVN, sprytnie sprytnie. Wielki post nt. hejtu a realnie ilość jadu w kierunku kolegów po fachu przeogromna
Do: zatrzymał zrzutkę
09.01.2021 00:30
Nie zatrzymał: https://zrzutka.pl/6ncuns Jedną wstrzymał (było tam wpłacone 610 złotych z planowanych 3000), ale otworzył drugą, również na 3000. Tu można wpłacać.
Jaja
08.01.2021 18:35
Dzisiaj dołączyłam do grupy oświatowej (nie prowadzonej przez p. Janusza) i jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że są tam posty związane z oświatą bez hejtu, nie posty wielbiące admina. Ooo... Do tej grupy chcę należeć! Panie Januszu, dorośnij!! Swoim zachowaniem pokazujesz tylko dno.
Do Niefanki
07.01.2021 00:30
Niefanka - uczy się. Obecnie próbuje ogarnąć alfabet a potem to już pójdzie jak z płatka. Przynajmniej tak zapewnia forumowiczów. Dalszy komentarz zbędny. Nauka alfabetu niemieckiego jako podstawowa trudność języka - wymiata!
Forumowicz
06.01.2021 22:55
Niemiecki za darmo, rezygnacja ze stanowiska dyrektora, potencjalny wyjazd za granicę, ewentualne założenie związku... Czy jesteś na sali lekarz? Janusz, jesteś karykaturą samego siebie
Czytelnik
06.01.2021 22:47
Mówi pan o hejterach? To ja pomogę i podam definicję hejtu (tak dla przypomnienia) według Słownika Języka Polskiego: Hejt - 1) obraźliwy i zwykle agresywny komentarz internetowy 2) mówienie w sposób wrogi i agresywny na jakiś temat lub o jakiejś osobie. To proszę teraz wskazać tę wrogość i agresję w poniższych komentarzach. Ja jej nie dostrzegam. Owszem, dostrzegam krytykę, może nawet pewną kpinę, ale nie wrogość i nie agresję.
elka
06.01.2021 20:49
Prawo znam - zbieranie danych osobowych (a tym jest imię + nazwisko + mail + adres miejsca pracy) jest obwarowane przepisami - chociażby wymaga się tego by podać informację - jak są przechowywane, jak długo. Ponadto kto ma do nich dostęp i na jakich zasadach. Co do Zbiórek - darowizny oczywiście w małych kwotach nie są opodatkowane. Nie mniej jednak ze strefy VIP to już się BARDZO pokaźna suma zrobiła, a wystarczyloby wszystkim ciekawym podać linka do informacji nt. podatków i darowizn. Pan lubi zachwyt uczestników forum, męczeństwo (dziś wielokrotnie powtarzane problemy z okiem). Litości
Janusz Aftyka
06.01.2021 20:25
Koniec komentarzy z tchórzami (co boją się ujawnić swoich danych). Jak nie podoba się prowadzenie forum to proszę je opuścić i zasilić grupę, gdzie obrażanie i hejt jest dozwolony. Artykuł zabolał. Ale po części mamy takich nauczycieli. Nikt nigdy za merytoryczną i rzeczową dyskujsę nie był usunięty. A na pewno nie przeze mnie. Pozdrawiam
Janusz Aftyka
06.01.2021 20:04
Proszę najpierw poczytać prawo. Aaaa komentarze zabawne. Takich właśnie mamy nauczycieli, co wychowują nasze dzieci. Dziwią się później o treść artykułu. Chociaż podpisujcie się swoim orawdziwym imieniem i nazwiskiem. Bohaterzy!
Elka
06.01.2021 19:41
Jakih hejterow? Pytania o rozliczenia z US, ochronę danych to nie hejt a normalne pytania. A to że mało wygodne
Janusz Aftyka
06.01.2021 19:34
Pozdrawiam Wszystkich hejterów .)
Janusz Aftyka
06.01.2021 19:32
Pozdrawiam wszystkim hejterów :))))
Zaniepokojony.
06.01.2021 13:43
Psychiatra potrzebny.
Olks
06.01.2021 10:45
Wiecznie kasowane komentarze. Pytania o ochrone danych - mail nazwiska... co do podatku za zrzutke to sprytne rozwiazanie ale nie trzeba go placic jesli wplata jest <4900. Wiec ciekawy system
Ehh
06.01.2021 09:44
.....Mi prezydent miasta Warszawy zaproponował funkcję zastępcy, ale obiecałem moim wychowankom , że przygotuję ich do egzaminu i niestety musiałem odmówić .... Ehh szkoda , że nie ma tu możliwości wstawienia obrazka bo ręce nogi opadają ... A wianuszek piszczy z zachwytu .... O co tu chodzi ? Niezłe pan Janusz opanował sztukę bajkopisarza...... To akurat była ironiczna wypowiedź, która miała na celu pokazać że tak naprawdę można cokolwiek wymyślić i wrzucić na forum FB jako prawdziwe.
On
06.01.2021 09:02
A ja sądzę, że dzisiaj pan admin dostanie propozycję zajęcia stanowiska wiceministra edukacji, bo ostatnio się zwolniło. Taki potencjał to szkoda, żeby się marnował. Ale na pewno odrzuci, bo przecież uczniów do egzaminów trzeba przygotować...
Niefanka
06.01.2021 00:34
Zaraz, zaraz... prezydent miasta Warszawy zaproponował panu Januszowi funkcję zastępcy (nieważne kogo). Ale pan obiecał swoim wychowankom, że przygotuje ich do egzaminu i odmówił przyjęcia propozycji. Ale przecież pan jest od września tego roku w Poznaniu - to kto przygotowuje teraz wychowanków do egzaminu? Tak tylko pytam.
Niefanka
06.01.2021 00:31
Historia się rozwija wraz z karierą medialną pana Janusza. Zajrzę tu jutro wieczorem, żeby zobaczyć, kto panu jutro zaproponuje jakie stanowisko.
Nauczycielka
05.01.2021 21:53
Jednego żadną miarą pojąć nie mogę. Jak to możliwe, że w tej grupie są wykształcone osoby: nauczyciele, dyrektorzy i pozwalają, aby ktoś im te wszystkie bzdury wciskał, podlewając je sosem megalomanii.
Nauczycielka
05.01.2021 21:53
Jednego żadną miarą pojąć nie mogę. Jak to możliwe, że w tej grupie są wykształcone osoby: nauczyciele, dyrektorzy i pozwalają, aby ktoś im te wszystkie bzdury wciskał, podlewając je sosem megalomanii.
Gdzie ja jestem ??
05.01.2021 20:58
Mi prezydent miasta Warszawy zaproponował funkcję zastępcy, ale obiecałem moim wychowankom , że przygotuję ich do egzaminu i niestety musiałem odmówić .... Ehh szkoda , że nie ma tu możliwości wstawienia obrazka bo ręce nogi opadają ... A wianuszek piszczy z zachwytu .... O co tu chodzi ? Niezłe pan Janusz opanował sztukę bajkopisarza
Nauczyciel
05.01.2021 20:31
Pan Janusz idzie na całość: weryfikuje członków grupy, odpiera zmasowane ataki wrogich sił, zwyczajowo poucza i karci. No i gawędzi o otwierających się przed nim niezwykłych perspektywach: dyrektorskie stanowisko, medialna kariera czy wreszcie emigracja. Halo, czy leci z nami pilot?
Zmartwiona
05.01.2021 18:15
Tyle pracy przed Panem po nocach jak Pan sam napisał przez tą weryfikację członków grupy (proszę pamiętać- dziennikarze nie są pracownikami oświaty), to jak spędza Pan ferie ze swoimi uczniami? Gracie w statki? Na boisko chodzicie? Jakby nie patrzeć, niedługo połowa ferii będzie.
Goska
05.01.2021 17:57
Oho juz sie zaczyna weryfikacja ludzi na grupie i grozenie ... bo nastapil zmasowany atak na grupe. Zabawne. Gdzie jest ta grupa gdzie mozna ooczytac wypowiedzi wspolpracownikow p. Janusza?
lasdamas
04.01.2021 10:03
Niestety ale artykuł niesie ze sobą tylko negatywną opinię o nauczycielach, a wystawia laurkę Panu Januszowi. Bardzo szanuję to co robi na forum ale rzeczywiście nie da się nie zauważyć, że banuje wszystko co jest nie po jego myśli. Jeżeli ktoś jest innego zdania, to jest usuwany komentarz lub osoba komentująca. Szkoda, bo traci przez to swoją wiarygodność. Najbardziej zażenował mnie fakt zbierania pieniędzy na nowy komputer od członków forum. Ale , w sumie nie było przymusu, dawał ten kto chciał. Coraz więcej na forum polityki i stronniczości w tej materii. Czasami aż człowieka ręka swędzi żeby coś napisać ale po co skoro zostaniesz od razu usunięty. Szkoda, bo forum jest pomocne w wielu sprawach i założenia jego działalności są jak najbardziej celowe. W wielu sprawach można się posiłkować radą i spostrzeżeniami innych nauczycieli, dyrektorów.
Tak sobie myślę...
03.01.2021 23:39
Co Pan ciekawego powiedział dziennikarzom w radio TOK FM, Gazecie Prawnej i TVN24, że zrobili z Panem wywiady? Musiała być niezła laurka, albo naprawdę nie sprawdzają rozmówców. Może podzieli się Pan receptą na sukces? Tylko jak wyjdzie prawda na jaw, a już wychodzi raczej, to może być niezłe bagno. Bo i te podmioty stracą na wiarygodności. A ludzie jak widać nadal piszą komentarze ...
Nauczyciel
03.01.2021 23:12
Kuratorium w Poznaniu na pewno dokładnie przyjrzy się tej sprawie. Ogólnopolskie forum, RODO, zrzutki, strefa VIP, L4...
Nie_Janusz
03.01.2021 22:57
Janusz, przestań już, bo dzisiaj to chyba 20. godzina przy komputerze
Nauczycielka
03.01.2021 22:23
A zwieńczeniem wieczoru jest zmiana nazwy grupy:) Szaleństwo trwa w najlepsze.
Anonim
03.01.2021 22:03
Też jestem na grupie jeszcze, bo jest ciekawie ;). Pan chyba non stop przy komputerze bo błyskawicznie odpowiada na komentarze, lajkuje lub jeśli nie są po jego myśli to usuwa. Czasem człowieka krew zalewa, ale nie komentuję jeszcze bo to niesamowite doświadczenie psychologiczne.
Nauczycielka
03.01.2021 21:51
Mam przyjemność pracować z Panem J., a raczej nie pracować, gdyż od września, z przerwami, Pan J. A. jest na L4. Lekcji zdalnych zaś, nie przeprowadza.
Nauczycielka
03.01.2021 21:18
Dzisiaj pan Janusz jakiś podkurzony. Wrzuca emocjonalne posty, które potem usuwa. Straszy usuwaniem z grupy, modyfikuje regulamin. Chyba coś się gościowi wymyka spod kontroli.
Zniesmaczona
03.01.2021 21:03
Ja się zastanawiam co Pan robi z tymi danymi zbieranymi od nauczycieli w formularzu weryfikacyjnym. Jak Pan zabezpiecza te dane i gdzie. Ludzie Panu zaufali. A jak już Pan wyrzuci z tej grupy fejsbukowej niewygodnego członka, to co z jego danymi? Jest Pan kolekcjonerem danych osobowych nauczycieli i szkół? Druga sprawa - aż strach patrzeć kto w tej grupie jeszcze jest - superbelfrzy, nauczyciele roku - z ciekawości czy głupoty? Pierwotna forma grupy miała inne cele i założenia, teraz to prywatny folwark własnych poglądów w tym politycznych admina i prawie nic więcej.
Była nauczycielka
03.01.2021 20:40
A ten Januszek za co pobiera kasę!
Była nauczycielka
03.01.2021 20:31
Widzę, że z tego gościa to erotoman- gawędziarz? Dorosły facet, prowadząc grupę na Fejsie uważa się za przewodniczącego ogólnopolskiego stowarzyszenia???? Jemu jest potrzebna pomoc specjalisty.
Jo-a
03.01.2021 14:31
to żałosne jak pan kasuje niepochlebne komentarze NA grupie. Szkoda tam pisać cokolwiek bo zaraz znika. Wystarczy spojrzeć na liczbę wpisów - a ile jest widocznych. Nie jest pan żadnym PRZEWODNICZĄCYM a tym bardziej SZEFEM. Faktycznie spędza pan 20 godz przed komputerem, ale nie żeby pracować a promować swoją osobę. Już osoby z panem pracujące dały świadectwo pana ciężkiej pracy . ..
Jo-a
03.01.2021 14:30
to żałosne jak pan kasuje niepochlebne komentarze NA grupie. Szkoda tam pisać cokolwiek bo zaraz znika. Wystarczy spojrzeć na liczbę wpisów - a ile jest widocznych. Nie jest pan żadnym PRZEWODNICZĄCYM a tym bardziej SZEFEM. Faktycznie spędza pan 20 godz przed komputerem, ale nie żeby pracować a promować swoją osobę. Już osoby z panem pracujące dały świadectwo pana ciężkiej pracy . ..
Rozbawiony
03.01.2021 12:26
Człowieku Twoje wypowiedzi robią się coraz bardziej zabawne... Najpierw gadasz, że pracujesz 12 godzin, teraz że 13-15... Jeszcze chwila i doby Ci zabraknie... tylko współczuć że nie masz życia prywatnego... i jeszcze to nazywanie siebie przewodniczącym forum nauczycieli, gdy tymczasem to podrzędna i zwyczajna grupa na fb, jakich wiele i mająca zaledwie 10 tysięcy użytkowników... A przy tych metodach, że za komentarz nie po myśli założyciela grupy wylatuje się to za chwilę grupa będzie liczyła 10 osób...
elka
03.01.2021 12:17
Bardzo ciekawe. Zbiórka na komputer (koniecznie Mac z super kartą graficzną bo na nim trzeba przygotowywać pomoce dla nauczycieli) - masa ludzi wpłaciła. Prawdą jest że ostatnio grupa na FB (bo nie jest to niewiadomo jakie FORUM - jak każda grupa na FB to społeczność ludzi z całej polski a nawet ŚWIATA) służy wyłącznie dyskusjom zgodnym z wizją p. admina. Wcześniej było sporo pytań o przepisy i rozmów na ten temat. Teraz tylko dyskusje o polityce i o tym jak admin jest super
Nauczyciel
03.01.2021 11:58
Pan się sam sobą zachwyca. Jakie są tego powody? Gdzie się Pan nie pojawi to promuje siebie, swoje zaangażowanie i nowatorskie podejście. Jak się to wszystko wyciśnie to nie zostaje nic. No, nic poza kompromitacją. Założyciel grupy na Facebooku mieni się przewodniczącym ogólnopolskiego forum nauczycieli i dyrektorów
Nauczycielka
02.01.2021 17:33
Niestety muszę się zgodzić z większością komentarzy tutaj. Też byłam zbulwersowana prośbami o wsparcie finansowe. To raz. Inna kwestia, to fakt, że baaardzo lubi Pan mieć ostatnie zdanie, na każdy temat, a gdy argumentów Panu brakuje, to usuwa Pan komentarz, albo ktoś wypada z grupy. Przyznaję, że dawno miałam to towarzystwo opuścić, wiele rzeczy mi się nie podoba. Dlaczego zostałam? Z ciekawości. Jak to się rozwinie. Czy wystarczy pochlebców, żeby grupa się utrzymała? Naiwnych nie brakuje, skoro ludzie godzą się na podawanie swoich danych, ba, nawet wpłacają jakąś kasę... Poobserwuję. Urząd Skarbowy pewnie też ;)
Ok
02.01.2021 16:57
Znalazłam takie wyjaśnienie słowa urlop : Urlop - to czas wolny od świadczenia pracy przez pracownika, przewidziany przepisami prawa. Nic nie pisze o zabawianiu cudzych dzieci , nawet graniem w statki
Ja
02.01.2021 15:06
Ja mam dziwne wrażenie, że ci obrońcy to sam pan Janusz. Jakoś nie mogę się wyzbyć tego odczucia ...
Beata J.
02.01.2021 14:46
Pani Dagmaro, a kto Panią zmusza być w tej grupie? Przecież to jest dobrowolność, a nie kara. Panie Januszu, proszę się nie przejmować takimi ludźmi, tylko dalej wykonywać swoją pracę.
Nauczycielka
02.01.2021 14:45
Odblokowana możliwość komentowania? Ogromna wielkoduszność. A co z tymi komentarzami, które Pan usunął? A czy może się Pan w końcu odnieść do tego, w jaki sposób Pan się rozlicza z zebranych pieniędzy?Bo to wyjaśnienie chyba nie padło.
Beata J.
02.01.2021 14:42
Zwykłe bicie piany. Może warto, abyście wzięli się Państwo za robotę. Doskonale znam pana Janusza osobiście i brednie tu wypisywane są niesmaczne.
Dagmara
02.01.2021 14:35
Skoro tak chętnie zbiera Pan na swojej grupie informacje o tym, w której szkole pracuje każdy nauczyciel chcący dołączyć do grupy łącznie z tym, że chce pan prywatne maile i kontakt do placówki jak się domyślam w celu weryfikacji...To rozumiem, że nie będzie żadnego problemu, aby pochwalił się Pan nazwą placówki, która w swoim gronie ma tak świetnego nauczyciela? I oczywiście poproszę informacje na temat szkolenia, chętnie wezmę w nim udział.
Zniesmaczona
02.01.2021 14:28
Stoi murem za nauczycielami i żali się na nich, bo nie chcą w czasie swojego urlopu grać z uczniami w statki lub zabrać ich na boisko? Jakoś w artykule zbyt mało jest pochwał na temat innych nauczycieli a zbyt dużo chwalenia samego siebie jakim to jest cudownym nauczycielem... No ale cóż niektórzy muszą dowartościować siebie kosztem innych.
Zniesmaczona
02.01.2021 14:28
Stoi murem za nauczycielami i żali się na nich, bo nie chcą w czasie swojego urlopu grać z uczniami w statki lub zabrać ich na boisko? Jakoś w artykule zbyt mało jest pochwał na temat innych nauczycieli a zbyt dużo chwalenia samego siebie jakim to jest cudownym nauczycielem... No ale cóż niektórzy muszą dowartościować siebie kosztem innych.
Zniesmaczona
02.01.2021 14:27
Stoi murem za nauczycielami i żali się na nich, bo nie chcą w czasie swojego urlopu grać z uczniami w statki lub zabrać ich na boisko? Jakoś w artykule zbyt mało jest pochwał na temat innych nauczycieli a zbyt dużo chwalenia samego siebie jakim to jest cudownym nauczycielem... No ale cóż niektórzy muszą dowartościować siebie kosztem innych.
Zniesmaczona
02.01.2021 14:27
Stoi murem za nauczycielami i żali się na nich, bo nie chcą w czasie swojego urlopu grać z uczniami w statki lub zabrać ich na boisko? Jakoś w artykule zbyt mało jest pochwał na temat innych nauczycieli a zbyt dużo chwalenia samego siebie jakim to jest cudownym nauczycielem... No ale cóż niektórzy muszą dowartościować siebie kosztem innych.
Zniesmaczona
02.01.2021 14:27
Stoi murem za nauczycielami i żali się na nich, bo nie chcą w czasie swojego urlopu grać z uczniami w statki lub zabrać ich na boisko? Jakoś w artykule zbyt mało jest pochwał na temat innych nauczycieli a zbyt dużo chwalenia samego siebie jakim to jest cudownym nauczycielem... No ale cóż niektórzy muszą dowartościować siebie kosztem innych.
Mariusz
02.01.2021 14:17
Co za bełkot. Nie znam drugiego człowieka, który stałby tak murem za nauczycielami i dyrektorami. Opluwając kogoś, zastanówcie się co robicie.
Beata J.
02.01.2021 14:01
Kto doskonale zna Pana Janusza wie, że wypisywane tu rzeczy to bzdury. Tyle w temacie.
Janusz Aftyka
02.01.2021 13:58
Nie wiem skad ma Pani takie informacje, ale nie jestem na zwolnieniu, prowadzę również szkolenia. Ma Pani niedokładne dane. Jak przykladam się do zdalnej nauki, nie jest trudno sprawdzić. Odpowiadajac o strefę VIP to moja ciężka praca i nikt do niej nie jest zmuszany. Kończę dyskusję pod artykułem, bo czuję się osaczony i to jeszcze z wiadomościami wyssanymi z palca. Rozumiem, że artykuł zabolał część środowiska. Nie powstałby, gdybyście Państwo nie dostarczyli faktów. Pozdrawiam
Dagmara
02.01.2021 13:40
To Panie Januszu niech nam Pan powie jak to jest głosić swoje teorie, gdy zamiast pracować z uczniami przebywa się na zwolnieniach i to podobno od początku roku? Łatwo głosić swoje mądrości w takiej sytuacji... Nie jest Panu tak zwyczajnie wstyd, że kreuje się Pan na idealnego nauczyciela a tymczasem obecnie przebywając na zwolnieniach nie ma Pan nic wspólnego z edukacją? Bo o wstydzie, za pobieranie pieniędzy od innych nauczycieli na chociażby laptopa już nie wspomnę bo to jest oczywiste....
Janusz Aftyka
02.01.2021 13:39
Widać kompletne niezrozumienie tematu. Wyraźnie napisałem, że większość rzetelnie wykonuje swojà pracę. Proponuję emocje odlożyć na bok i przeczytac artykuł raz jeszcze. Nie ma w nim mowy o wszystkich nauczycielach. Proszę bardzo post zostaje odblokowany, ale liczę na merytoryczną i rzeczową dyskusję.
Zaciekawiona
02.01.2021 13:36
Nie zaszczepił się Pan na grypę (sam Pan o tym pisał na forum), bo koszt szczepionki był dla Pana za wysoki. Gdyby na covid szczepionka była płatna, też zaszczepił by się Pan na wizji żeby dać przykład narodowi? Koszty by wtedy nie grały roli? Bo przecież trzeba dać przykład...
Rodzic
02.01.2021 13:21
Jako rodzic nie chciałbym, aby moje dzieci miały takie ferie jakie proponuję ten nauczyciel. Na edukacji zdalnej spędzają wiele godzin przed monitorem i w ferie tez maja siedzieć i grać on line w statki czy państwa miasta. Dzieci powinny pójść na dwor, na spacer, spotkać się ze znajomymi a nie byc więźniami komputerów i domów. Nauczyciele w szkłach moich dzieci rzetelnie pracują podczas lekcji i nikt od nich nie wymaga pracy po 90h w tygodniu. Maja być przygotowani do lekcji i sprawie w miarę możliwości przeprowadzić lekcje przekazać wiedzę. Jeśli tak robią to nie mam żadnych zastrzeżeń do ich pracy. Nie trzeba myć męczennikiem. Jak za ciężka to praca dla tego nauczyciela to niech ja zmieni i skończy marudzić jak mu ciężko. Dla każdego nauka on line jest wyzwaniem ale nie trzeba biegać do gazet i się użalać. Życzę zdrowia i więcej szacunku do awoich kolegów i koleżanek ze szkoły bo robią wielka pracę i wiem ze to nie jest łatwe.
Ewa
02.01.2021 13:18
Panie Januszu, nie pozwala Pan na dyskusję i inne zdanie w grupie FB; usuwa komentarze (widać to po liczbach komentarzy, pod artykułem jest ich więcej, a jak się rozwinie post jest tylko kilka i to zazwyczaj Pana). Może Pan się odnieść do informacji, że jest Pan często na zwolnieniu (w ostatnim czasie również) i nie jest prawdą, że łączy się z uczniami online na każdej lekcji. Inna kwestia - ma Pan podgrupę płatną, tzw. strefę VIP na którą zbiera Pan pieniądze. Wcześniej założył Pan nawet zbiórkę na laptop dla pana, jako administratora grupy. Czy rozliczył się Pan z tych pieniędzy? Pamięta Pan jak usuwał z grupy i blokował osoby, które się o to dopytywały, bo wpłacały pieniądze?
Ja
02.01.2021 12:55
Edit - komputer Mogę to robić ze swoimi , ale to że mam uczniów nie znaczy że mam w moim wolnym czasie zajmować się nimi.
Ja
02.01.2021 12:55
Edit - komputer Mogę to robić ze swoimi , ale to że mam uczniów nie znaczy że mam w moim wolnym czasie zajmować się nimi.
Ja
02.01.2021 12:53
Moim zdaniem ci którzy nie mają sobie nic do zarzucenia podejmują dyskusję, ponieważ to nas ( ich) razi. Chętnie posłuchałabym pana lekcji . Dla mnie jest szokiem , że ktoś proponuje w czasie urlopu zabawiać czyjeś dzieci . Mogę to robić ze swoimi , ale to że je uczę nie znaczy że mam w moim wolnym czasie zajmować się nimi. Urlop - to urlop.
Normalna
02.01.2021 12:44
I jak się czujesz czytając niepochlebne komentarze, których nie mozesz usunąć? Hahah
Janusz Aftyka
02.01.2021 12:38
Kij w mrowisko. Proszę doczytać artykuł, bo nie mówiłem o wszystkich. Jak widać zamiast merytorycznie dyskutować, hejtuje się na prawo i lewo. Spokojnie. Opisana jest zwykła szara rzeczywistość. W tym temacie z rodzicami podałbym rękę. Słuchałem nagranych lekcji - tego nie da się odsłuchać. Ci, którzy nie mają sobie nic do zarzucenia nawet nie podejmą temary. Bo i po co. Chodziło właśnie o taką grupkę nauczycieli.
Mariola
02.01.2021 10:59
Przykładam się do swojej pracy i nie wyłączam komputera o 13, ale nauczyciel to też człowiek, który ma prawo do odpoczynku i obowiązek poświęcać czas również własnym dzieciom i rodzinie. Ciekawa jestem, gdzie w tych Pana samarytańskich działaniach jest Pańska rodzina. A uczniowie mają też własnych rodziców, ktorzy powinni się zatroszczyć o ich wolny czas. Więc niech Pan nie przesadza, bo mam wrażenie, że poczucie spełnienia misji spowodowało, że zatracił Pan zdrowy rozsądek. I niech Pan zadba o własne zdrowie, bo szkoda byłoby, gdyby Pańscy uczniowie stracili tak doskonałego nauczyciela. Pozdrawiam.
Ewelina
02.01.2021 10:58
O właśnie dlaczego w wywiadzie nie wspomniał pan, że ta grupa, której szumnie zwie się pan szefem służy również do zbierania kasy... ale tylko na pana potrzeby... gdzie oczekuje opłat za dostęp do plików VIP i sponsorowania laptopa... Rozliczył się pan już z tego?
Ewelina
02.01.2021 10:58
O właśnie dlaczego w wywiadzie nie wspomniał pan, że ta grupa, której szumnie zwie się pan szefem służy również do zbierania kasy... ale tylko na pana potrzeby... gdzie oczekuje opłat za dostęp do plików VIP i sponsorowania laptopa... Rozliczył się pan już z tego?
Ewelina
02.01.2021 10:58
O właśnie dlaczego w wywiadzie nie wspomniał pan, że ta grupa, której szumnie zwie się pan szefem służy również do zbierania kasy... ale tylko na pana potrzeby... gdzie oczekuje opłat za dostęp do plików VIP i sponsorowania laptopa... Rozliczył się pan już z tego?
Anka
02.01.2021 10:57
Pracuje 12 godzin dziennie, 90 tygodniowo. Jakaś wyższa matematyka. W ogóle nie robi zakupów, nie przygotowuje posiłków... Tia. Fotka w kabriolecie, kiedy nim niby jeździ, pracując 90 godz.w tygodniu. Lekcje przy otwartych drzwiach, jeśli ktoś obok wpadnie na ten pomysł to powstaje hałas. Poza tym rząd zaproponował półkolonie w ferie. Po co więc jeszcze żądać prywatnych wyjść z ucznaimi na boisko, zimą? Żaden rozsądny dyrektor nie zgodzi się na wyjście z dziećmi zimą na mecz..
Nauczycielka
02.01.2021 10:54
Czytałam Pana wypowiedzi i nie wiedziałam czy śmiać się czy płakać. Jakim to jest Pan szefem i czego? Przecież to zwykła grupa na Facebooku, którą może założyć każdy... Tylko nie każdy wywala tych, którzy mają odmienne zdanie bo kółeczko wzajemnej adoracji przestało już być modne... Jeśli nie ma Pan swojej rodziny i chce poświęcać swój czas innym to droga wolna, ale proszę nie umniejszać innym nauczycielom, którzy chcą swój zasłużenie wolny czas wykorzystać na odpoczynek, regenerację i spędzanie czasu z bliskimi, aby później świetnie pracować z uczniami. A i uczniom przyda się odpoczynek od nauczycieli, bo nie samą szkołą człowiek żyje.... Wystawił Pan sobie aż przesłodzoną laurkę i szkoda tylko, że byli i obecni współpracownicy ukazują całkiem inny obraz Pana jako nauczyciela i nie mają o Panu najlepszego zdania... Więc jak to jest naprawdę? A redaktorom radzę na przyszłość sprawdzać z kim przeprowadzają wywiady i jaka jest opinia o danej osobie wśród grupy zawodowej oraz rodziców.
Ja
02.01.2021 10:20
Hmm z komentarzy nauczycieli , którzy mieli okazję pracować w tej samej placówce co szanowny pan , wyłania się obraz całkiem inny niż nam tu pan raczy prezentować ... Dziwne bardzo
Nauczyciel
02.01.2021 10:14
No w szoku jestem. Jedyny pracujący nauczyciel w tym kraju, reszta do wymiany. Ideał niedościgniony po prostu. Teraz to już nawet w czasie urlopu mamy z uczniami grać w gry i rozmawiać, a z naszymi własnymi dziećmi niech pograją inni? Żenujący wywiad... Pan Aftyka kreuje się na Zbawiciela polskiej edukacji, mianuje się samozwańczo szefem czegoś, co w realu nie istnieje, z facebookowego forum próbuje uczynić jakiś ogólnopolski ruch nauczycieli. Rozczaruję kolegę. Większość nauczycieli nie posiada nawet konta na Facebooku i nigdy o Panu nie słyszała. Pan usilnie chce zaistnieć publicznie i robi to kosztem całego środowiska, krytykując, oceniają cdyskredytujac pracę i wysiłek każdego z nas. Narcyzm aż bije z każdej linijki Pana wypowiedzi. Współczuję każdemu, kto skazany jest na pracę w realu z takim pseudokolegą. Otwarte drzwi? Słychać Pana w całej szkole? To Pan uczy, czy się lansuje?
Kunda
02.01.2021 09:38
Co za bzdury!!! Człowiekuvtylko Tworki Cię ratują!!!
Nauczyciel
02.01.2021 08:35
Dość mocno żenujący gość, który kreuje się na educelebrytę.
Belfer
02.01.2021 01:51
Panie Januszku. Kolego po fachu. Proszę dbać o zdrowie i nie pękać więcej żyłek w oczku. Świetny wywiad, gratuluję. Pięknie pan opowiada o tym co robi tak cudownie i jaki ogrom pracy pan spędza przy komputerze. Ale niestety na takich laurach kapitału pan nie zabije. Łatwo jest o sobie mówić w samych superlatywach. Forum z założenia miało być miejscem dla nauczycieli a stało się pana prywatnym folwarkiem gdzie tylko pan ma rację i nikt wiecej. Chyba ze ktos pana wychwala pod niebiosa to wtedy też ma rację. W innych przypadkach wycisza pan członków albo nawet ich usuwa. Ci którzy sie na panu poznali sami uciekają z grupy. Redakcji polecam lepiej dobierać sobie rozmówców. W nauczycielskich szeregach są bardziej wartościowe osoby, o których inni mówią dobrze, a nie tylko sami o sobie. Więcej pokory Panu życzę w nowym roku.
Kaspjan
02.01.2021 00:49
WSTYDŹ SIE CHŁOPAKU!!! LAURKI piszesz sobie, uprawiając przy okazji czarny pijar reszcie, co to im życia szkoda na cudze dzieci,bo byc może maja tez swoje?i dzieci i zycie... A tak przy okazji nie wierze, ze pracujesz 90 godzin bo etat dydaktyczny to jest 18! Czyli ... robisz 5 etatów a pieniadze bierzesz za 1! Samarytanin? siostra miłosierdzia , czy co dla mnie najbardziej prawdopodobne BAJARZ, mitoman,który chce zaistnieć i zbudować swój elektorat wygłaszając powyższe „teorie” dla WŁASNEGO ZYSKU
Kaspjan
02.01.2021 00:49
WSTYDŹ SIE CHŁOPAKU!!! LAURKI piszesz sobie, uprawiając przy okazji czarny pijar reszcie, co to im życia szkoda na cudze dzieci,bo byc może maja tez swoje?i dzieci i zycie... A tak przy okazji nie wierze, ze pracujesz 90 godzin bo etat dydaktyczny to jest 18! Czyli ... robisz 5 etatów a pieniadze bierzesz za 1! Samarytanin? siostra miłosierdzia , czy co dla mnie najbardziej prawdopodobne BAJARZ, mitoman,który chce zaistnieć i zbudować swój elektorat wygłaszając powyższe „teorie” dla WŁASNEGO ZYSKU
sfdvg
01.01.2021 23:53
kretyn. na więcej nie zasługuje.
Ewa
01.01.2021 22:52
Nie jest Pan szefem ogólnopolskiego forum, a tylko adminem grupy na FB, z której coraz więcej osób odchodzi. Posty jakie są na grupie w 90% pochodzą od Pana i 70% z nich to Pana prywata (jaki to Pan dobry, zaangażowany, itp.). Nie wiem kogo chce Pan przekonać o swoim zaangażowaniu, może nowych pracodawców, bo Pana pozycja w pracy chyba nie jest zbyt stabilna i często zmienia Pan placowki. Ta grupa coraz bardziej wygląda jak Pana prywatne portfolio. Inna kwestia - bardzo źle świadczy o administratorze grupy zamkniętej wynoszenie z niej informacji na zewnatrz.
Janusz Aftyka
01.01.2021 19:12
I powiedziała to Pani, która zapewne pracuje 15 h dziennie przy komputerze.
Piwoonia
01.01.2021 17:28
Żal. Pan z jakimiś kompleksami pozujacy na męczennika, obgadujacy własne środowisko.