Zamknięte ZOO i place zabaw. Zostańcie ze swoimi pociechami w domach!

Zamknięte ZOO i place zabaw. Zostańcie ze swoimi pociechami w domach!
Od jutra krakowskie ZOO będzie nieczynne. Zapadła też decyzja o zamknięciu hali basenowej i saunarium Parku Wodnego w Krakowie. Skawina zamyka place zabaw. - Zostańcie ze swoimi pociechami w domach - apeluje burmistrz miasta.

Coraz więcej instytucji podejmuje decyzję o zawieszeniu działalności na czas walki z epidemią koronawirusa. Dziś dyrekcja krakowskiego ogrodu zoologicznego poinformowała, że ZOO zostanie zamknięte od jutra do 31 marca. Podobną decyzję podjął zarząd krakowskiego Parku Wodnego. Już dziś nie działa hala basenowa i saunarium. Nadal otwarta jest jednak siłownia FitPark, ale nie odbywają się zajęcia grupowe.

Burmistrz Skawiny poinformował z kolei o zamknięciu placów zabaw oraz obiektów sportowych na terenie Miasta i Gminy Skawina. - Obiekty pozostaną zamknięte do odwołania. Prosimy o nie korzystanie z nich - apeluje urząd.

- Celem tej decyzji - tłumaczy burmistrz Norbert Rzepisko - jest zminimalizowanie ryzyka zarażenia koronawirusem.

"Place zabaw to miejsca, gdzie spotykają się dzieci i ich rodzice - czytamy w komunikacie na stronie skawińskiego urzędu. - Szczególnie teraz, gdy zawieszono zajęcia w szkołach i przedszkolach, place zabaw mogą wydawać się atrakcyjnym miejscem spędzenia wolnego czasu. Apelujemy do rodziców. Zostańcie ze swoimi pociechami w domach! Zamknięcie placówek oświatowych miało na celu odizolowanie dzieci od skupisk ludzi. Jeżeli będziecie zabierali je na place zabaw, zwiększacie ryzyko zarażenia siebie, swoich pociech oraz wszystkich osób, z którymi macie kontakt.
Zdajemy sobie sprawę, że ciężko jest zamknąć dzieci na 2 tygodnie w domu. Dlatego proponujemy zabrać je na spacer do miejsc, gdzie jest mało ludzi. Zachęcamy do zapoznania się ze Skarbami Blisko Krakowa. Znajdziecie tutaj trasy spacerowe oraz propozycje wycieczek po Skawinie i okolicznych gminach”.