Wyższe klasy szkół podstawowych również przejdą na nauczanie zdalne lub hybrydowe

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że prawdopodobnie jeszcze dziś rząd podejmie decyzję, by wyższe klasy szkół podstawowych przeszły na nauczanie zdalne lub hybrydowe.

Podczas swojego dzisiejszego wystąpienia w Sejmie premier stwierdził, że obecnie nie ma całkowicie bezpiecznych miejsc, bo epidemia rozprzestrzeniła się wszędzie. Premier podkreślił, że kierując się zdaniem ekspertów zamknięto szkoły ponadpodstawowe w strefach czerwonych. - Z wysoką dozą prawdopodobieństwa dziś podejmiemy decyzję, że wyższe klasy szkół podstawowych te przejdą na nauczanie zdalne i hybrydowe - zapowiedział premier.

Jednocześnie Morawiecki tłumaczył, dlaczego młodsze klasy nadal będą uczyć się stacjonarnie. Zaznaczył, że dla osób do 9. roku życia zakażenie rzadko skutkuje poważnymi konsekwencjami, a ponadto dla tak małych dzieci nauka w szkołach jest bardzo ważna ze względów nie tylko edukacyjnych, ale i psychologicznych.

CZYTAJ TAKŻE: W szkołach brakuje nauczycieli, dyrektorzy błagają rodziców o nieprzyprowadzanie dzieci na zajęcia

Od poniedziałku uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy uczęszczają do szkoły na terenie objętym strefą czerwoną mają lekcje na odległość. Natomiast uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy uczą się w placówkach objętych strefą żółtą, uczą się w trybie mieszanym (hybrydowym). W obu strefach są wyjątki, dotyczą m. in. szkół specjalnych, szkół specjalnych w zespołach, internatów, szkół i placówek w kształceniu zawodowym i ustawicznym – w zakresie zajęć praktycznych i praktyk zawodowych.