Wiemy już, kiedy odbędzie się egzamin ósmoklasisty w nowym roku szkolnym

27.08.2020

ANKO redakcja@miastopociech.pl

Wiemy już, kiedy odbędzie się egzamin ósmoklasisty w nowym roku szkolnym
Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała harmonogram przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty oraz egzaminu maturalnego w 2021 roku. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami egzamin na zakończenie podstawówki nie odbędzie się w kwietniu a pod koniec maja.

Tegoroczni ósmoklasiści, którzy za kilka dni rozpoczynają rok szkolny przystąpią do egzaminu w dniach od 25 do 27 maja 2021 roku.

25 maja we wtorek napiszą egzamin z języka polskiego, 26 maja odbędzie się sprawdzian z matematyki, a 27 maja z języka obcego. Wszystkie egzaminy rozpoczną się o godzinie 9.00.

Ci, którzy w maju nie będą mogli przyjść na egzamin napiszą go w terminie dodatkowym:
16 czerwca - język polski, 17 czerwca matematyka, a 18 czerwca język obcy.

Wyniki egzaminu uczniowie poznają 2 lipca.

Matura w tym roku szkolnym ma zostać przeprowadzona bez zmian w dniach od 4 do 20 maja. Wyniki zostaną ogłoszone 5 lipca.