Wielki powrót uwielbianego przez dzieci Profesora Wiolinka

30.05.2020

Redakcja redakcja@miastopociech.pl

Wielki powrót uwielbianego przez dzieci Profesora Wiolinka
Z okazji Dnia Dziecka Opera Krakowska przygotowała dla najmłodszych melomanów wyjątkową niespodziankę: znów będzie można spotkać się z Profesorem Wiolinkiem.

“Profesor Wiolinek” to projekt muzyczno-edukacyjny realizowany w Operze Krakowskiej w latach 2014-2016. Cykl przedstawień cieszył się ogromnym zainteresowaniem maluchów. Niestety realizacja projektu została wstrzymana. Teraz Opera chce przypomnieć postać zabawnego profesora.

Już w poniedziałek 1 czerwca w mediach społecznościowych Opery Krakowskiej dzieci będą mogły zaśpiewać ze Smokiem Operokusem, zobaczyć premierowy odcinek Wiolinkowej Telewizji, a wieczorem – w ramach dobranocki – obejrzeć spektakl „Profesor Wiolinek i grający wieloryb”.

Program dnia z Wiolinkiem:

8:00 – Ulubione Piosenki Smoka Operokusa

14:00 – Wiolinkowa TV (premiera) – prowadzenie: Paweł Wójtowicz

18:30 – „Profesor Wiolinek i grający wieloryb” (archiwalne nagranie spektaklu na kanale YouTube Opery Krakowskiej)

Spektakl będzie dostępny z polskimi napisami i pozostanie dostępny przez 72 godziny od daty publikacji.

Realizatorzy:
reżyseria – Paweł Wójtowicz
scenografia i kostiumy – Bożena Pędziwiatr
muzyka – Paweł Wójtowicz
teksty piosenek – Paweł Wójtowicz
asystent reżysera – Agnieszka Sztencel
przygotowanie baletu – Kinga Kużdżał

Występują:
Profesor Wiolinek – Stanisław Knapik
Duch – Marcin Herman
Pianistka - Olga Tsymbaluk
Królowa Nocy – Karolina Wieczorek