Większość rodziców nie chce wysyłać dzieci do szkoły. Nie dotyczy to szkół specjalnych

W Krakowie jedynie 12 proc. rodziców chce od poniedziałku posłać swoje dziecko do szkoły. Większość placówek zapewnia, że jest gotowa na przyjęcie uczniów. Dyrektorzy 5 szkół nie wyrazili gotowości do otwarcia.
Od poniedziałku w szkołach podstawowych mają ruszyć zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami dydaktycznymi dla uczniów klas I-III. Jak informuje krakowski magistrat zainteresowanie rodziców posłaniem dziecka do szkoły jest niewielkie. Taką chęć deklaruje jedynie 12 proc. opiekunów. Inaczej jest w przypadku rodziców dzieci niepełnosprawnych, ci w większości deklarują, że w poniedziałek przyprowadzą pociechę na zajęcia.

Do klas I-III w samorządowych szkołach podstawowych w Krakowie uczęszcza w sumie 17 206 uczniów. Aktualnie zaledwie 2081 rodziców deklaruje chęć wysłania dzieci do szkół. Oznacza to, że zainteresowanie rodziców wynosi 12 proc., a wskaźnik jest podobny do tego, jak miało to miejsce w ubiegłym tygodniu w przypadku przedszkoli. Jak wynika z deklaracji rodziców liczba uczniów będzie rosła z każdym tygodniem.

Ofertą szkół specjalnych są natomiast bardzo zainteresowani rodzice uczniów niepełnosprawnych, a zwłaszcza udziałem swoich dzieci w zajęciach specjalistycznych – aż 90 proc. z nich zadeklarowało powrót do szkół.

Jak zapewnia urząd miasta, większość spośród 125 samorządowych szkół podstawowych jest przygotowana na przyjęcie dzieci. 28 nadal jest w trakcie przygotowań związanych m.in. z dezynfekcją lub zakupem środków czystości, a 5 na ten moment nie wyraża gotowości do otwarcia.

Fot. pixabay.com