Wiceburmistrz Targówka do nauczycieli: bądźcie schludni i dbajcie o eleganckie tło

21.11.2020

"Jeśli nie masz eleganckiego tła domowego wykorzystaj te z aplikacji. Nie wszyscy muszą widzieć wyposażenie mieszkania i czy jest w nim porządek" - radzi nauczycielom Jędrzej Kunowski, zastępca burmistrza warszawskiej dzielnicy Targówek. Zaleca im też, by w czasie zdalnych lekcji wyglądali schludnie i elegancko.

List podpisany przez Kunowskiego trafił wczoraj do dyrektorów szkół. Nosi tytuł “w sprawie obowiązku schludnego wyglądu i punktualności rozpoczynania lekcji”.

Zastępca burmistrza prosi w nim dyrektorów, by przypomnieli nauczycielom, że "w związku z pracą w trybie zdalnym oraz organizowanymi spotkaniami i szkoleniami online są zobowiązani do zachowania schludnego wyglądu i dbałości o otaczająca ich przestrzeń”.

Dalej wiceburmistrz radzi:

"Przygotuj się odpowiednio - to, jak wyglądamy, świadczy o naszym zaangażowaniu, wiarygodności i okazywaniu szacunku innym. W każdej sytuacji reprezentujemy placówkę oświatową. Nasi uczniowie z przyjemnością będą z nami rozmawiać, jeśli będziemy wyglądać schludnie i elegancko".

Kolejna rada?

“Zmień tło. Jeśli nie masz eleganckiego tła domowego, wykorzystaj te z aplikacji Microsoft Teams. Nie wszyscy muszą widzieć wyposażenie mieszkania i czy jest w nim porządek"

Dalej wiceburmistrz prosi, by dyrektorzy przypomnieli nauczycielom o “właściwym ustawieniu zajęć na Teamsach tj.

uniemożliwieniu wyrzucania uczniów nawzajem i nauczyciela z kanału

wprowadzenie poczekalni dla osób spoza organizacji

w miarę możliwości udostępnić wejście na lekcje przed czasem, aby klasa mogła ze sobą wcześniej porozmawiać

oraz, że wszystkich nauczycieli obowiązuje punktualne rozpoczynanie lekcji” .

List szybko trafił do mediów społecznościowych. Nauczyciele nie kryją oburzenia treścią pisma.

Belfer
23.11.2020 22:57
Czyżby nasza internetowa "Halka" to sekretarka pana wiceburmistrza? A może sam burmistrz? Hmmm...
nauczyciel
23.11.2020 18:34
A burmistrza obowiązuje interpunkcja co to za konstrukt: "tj.:" i następny: "oraz , że" (spacje pozostawiono oryginalnie). I on poucza nauczycieli w sprawie schludności i tła? Niech sam się nauczy pisać poprawnie.
Nauczycielka
23.11.2020 17:57
A czy szanowna pani pomyślała, czy nauczyciele chcą oglądać niedoubranych rodziców albo słuchać, jak wrzeszczą w tle na dzieci? Może burmistrz powinien wystosować taki list do rodziców i przypomnieć im o zasadach kultury? Albo do dzieci, że nie wypada być na lekcji w łóżku, na wpół rozebranym? A może o tym powinni przypominać dzieciom też nauczyciele, skoro rodzice tego ich nie nauczyli? Nie dziwię się, że nauczyciele są oburzeni tym listem. Do tego dochodzi masowe fałszowanie zadań i sprawdzianów przez dzieci i ich rodziców oraz za przyzwoleniem rodziców. O frustrację nietrudno. Jeśli myślicie, że to nic takiego, pomyślnie, że te oszukujące i fałszujący dzieci wyrosną i będą wam robić to samo, ale to już nie będzie takie "nieszkodliwe", bo będzie dotyczyło umów, kontraktów, pieniędzy... To wszystko będzie pokłosiem dzisiejszego rozgrzeszania dzieci i ich rodziców. Nic dziwnego, że nauczyciele odchodzą z zawodu. Wszyscy którzy ich bezpodstawnie atakują i oskarżają o całe zło świata, zasługują na to, że nie ma dla ich dzieci personelu w szkołach i przedszkolach. Wstydźcie się.
Halka
23.11.2020 14:05
No i co w tym dziwnego? w większości firm są takie wytyczne, nikt się nie obraża, tylko nauczyciele oburzeni? W końcu uczą dzieci nie tylko lekcji ale tez poprzez swój wygląd i zachowanie. Żenujące ze trzeba im o tym przypominać, a niestety trzeba, rodzice niestety coś o tym wiedzą, wystarczy posłuchać i popatrzeć z boku na naukę online własnego dziecka.