Tyle zarabia minister Przemysław Czarnek. Od października znów dostanie podwyżkę

27.05.2022

Kancelaria Sejmu opublikowała właśnie oświadczenia majątkowe posłów za ostatni rok. Sprawdziliśmy, co ma i ile zarabia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Zacznijmy od oszczędności ministra. Przemysław Czarnek ma na koncie 26 500 zł. To o nieco ponad 7,7 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku.

Nadal jest też współwłaścicielem (z żoną) domu o powierzchni 220 m2. Tym razem Czarnek nie podał jaką wartość ma dom, ale jeszcze dwa lata temu wyceniał go na 1 milion złotych. Do tego dochodzi działka o powierzchni 1500 m2 i wartości ok. 200 tys. zł (ale to też szacunki sprzed dwóch lat).

Oprócz tego, w oświadczeniu ministra znalazły się również jego dochody z ubiegłego roku.
W sumie Czarnek zarobił netto ponad 219 tys. zł, co w przeliczeniu na miesięczne wynagrodzenie daje to kwotę 18,2 tys. zł netto.

CZYTAJ TAKŻE:
Tajne oświadczenie majątkowe Barbary Nowak. Co ukrywa małopolska kurator oświaty?

Za pracę w resorcie edukacji Czarnek otrzymał blisko 140 tys. zł, co daje miesięcznie ponad 11 tys. zł netto.

Dieta poselska to kolejne 17 tys. zł, a wynagrodzenie za pracę w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim wyniosło blisko 62 tys. zł. Do swojego oświadczenia majątkowego minister wpisał również 6 tys. zł , które otrzymał z tytułu wypłaty świadczenia 500 plus.

Minister w ubiegłym roku wziął w Kancelarii Sejmu pożyczkę na cele mieszkaniowe w wysokości 40 tys. zł, ma też do spłaty blisko 90 tys. kredytu we frankach szwajcarskich, który zaciągnął na budowę domu.

Minister nie ma samochodu, którego wartość przekraczałaby 10 tys. zł.

W porównaniu z 2020 rokiem dochody Czarnka zwiększyły się o blisko 64 tys. zł. Ma to związek z większymi wpływami z pracy w resorcie edukacji, ale także z wyższym wynagrodzeniem za pracę w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

CZYTAJ TAKŻE:
Kilkaset tysięcy złotych oszczędności i pensja, której pozazdrości niejeden nauczyciel

Wkrótce Przemysław Czarnek otrzyma kolejną podwyżkę, którą … sam sobie przyzna. Jako minister nauki już zapowiedział, że od 1 października o 4,4 proc. wzrosnąć mają pensje pracowników szkół wyższych.

Oświadczenie majątkowe Przemysława Czarnka, ministra edukacji i nauki za 2021 rok:

Komentarze (2)

BEEEEEEEEES
27.05.2022 19:24
Gdzie uczą się dzieci "ministra" Czarnka? Minister z łac. sługa, pomocnik cha, cha, cha
Kasia
27.05.2022 18:49
A nauczycielom żałuję a sam zarabia