Przy Społecznej Szkole Podstawowej nr 7 powstał największy w Krakowie przyszkolny obiekt sportowy

20.09.2019

Uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej nr 7 mogą już korzystać z wyremontowanych obiektów sportowych. Nowoczesny kompleks jest dostępny również dla mieszkańców dzielnicy.

Dziś podczas uroczystego otwarcia obiektu uczniowie i nauczyciele szkoły zorganizowali Święto Sportu, rozgrywając m.in. zawody w wieloboju o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa.
Obecny na uroczystości prezydent Jacek Majchrowski zaznaczył, że przyszkolny kompleks sportowy “siódemki” to największy tego typu obiekt w Krakowie. Środki na jego budowę w wysokości ponad 4 mln złotych w całości pochodziły z budżetu miasta.

W ramach przebudowy obiektów sportowych przy ul. Stanisława ze Skalbmierza powstały: dwa wielofunkcyjne boiska przeznaczone do gier zespołowych, w tym piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej i tenisa; czterotorowa bieżnia poliuretanowa o długości 60 m wraz ze skocznią do skoku w dal; siłownia na wolnym powietrzu; duży plac zabaw wyposażony m.in. w piramidę wspinaczkową, zestaw do streetworkingu, stację kosmiczną, zjazd linowy, a także mały plac zabaw, który służy głównie przedszkolakom z działającej tu filii samorządowego przedszkola.
Jest też miasteczko drogowe, czyli plac manewrowy służący do doskonalenia jazdy na rowerze.

Co istotne, w godzinach popołudniowych oraz w weekendy z boisk i placów zabaw mogą korzystać okoliczni mieszkańcy.

Podczas dzisiejszej uroczystości prezydent wraz z uczniami zasadził dąb na przyszkolnym terenie zielonym, a dzieci w prezencie otrzymały piłki do futbolu i koszykówki.

Społeczna Szkoła Podstawowa Nr 7 w przyszłym roku będzie obchodzić jubileusz 30-lecia powstania. Placówka ta jest jedną z pierwszych szkół niepublicznych w Krakowie prowadzonych przez Społeczne Towarzystwo Oświatowe.

(ANKO)
Fot. ZIS