Przemysław Czarnek: radykalnie skrócimy naukę zdalną

Przemysław Czarnek: radykalnie skrócimy naukę zdalną

fot. pexels.com

- Sytuacja pandemiczna zmienia się w dobrym kierunku. Tydzień do tygodnia obserwowany jest spadek liczby zakażeń - stwierdził dziś minister edukacji Przemysław Czarnek i zapowiedział skrócenie nauki zdalnej. Decyzja w tej sprawie ma zostać ogłoszona jutro.

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek wziął dziś udział w konferencji prasowej, podczas której przedstawił informację o realizacji programu „Laboratoria Przyszłości” w województwie lubelskim. Przy okazji był pytany o plany dotyczące skrócenia zdalnego nauczania dla uczniów klas V-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych, która jest zaplanowana do końca lutego.

Czarnek zauważył, że w Polsce zmniejsza się liczba nowych zakażeń koronawirusem i w związku z tym jest podstawa do zastanowienia się nad skróceniem nauki zdalnej.

- Dzisiaj możemy realnie myśleć o tym, żeby ona była krótsza. Jutro też będziemy w tej sprawie podejmować decyzje. Jestem po rozmowach i z panem premierem i ministrem Niedzielskim. Zobaczymy, jakie będą jutro wskaźniki zakażeń - powiedział Czarnek.

W pierwszej kolejności do szkoły mieliby wrócić uczniowie z tych województw, które ferie zimowe miały w styczniu. - Mam nadzieję, że radykalnie skrócimy naukę zdalną - stwierdził szef MEiN.

Przypomnijmy, od 27 stycznia część uczniów uczy się zdalnie. Dotyczy to dzieci z klas V-VIII szkół podstawowych i wszystkich uczących się w szkołach średnich. Na lekcje mogą przychodzić jedynie dzieci z klas I-IV, cały czas otwarte są też przedszkola i żłobki. Obecnie nauka zdalna dotyczy tylko części województw, w czterech trwają ferie, a w kolejnych pięciu rozpoczną się w przyszłym tygodniu. Skrócenie edukacji zdalnej miałoby dotyczyć zatem uczniów mieszkających w województwach kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim, a być może także podlaskim i warmińsko-mazurskim, w których ferie skończyły się 6 lutego.