Pracownicy krakowskich szkół i przedszkoli dostaną podwyżki. O ich wysokości zdecydują dyrektorzy

15.01.2020

Kraków przeznaczy w tym roku ponad 16 mln złotych na podwyżki dla pracowników administracji i obsługi zatrudnionych w samorządowych szkołach i placówkach oświatowych. Wyższe pensje ma otrzymać ponad 4 tys. osób.

Decyzję o zwiększeniu puli na wynagrodzenia zasadnicze pracowników administracji i obsługi zatrudnionych w samorządowych szkołach i placówkach oświatowych podjął prezydent Jacek Majchrowski. Jak zaznacza urząd miasta nie ma ona związku ze wzrostem od tego roku płacy minimalnej ustalonej przez rząd na 2600 zł.

W Krakowie "miejskie" podwyżki obejmą ponad 4 tysiące osób, a miasto przeznaczy na nie w tym roku łącznie 16,33 mln zł.

Pula środków na wzrost wynagrodzeń została ustalona w wysokości 200 zł na każdy pełny etat. Środki są już zapisane w planach finansowych jednostek na 2020 r. i pochodzą z dochodów własnych miasta.

Pieniądze pozostają w dyspozycji dyrektora szkoły lub placówki i to on ostatecznie decyduje o wysokości indywidualnej podwyżki wynagrodzenia zasadniczego pracownika. Przy podejmowaniu decyzji o wysokości podwyżki dyrektor jednostki powinien mieć na uwadze wyrównywanie dysproporcji w wynagrodzeniach pomiędzy pracownikami wykonującymi pracę o jednakowym lub podobnym charakterze.

(ANKO)
Fot. pixabay.com