Pierwszy krok do budowy szkoły dla 500 dzieci

Pierwszy krok do budowy szkoły dla 500 dzieci
Za dwa lata przy ulicy Meiera na osiedlu Gotyk w Krakowie powstanie nowa szkoła. W tym tygodniu oficjalnie zainaugurowano jej budowę.

Za realizację inwestycji będzie odpowiedzialne Przedsiębiorstwo Budowlane DOMBUD SA z Katowic. Nowy zespół szkolno-przedszkolny ma mieć ponad 5600 m2 powierzchni. Będzie się tam uczyć ok. 500 dzieci. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski obiecuje, że będzie to nowoczesny obiekt, z placem zabaw, boiskiem i salami komputerowymi. Przewidziano również miejsce na bibliotekę, sale zajęć ruchowych, salę gimnastyczną oraz zaplecze kuchenne.

Prace budowlane rozpoczęły się w połowie sierpnia. Obecnie wykonawca realizuje olbrzymi wykop o pojemności 8 tys. m3, czyli 8 mln litrów – tyle ile mają cztery baseny olimpijskie łącznie, pod fundamenty budynku. W dalszej kolejności wykonywane będą fundamenty, które – jeśli pozwoli pogoda – powinny być gotowe do końca roku. Zgodnie z harmonogramem, budynek szkoły i przedszkola w stanie surowym powinien być gotowy do połowy 2020 roku. Natomiast oddanie do użytku planowane jest do połowy 2021 roku, tak by dzieci mogły korzystać z nowej placówki już od roku szkolnego 2021/2022.