Od września tego roku z systemu ulg i rabatów, które w ramach programu Krakowska Karta Rodzinna 3+ zaoferowały instytucje miejskie oraz podmioty komercyjne, mogą korzystać rodziny z trojgiem dzieci (wcześniej kartę otrzymywały rodziny mające minimum czwórkę pociech).
Do tej pory wniosek o wydanie karty 3+ złożyło blisko 2700 krakowskich rodzin. W Krakowie jest dokładnie 5139 rodzin posiadających na utrzymaniu troje dzieci do 24. roku życia. Urzędnicy szacują, że po Krakowską Kartę Rodzinną 3+ sięgnie w sumie blisko 6200 rodzin wielodzietnych, czyli ok. 35 tysięcy osób.
Na stronie www.kkr.krakow.pl, zamieszczona została lista instytucji i firm oferujących zniżki w programie KKR3+. Obecnie jest ich ponad 100: 70 prywatnych i 33 publiczne.
Wśród nich są m.in. szkoły językowe, księgarnie, sklepy spożywcze, prywatne przychodnie, gabinety stomatologiczne, restauracje, muzea, teatry czy domy kultury. Rabaty oferowane przez podmioty komercyjne nie oszałamiają swoją wielkością. Zwykle posiadacze karty mogą liczyć na kilkuprocentową zniżkę. Na przykład właściciel kilku krakowskich barów mlecznych zaproponował trzyprocentowy rabat na posiłki, a monter instalacji gazowej daje 5 proc. zniżki na swoje usługi. Posiadacze KKR 3+ mogą też kupić chleb krakowski w jednej z piekarni za 2,30 zł lub umówić się na przegląd stomatologiczny bez kolejki.
Czekać nie będą musieli również ci posiadacze KKR 3+, którzy zechcą skorzystać z pomocy … Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień. Zostaną przyjęci w pierwszej kolejności w Punkcie Konsultacyjnym dla osób z problemem alkoholowym.
Jeśli chodzi o wysokość rabatów zdecydowanie lepszą ofertę od podmiotów komercyjnych przedstawiły instytucje publiczne. Na przykład krakowskie muzea oferują posiadaczom KKR3+ bilety z 50-procentowym upustem, na podobne rabaty mogą liczyć rodziny wielodzietne w krakowskich teatrach czy ogrodzie zoologicznym. Z kolei Krakowskie Biuro Festiwalowe daje 70 proc. zniżki na organizowane przez siebie imprezy.
Jednak tym, co najbardziej przyciąga rodziny wielodzietne do programu jest z pewnością możliwość korzystania przez dzieci posiadające KKR3+ z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Takie prawo mają dzieci do ukończenia 18 roku życia lub do ukończenia 24 roku życia pod warunkiem, że nadal się uczą.
Posiadacze karty są również zwolnieni z kryterium dochodowego przy staraniu się o becikowe gminne, mają pierwszeństwo przyjęcia przy zapisach do żłobków samorządowych oraz są zwolnieni z opłat za pobyt dziecka w żłobku samorządowym.
Wnioski o wydanie karty są przyjmowane w dwóch lokalizacjach UMK: przy ul. Stachowicza 18, stanowisko 1 lub 2, I piętro oraz na os. Zgody 2, pokój 110, I piętro. Karty wydawane są po weryfikacji złożonego, kompletnego wniosku w terminie do 30 dni od daty jego złożenia. Na stronie www.kkr.krakow.pl, zamieszczona została pełna lista partnerów Programu KKR3+ wraz z wykazem zniżek.
(AK)
Aktualności
Odwyk z Krakowską Kartą Rodzinną
08.10.2014

Pierwszeństwo w przyjęciu na odwyk, trzyprocentowy rabat na posiłki w barach mlecznych, 5 proc. zniżki na montaż instalacji gazowej, przegląd stomatologiczny bez kolejki lub chleb krakowski w cenie 2,30 zł. Między innymi na takie profity mogą liczyć posiadacze Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+.
Newsletter
Chcesz wiedzieć więcej? Zapisz się na newsletter.
RANKINGI szkół

Ranking krakowskich szkół podstawowych 2022
RANKINGI szkół

Ranking warszawskich szkół podstawowych 2022
Szkoły podstawowe
.jpg)
Te krakowskie szkoły wypadły najlepiej na egzaminie z matematyki 2022
Szkoły podstawowe
.jpg)
Te krakowskie szkoły wypadły najlepiej na egzaminie z j. angielskiego 2022
Ukraińscy uczniowie w Polsce

Baza darmowych materiałów dla uczniów z Ukrainy i polskich nauczycieli
Newsletter
Chcesz wiedzieć więcej? Zapisz się na newsletter.
- najczęściej
czytane - najczęściej
komentowane