Nowy harmonogram egzaminów w 2020 roku. Kiedy uczniowie poznają wyniki?

30.05.2020

Redakcja redakcja@miastopociech.pl

Nowy harmonogram egzaminów w 2020 roku. Kiedy uczniowie poznają wyniki?
W tym roku egzaminy odbędą się według zmienionego harmonogramu. Zamiast w kwietniu i w maju wszystkie testy zostaną przeprowadzone w czerwcu, choć jak mówi sam minister edukacji sytuacja jest na tyle dynamiczna, że wszystko może jeszcze ulec zmianie.

Zgodnie z nowym harmonogramem egzamin maturalny rozpocznie się w poniedziałek 8 czerwca egzaminem pisemnym z języka polskiego. Dzień później zostanie przeprowadzony egzamin z matematyki, a 10 czerwca z języka angielskiego. Potem będziemy mieć czterodniową przerwę związaną ze świętem Bożego Ciała. Matura zakończy się 29 czerwca egzaminami z języka mniejszości narodowych i kaszubskiego.

Egzaminy ustne z języka polskiego i języków obcych zostały w tym roku odwołane, ale nie dotyczy to osób, którym wynik takiej matury potrzebny jest by dostać się na uczelnię zagraniczną.
Matura w terminie dodatkowym zostanie przeprowadzona od 8 do 14 lipca.

Centralna Komisja Egzaminacyjna deklaruje, że tegoroczni maturzyści poznają swoje wyniki 11 sierpnia.

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM MATURALNY

Egzamin ósmoklasisty rozpocznie się we wtorek 16 czerwca o godzinie 9.00. Wówczas uczniowie napiszą test z języka polskiego, dzień później odbędzie się sprawdzian z matematyki, a 18 czerwca z języka obcego. Ci, którzy z przyczyn losowych nie przystąpili do egzaminu w pierwszym terminie będą mogli to zrobić 7, 8 i 9 lipca.

Wyniki dotrą do szkół do 31 lipca.