Niemal 300 szkół pracuje zdalnie lub hybrydowo, ale to i tak mniej niż jeszcze kilka dni temu

22.09.2020

284 szkoły w Polsce pracują obecnie w trybie zdalnym lub mieszanym. To mniej niż jeszcze kilka dni temu. Statystyki z września pokazują, że w tym tygodniu po raz pierwszy od powrotu dzieci do szkół spadła liczba placówek, w których pojawił się koronawirus.

Ostatnie dane dotyczące pracy szkół w czasie pandemii pochodzą z poniedziałku 21 września z godziny 14. Na podstawie informacji przesłanych przez kuratoria oświaty, Ministerstwo Edukacji Narodowej podało, że nauka w trybie zdalnym dotyczy obecnie uczniów i nauczycieli z 71 szkół w Polsce, a w systemie mieszanym pracuje 213 placówek.

Tryb mieszany lub hybrydowy oznacza w tym przypadku, że część uczniów i nauczycieli danej szkoły przychodzi na lekcje stacjonarne, a część z uwagi na kwarantannę ma zajęcia online.

Zwykle po wykryciu zakażenia u ucznia lub nauczyciela na kwarantannę i zdalne nauczanie kierowani są tylko ci, z którymi zakażona osoba miała bliski kontakt. Lokalne stacje sanepidu niechętnie wydają zgody na zamknięcie całych szkół.

MEN informuje, że zawieszenie zajęć w ramach zdalnego lub hybrydowego nauczania trwa średnio 10 dni.

Sprawdziliśmy, jak wyglądają statystyki dotyczące nauki zdalnej i hybrydowej od pierwszych dni września.

Rok szkolny dla 47 szkół w Polsce rozpoczął się od nauczania zdalnego, a dla 12 od nauki w trybie mieszanym.
3 września - nauczanie zdalne 54 szkoły, nauczanie hybrydowe 15.
4 września - nauczanie zdalne 54, nauczanie hybrydowe 22.
8 września - nauczanie zdalne 37, nauczanie hybrydowe 58
9 września - nauczanie zdalne 45, nauczanie hybrydowe 87
10 września - nauczanie zdalne 51, nauczanie hybrydowe 100
11 września - nauczanie zdalne 50, nauczanie hybrydowe 124
14 września - nauczanie zdalne 43, nauczanie hybrydowe 134
15 września - nauczanie zdalne 54, nauczanie hybrydowe 133
16 września - nauczanie zdalne 61, nauczanie hybrydowe 170
17 września - nauczanie zdalne 64, nauczanie hybrydowe 204
18 września - nauczanie zdalne 80, nauczanie hybrydowe 246
21 września nauczanie zdalne 71, nauczanie hybrydowe 213

Te dane pokazują, że w tym tygodniu po raz pierwszy od momentu otwarcia szkół odnotowaliśmy spadek liczby tych, które pracują zdalnie lub hybrydowo.

Fot. pixabay.com