Ministerstwo edukacji nie zaleca lekcji on-line. Co proponuje w zamian?

Ministerstwo edukacji nie zaleca lekcji on-line. Co proponuje w zamian?
Do końca tego roku szkolnego zajęcia w szkołach mają odbywać się zdalnie. Co ciekawe, ministerstwo nie zaleca, by były one prowadzone w czasie rzeczywistym.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister edukacji Dariusz Piontkowski mówił m.in. o wytycznych dotyczących zdalnego nauczania. Przyznał, że zdalne lekcje będą prowadzone już do końca tego roku szkolnego. Przypomniał, że istnieje ministerialna platforma epodreczniki.pl, na której można znaleźć kilka tysięcy materiałów dydaktycznych. Zaznaczył, że platforma cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli, że od początku zdalnego nauczania zanotowała 95 mln odsłon, a każdego dnia odwiedzana jest milion razy.

Piontkowski zapowiedział, że na platformie pojawi się również narzędzie do zdalnej komunikacji wideo między uczniami i nauczycielami, nie wiadomo jednak czy uda się to uruchomić przed końcem roku szkolnego, bo sprawa - jak zaznacza minister - jest skomplikowana i powoduje duże obciążenia serwerów. Nieoczekiwanie szef resortu wyznał jednak, że ministerstwo wcale nie rekomenduje takiej formy edukacji.

- Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy mogą w czasie rzeczywistym uczestniczyć w tych zajęciach, wręcz mówimy, że nie zalecamy takiego sposobu prowadzenia zajęć. Uważamy, że nauczyciele powinni także w inny sposób komunikować się z uczniami. Dać im szansę na samodzielną pracę, tak by nie siedzieli wiele godzin przed ekranem komputera - stwierdził minister Dariusz Piontkowski.

Fot. pixabay.com

matka z Lubelskiego
22.06.2020 13:09
Śmiech ! Uczeń sam, bez lekcji online, nawet nie zawsze kliknie wysłaną wiadomość, uczeń nie lubi sam ślipać przed tekstem na ekranie i sam się wczytywać. Wtedy przecież też jest przed ekranem monitora i traci wzrok. Prawdziwa LEKCJA to prezentowanie przez nauczyciela treści, wytłumaczenie, przedstawienie zagadnień. NA TYM POLEGA PRACA NAUCZYCIELA. A poza tym CO ZE SŁUCHOWCAMI ???