MEN przygotowuje rozporządzenie, które pozwoli na zdalną klasyfikację uczniów

MEN przygotowuje rozporządzenie, które pozwoli na zdalną klasyfikację uczniów
Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski opublikował dziś film na youtubie, w którym odpowiada na najczęściej zadawane pytania dotyczące pracy szkół w czasie epidemii. Zapowiedział też wydanie rozporządzenia, które ureguluje kwestie związane ze zdalnym nauczaniem.

Zgodnie z decyzja rządu szkoły mają być zamknięte do 25 marca. Wszystko wskazuje jednak na to, że za kilka dni dowiemy się, że szkolna kwarantanna potrwa dłużej, prawdopodobnie do połowy kwietnia. Dariusz Piontkowski zapowiedział dziś, że MEN pracuje nad rozporządzeniem, które ureguluje sprawy związane ze zdalnym nauczaniem.

Obecnie nauczyciele nie mogą realizować w ten sposób nowych tematów, ani oceniać uczniów. To sprawia, że utrudniona jest realizacja podstawy programowej. Minister Piontkowski zaznacza, że jak tylko nowe rozporządzenie wejdzie w życie nauczyciele będą mogli bez przeszkód realizować zdalnie podstawę programową, czyli omawiać z uczniami nowe tematy, a także stawiać im za to oceny. Uczniowie będą mogli też poprawić złe stopnie, które zdobyli wcześniej. Co ciekawe, rozporządzenie pozwoli też na zdalną klasyfikację uczniów, co pokazuje, że rząd szykuje się na dłuższe zamknięcie szkół.

Minister zapowiedział również przygotowanie rozporządzenia, które ureguluje kwestie związane z olimpiadami przedmiotowymi. Teraz powinny się odbywać ich etapy centralne. Wszystkie zostały jednak odwołane. Minister chce, by osoby, które przebrnęły przez drugi etap i dostały się do trzeciego automatycznie uzyskały tytuł finalisty.

Belfer
18.03.2020 22:14
Podpinam się do pytania Pani Izabeli Stachowicz.
Stachowicz Izabela
17.03.2020 19:55
A co zrobić z uczniami którzy nie mają Internetu i żadnych materiałów z tego typu jak im pomożecie albo nie we wszystkich wsiach w Polsce jest dobry zasięg internetowy bardzo proszę o odpowiedź