Małopolska Noc Naukowców 2023. Zarejestruj się na wydarzenia!

Małopolska Noc Naukowców 2023.  Zarejestruj się na wydarzenia!
Już 29 września w dziesięciu miastach Małopolski odbędzie Małopolska Noc Naukowców. Rejestracja na wydarzenia rusza 21 września o godzinie 9.00.

Małopolska Noc Naukowców to okazja do odkrywania fascynującego świata nauki i technologii. Ten rok jest szczególny, ponieważ 550 lat temu urodził się wielki polski uczony Mikołaj Kopernik i 17. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców będzie poświęcona w dużej mierze jego osiągnięciom.

W instytutach, ośrodkach badawczych, uczelniach wyższych oraz firmach technologicznych, uczestnicy spotkają się z ludźmi nauki w ich miejscu pracy. Właśnie tam będą mogli sprawdzić jak wyglądają nowoczesne laboratoria i co sprawia, że odkrywanie świata jest tak fascynujące. Przekonają się również na czym polega praca naukowca, a także poznają najnowsze nowinki technologiczne z każdej branży.

Wykłady, pokazy, doświadczenia i eksperymenty odbędą aż w 10 miastach Małopolski: Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Niepołomicach, Sułkowicach-Bolęcinie, Skawinie, Chrzanowie, Oświęcimiu, Wadowicach i Krzeszowicach.  Łącznie będzie to ponad 2000 wydarzeń w ponad 100 lokalizacjach w Małopolsce. Większość prezentacji  jest otwarta, ale są i takie, na które obowiązuje wcześniejsza rejestracja, która rozpoczyna się 21 września o godzinie 9:00.