Kto odchodzi tęskni skrycie! Byliśmy na nietypowych urodzinach

Kto odchodzi tęskni skrycie! Byliśmy na nietypowych urodzinach

Fot. Anna Kaczmarz

zobacz galerię
Kangurowe Przedszkole właśnie skończyło 18 lat! Na imprezie urodzinowej bawiło się ponad 100 osób.

Kangurowe Przedszkole to marka doskonale znana w Krakowie. Powstało 18 lat temu z myślą o zdrowym, radosnym i twórczym rozwoju dzieci. Jego założycielami są Joanna Ligęza, Weronika Piotrowska i Witold Ligęza, którzy sami siebie nazywają “psychopedagogami twórczości”. Obecnie Kangurowe Przedszkole działa już w trzech lokalizacjach - przy ul. Hofmana, Olszańskiej oraz Podgórki Tynieckie. Kilka lat temu pod kangurowym szyldem powstała również Szkoła Podstawowa.

W imprezie urodzinowej, która odbyła się w sobotę 17 września, wzięli udział nie tylko obecni kangurowicze i ich rodziny, ale również ci, którzy przygodę z przedszkolem mają już dawno za sobą.

Z samego rana maluchy i ich rodzice uczestniczyli w grze terenowej śladem przedszkolnych baz zorganizowanej w Lasku Wolskim. Następnie wszyscy spotkali się w Hali 100-lecia Cracovii, gdzie podzieleni na grupy wzięli udział w grach sportowych, a także zdmuchnęli świeczki na urodzinowym torcie i wspólnie odśpiewali hymn przedszkola, którego słowa chyba najlepiej oddają charakter tego miejsca:

“Miejsce cudne jest na świecie,
na Hofmana je znajdziecie.
Można by tu przeżyć życie
kto odchodzi tęskni skrycie.

Tu się bada każdą dziurę,
tu się mierzy wszystko sznurem
Tutaj sięga się do nieba,
gdy nad chmury zajrzeć trzeba.

Tutaj lasy mamy cudne,
to nic, że tereny trudne.
Zdobędziemy każde wzgórze,
nawet, gdy na dworze burze.

(...)

Tutaj nigdy się nie nudzisz,
bo jest mnóstwo fajnych ludzi.
Do zabawy każdy skory
Raz w księżniczki, raz w potwory

Nie ma czasu tu na spanie
Naszym mottem jest działanie.
Tu rozkręcić, tam przykręcić
Pytaniami panie dręczyć.

Szperać, gmerać, badać, szukać,
to nie taka trudna sztuka