Kraków zmienia zasady rekrutacji do szkół i przedszkoli

Kraków zmienia zasady rekrutacji do szkół i przedszkoli
Zamiast biec do przedszkola lub szkoły z wydrukowanym podaniem będzie można zrobić skan lub zdjęcie i przesłać na adres placówki.

Do końca marca trwa w Krakowie rekrutacja do szkół i przedszkoli. tylko częściowo odbywa się ona elektronicznie. Rodzic wypełnia kwestionariusz na komputerze w specjalnym systemie, po czym musi go wydrukować, podpisać i dostarczyć do placówki pierwszego wyboru. Tak jest w Krakowie od lat. Teraz to się zmieni. Jak informuje magistrat “mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców Krakowa związane z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-Cov-2, podpisane wnioski można przesyłać do przedszkoli i szkół podstawowych także w formie skanu lub zdjęcia dokumentu”.

Oryginały dokumentów i tak trzeba będzie jednak dostarczyć, ale w późniejszym terminie, dogodnym dla rodzica.

Jednocześnie urząd miasta przypomina, że niezłożenie wniosków w formie papierowej może skutkować brakiem możliwości skutecznego odwołania od wyników rekrutacji w procedurze odwoławczej przed sądem administracyjnym.

Dane kontaktowe, w tym adresy e-mail oraz telefony krakowskich przedszkoli i szkół prowadzących rekrutację, można znaleźć na stronach rekrutacyjnych: Formico dla przedszkoli i Elemento dla szkół.

Wcześniej Kraków zapowiedział, że rodzice nie muszą przedstawiać w procesie rekrutacji do przedszkola zaświadczenia od lekarza, że ich dziecko przeszło wszystkie obowiązkowe szczepienia lub zostało z nich zwolnione ze względu na stan zdrowia (od tego rok przysługuje za to 7 punktów rekrutacyjnych). Miasto informuje, że wystarczy przedstawić skan lub zdjęcie książeczki szczepień, którą każdy rodzic powinien mieć w domu.