Kraina Uśmiechu: pełni pasji nauczyciele i kreatywni absolwenci

Redakcja redakcja@miastopociech.pl

Kraina Uśmiechu: pełni pasji nauczyciele i kreatywni absolwenci
Niepubliczne Przedszkole “Kraina Uśmiechu” to zdaniem czytelników portalu miastopociech.pl najlepsze krakowskie przedszkole niepubliczne.

Ranking krakowskich przedszkoli niepublicznych, który można znaleźć na naszym portalu powstał dzięki głosom naszych czytelników.

W głosowaniu zwyciężyło Niepubliczne Przedszkole “Kraina Uśmiechu” (ul. Jaremy 12), na które oddano ponad 1300 głosów. Placówka ma też druga siedzibę przy ul. Bora Komorowskiego 9a.

Małgorzata Stastny, założycielka "Krainy Uśmiechu" przyznaje, że na sukcesy placówki pracuje cały zespół. - Mamy świetnych nauczycieli, otwartych, pełnych pasji i oddania. Całe grono współpracuje ze sobą, realizują wspólne projekty, uczą się od siebie nawzajem - mówi Małgorzata Stastny. - Nasza kadra to z jednej strony doświadczenie i profesjonalizm, z drugiej młodość, energia i fantazyjna kreatywność. Aby zapewnić dzieciom edukację na najwyższym poziomie, nasi nauczyciele nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje. Między innymi cała kadra została przeszkolona przez panią Dorotę Dziamską – autorkę systemu „Edukacja Przez Ruch”. Dwóch nauczycieli posiada kwalifikacje trenerskie. Wszyscy nauczyciele uczestniczyli w warsztatach „Kodowanie i programowanie dla przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej”. Nasz zespół to również surdologopeda, psycholog – psychoterapeuta, nauczyciele z przygotowaniem terapeutycznym, specjalista od gimnastyki korekcyjnej i rehabilitacji, międzynarodowy mistrz szachowy. Wszyscy działamy z pasją, świadomi naszych celów oraz jasno określonej wspólnej wizji.

W ciągu 30 lat swojej działalności przedszkole wyedukowało ponad 1500 kreatywnych i otwartych na świat absolwentów.

- To właśnie od rodziców naszych byłych przedszkolaków słyszę zwykle najwięcej dobrego o naszej pracy. Doceniają ją jeszcze bardziej, kiedy maluch idzie do szkoły i widzą, jak sobie w niej świetnie radzi, jak potrafi wyrażać własne zdanie, myśleć, jaki jest odważny i kreatywny - mówi z dumą Małgorzata Stastny.

W ubiegłym roku Stastny otrzymała prestiżowy tytuł Super Dyrektor Przedszkola w VI edycji konkursu organizowanego przez magazyn “Dyrektor Szkoły”. - Nagroda jest o tyle wyjątkowa, że do tytułu zgłosili mnie nauczyciele z przedszkola - mówi laureatka.

W pierwszym etapie konkursu jury pod przewodnictwem dr Danuty Elsner do głównego tytułu nominowało 10 osób. Z tego grona kapituła konkursu wyłoniła zwycięzców.

Cechą charakterystyczną jej koncepcji kierowania placówką jest wyzwalanie potencjału i talentów wszystkich podmiotów zaangażowanych w proces edukacji i dzielenie się w mądry oraz empatyczny sposób odpowiedzialnością – mówiła przewodnicząca kapituły dr hab. Małgorzata Żytko z Uniwersytetu Warszawskiego wręczając statuetkę Super Dyrektora Przedszkola Małgorzacie Stastny.