Kolejna krakowska podstawówka ma nowoczesny kompleks sportowy

Kolejna krakowska podstawówka ma nowoczesny kompleks sportowy
Zakończyła się budowa kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 111 im. Wojska Polskiego na ul. Bieżanowskiej.

W ramach programu rewitalizacji boisk przyszkolnych, w trybie zaprojektuj i wybuduj, powstał kompleks sportowy, w skład którego weszły dwa boiska o nawierzchni poliuretanowej wraz z niezbędnymi urządzeniami, takimi jak bramki, kosze, słupki, piłkochwyty itp., oraz 60-metrowa bieżnia lekkoatletyczna.

Łączne koszty budowy kompleksu sportowego wyniosły 606 942 zł brutto. Środki na jego powstanie pochodziły z zasobów Gminy Miejskiej Kraków.

Z innych inwestycji sportowych w dzielnicy XII Bieżanów-Prokocim trwa obecnie m.in. budowa dzielnicowego Centrum Sportu i Rekreacji Na Kozłówce (kryta pływalnia z zapleczem rekreacyjno-rehabilitacyjnym) oraz budowa centrum zapaśniczego w Bieżanowie przy KS Bieżanowianka.

Pod koniec września zostały otwarte zmodernizowane boiska do piłki ręcznej i piłki nożnej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 12 przy ul. Telimeny. W tym miejscu przewidziano także drugi etap rewitalizacji, tym razem obejmie ona boiska do koszykówki i siatkówki, rewitalizację bieżni, skoczni, rzutni i toru przeszkód.

Fot. pixabay.com