Nauczyciele z najlepszych liceów: “Jesteśmy zdeterminowani, nie zamierzamy się poddać”

11.04.2019

Nauczyciele z trzech najlepszych krakowskich liceów opublikowali list wzywający rząd do podjęcia realnych negocjacji z protestującymi nauczycielami. Przypominają w nim, że zbliża się czas klasyfikacji uczniów przystępujących do matury. - Jesteśmy zdeterminowani, nie zamierzamy się poddać - zaznaczają.
Pod listem podpisali się nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Bartłomieja Nowodworskiego, II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego i V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego. Jak piszą, są “rozczarowani i porażeni dotychczasowymi fasadowymi działaniami Minister Edukacji Narodowej, pozorowanym dialogiem i lekceważeniem naszego środowiska”.

Nauczyciele wzywają rząd oraz prezydenta do podjęcia natychmiastowych i realnych negocjacji z protestującymi, które doprowadzą do zakończenia ogólnopolskiego strajku nauczycieli i innych pracowników oświaty.

“Jako ludzie o różnych przekonaniach politycznych, społecznych i religijnych, pochodzący zarówno z dużych miast, jak i z małych miejscowości, nie zgadzamy się na upolitycznianie naszego strajku - piszą nauczyciele. - Protestujemy, by walczyć o godne życie nasze i naszych rodzin.

Protestujemy, ponieważ obrażanie polskich nauczycieli zatacza coraz szersze kręgi. Protestujemy, bo jesteśmy przerażeni sposobem przeprowadzenia bardzo niedobrej reformy i domagamy się wyraźnych zmian w polityce edukacyjnej państwa i całym systemie edukacji.

Podkreślamy, że zbliża się termin klasyfikacji klas trzecich oraz egzaminu maturalnego. W obecnej chwili w naszych szkołach strajkuje tak duża liczba nauczycieli, że niemożliwe jest podjęcie jakiejkolwiek uchwały przez Radę Pedagogiczną a w konsekwencji rozdanie świadectw oraz przeprowadzenie zgodnie z harmonogramem zbliżających się egzaminów maturalnych.

Żądamy podjęcia konkretnych działań mających na celu powstrzymanie degradacji polskiej edukacji i osłabiania prestiżu zawodu nauczyciela oraz - przede wszystkim - okazania należnego nam szacunku i natychmiastowego spełnienia postulatów płacowych środowiska nauczycielskiego i pracowników administracji i obsługi.

Jesteśmy zdeterminowani, nie zamierzamy się poddać i wzywamy całe środowisko oświatowe do jedności! Zależy nam bardzo, by środowiska opiniotwórcze, którym leży na sercu sprawa edukacji, podjęły zdecydowane działania, tym bardziej, że doświadczamy ogromnego wsparcia uczniów i ich rodziców. Wszyscy, bez wyjątku, zasługujemy na lepszą polską szkołę”.

(ANKO)
fot. wikipedia.org

BFO
14.04.2019 23:41
Koniecznie wytrwajcie!!!! Wspieramy mocno i pozdrawiamy!
Polak
12.04.2019 21:37
I wy macie sie za nauczycieli??? Wszystko robicie kosztem dzieci!!!
Basia
11.04.2019 15:59