Wakacje w szkole też mogą być udane

17.06.2014

Wakacje w szkole też mogą być udane
73 krakowskie podstawówki zorganizują w te wakacje zajęcia dla swoich uczniów. Niektóre będą otwarte przez całe lato, inne zajmą się dziećmi tylko przez jeden wakacyjny tydzień. Nauczyciele dostaną za to dodatkowe wynagrodzenie. Pula przygotowana przez miasto wynosi milion złotych.
Kraków już po raz trzeci organizuje akcję „Lato w szkole”. Pierwsza była niewypałem, bo urzędnicy chcieli, by nauczyciele pracowali bez dodatkowego wynagrodzenia (w czasie wakacji nauczyciele otrzymują pensję). W ubiegłym roku, kiedy miasto obiecało zapłacić za prace w wakacje, zajęcia dla swoich uczniów zorganizowało 65 podstawówek.

Tym razem chęć udziału w akcji zgłosiły 73 szkoły. Niektóre z nich, jak na przykład Szkoła Podstawowa nr 40 przy ul. Pszczelnej, będą otwarte przez całe wakacje. Inne zdecydowały się pracować przez kilka letnich tygodni, a są też takie, które zajmą się uczniami tylko przez jeden tydzień. Cały wykaz tutaj.

Wszystkie podstawówki, które przyłączyły się do akcji będą organizować dzieciom jednodniowe wycieczki i zajęcia trwające do sześciu lub ośmiu godzin dziennie od poniedziałku do piątku.

Każdy nauczyciel dostanie za to 28 zł brutto na godzinę, a kierownik wypoczynku 400 zł brutto za tydzień.

Informacji na temat atrakcji zaplanowanych na wakacje przez poszczególne szkoły należy szukać na ich stronach internetowych. „Lato w szkole” rusza już 30 czerwca.

(AK)