Jedyne liceum w Krakowie, które uczy projektowania gier komputerowych

Redakcja redakcja@miastopociech.pl

Jedyne liceum w Krakowie, które uczy projektowania gier komputerowych

Fot. XXXI LO

17 maja rusza rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. W tym roku uczniowie nie mają możliwości odwiedzenia wybranych szkół lub poznania ich oferty na targach edukacyjnych. Z powodu pandemii wszystkie tego typu wydarzenia zostały odwołane. Jednak wybranej szkole średniej można się przyjrzeć zdalnie, bez wychodzenia z domu. Takie wirtualne dni otwarte - już po raz drugi - organizuje XXXI LO - pierwsze liceum w Krakowie oferujące naukę w klasie o profilu projektowanie gier komputerowych.

Dzień otwarty XXXI LO już po raz drugi będzie można śledzić na żywo 22 kwietnia od godziny 17.00 m.in. szkolnym Facebooku.

Co ciekawe, podczas wydarzenia będzie można nie tylko sprawdzić ofertę “ogólniaka”, ale także poznać pracujących tam nauczycieli i poczuć atmosferę szkoły, a za pomocą specjalnego formularza zadać dowolne pytanie.

XXXI LO to jedno z najmłodszych liceów w Krakowie. Zostało reaktywowane w 2019 roku w nowej odsłonie i z nowym pomysłem. Liceum ma swoją siedzibę przy ul. Kazimierza Odnowiciela na Prądniku Czerwonym. Mierząc się z konkurencją innych krakowskich szkół średnich, XXXI LO postawiło na nowoczesne technologie. Jest to jedno z pierwszych liceów informatycznych w mieście i pierwsze oferujące naukę w klasie o profilu projektowanie gier komputerowych, drugim profilem oferowanym przez szkołę jest programowanie. Patronem klasy jest Krakowski Park Technologiczny. W tym roku szkoła chce przyjąć na ten profil jedynie 28 osób.

Tyle samo miejsc oferuje klasa projektowania gier komputerowych, która działa pod patronatem Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Oprócz tego szkoła współpracuje z firmami z branży IT, software development i gamedev i to pracownicy tych firm, praktycy, prowadzą warsztaty z rozszerzeń na każdym profilu.

Na obu profilach przedmiotami rozszerzonymi są matematyka, informatyka oraz język angielski, którego od pierwszej klasy licealiści uczą się w wymiarze pięciu godzin w tygodniu.
Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w wielu zajęciach dodatkowych takich jak:

warsztaty z grafiki 3d

warsztaty z projektowania gier

warsztaty z programowania

zajęcia z tworzenia gier - digital dragons academy

turnieje e-sport

warsztaty artystyczne

Kolejnym atutem szkoły jest jej kameralność. W budynku przy Kazimierza Odnowiciela uczy się obecnie jedynie 160 uczniów. Przedstawiciele szkoły obiecują, że każdego roku uruchamiane będą tylko dwie pierwsze klasy.

Aleksandra Karasiewicz
21.04.2021 13:22
Pani Aniu, niestety szkoła nie jest jeszcze dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Zajęcia w liceum odbywają się na pierwszym i na drugim piętrze, więc w zależności od rodzaju niepełnosprawności. Może być problem z poruszaniem się, np. dla ucznia na wózku.
Ania
14.04.2021 14:01
Czy liceum przyjmuje dzieci z lekką z niepełnosprawnością fizyczną?