Ilu uczniów i nauczycieli jest na kwarantannie? Znamy najnowsze dane

Ilu uczniów i nauczycieli jest na kwarantannie? Znamy najnowsze dane
Właśnie poznaliśmy liczbę uczniów i nauczycieli przebywających na kwarantannie. Dane ujawniła posłanka PO Krystyna Szumilas po audycie przeprowadzonym w ministerstwie edukacji.

Posłanka PO Krystyna Szumilas spotkała się dziś z przedstawicielami resortu edukacji. Audyt przeprowadziła w ramach szerszej akcji kontroli poselskiej w ministerstwach, którą zapowiedziała Koalicja Obywatelska. W sumie takich kontroli w różnych resortach będzie 20 i potrwają miesiąc.

Krystyna Szumilas jeszcze przed wizytą w MEN zapowiadała, że będzie pytać m.in. o to, w jaki sposób szkoły zostały zabezpieczone przed pandemią.

Kilka minut temu posłanka poinformowała, że na tak postawione pytanie przedstawiciele resortu odpowiedzieli, że zabezpieczenie szkół to nie jest rola ministerstwa edukacji, ale służb sanitarnych i dyrektorów szkół.

Szumilas dowiedziała się również, że obecnie w zdalnym nauczaniu uczestniczy 50 tys. uczniów i niemal 7 tys. nauczycieli. Do tej pory takie dane nie były publikowane. Słyszeliśmy jedynie o liczbie szkół, które uczestniczą w zdalnym lub hybrydowym nauczaniu, obecnie jest ich w sumie 531 - 109 jest zamkniętych i pracuje całkowicie zdalnie, a 422 w trybie mieszanym, czyli część uczniów i nauczycieli przychodzi do szkoły na lekcje, reszta przebywa w domu na kwarantannie.

W Polsce jest ok. 10 mln uczniów i 500 tys. nauczycieli.