Ile trzeba zapłacić za naukę w najlepszych krakowskich szkołach?

Ile trzeba zapłacić za naukę w najlepszych krakowskich szkołach?
Kształcą na wysokim poziomie, ale też słono kosztują. Sprawdziliśmy, ile trzeba zapłacić za naukę w najlepszych krakowskich szkołach niepublicznych. W naszym zestawieniu znalazły się podstawówki, które w tegorocznym rankingu zajmują czołowe miejsca. Nie uwzględniliśmy kosztów wyżywienia, które w zależności od szkoły wynoszą od 10 do 15 zł dziennie. Większość szkół w ramach czesnego proponuje uczniom sporo zajęć dodatkowych, ale w swojej ofercie mają też zajęcia ekstra płatne takie jak robotyka, joga, czy tenis (tych opłat również nie uwzględniliśmy w zestawieniu).

1. PRYWATNA SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI NR 2 IM. NOBLISTÓW POLSKICH ul. Kluczborska

To szkoła, której uczniowie napisali tegoroczny egzamin ósmoklasisty najlepiej ze wszystkich szkół niepublicznych. Aby zostać uczniem tej szkoły należy wpłacić wpisowe w wysokości 2800 zł. Miesięczne czesne wynosi 1000 zł i jest płatne przez cały rok. Do tego dochodzi opłata za korzystanie dziecka ze świetlicy, która wynosi 100 zł miesięcznie.

2. PRYWATNA OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA I ST. INSPIRACJA W KRAKOWIE ul. Jana i Jędrzeja Śniadeckich

Tu wpisowe, płatne przy zawieraniu umowy o nauczanie, wynosi 1600 zł. Czesne to 750 zł, do tego trzeba doliczyć opłatę za korzystanie dziecka ze świetlicy w wysokości 250 zł miesięcznie.

3. MIĘDZYKULTUROWA SZKOŁA PODSTAWOWA "OTWARTY ŚWIAT" ul. Karmelicka

Wpisowe wynosi 2000 zł, czesne - płatne przez cały rok - to 1500 zł miesięcznie

4. PRYWATNA SZKOŁA PODSTAWOWA "ACADEMOS" IM. EDMUNDA NIZIURSKIEGO ul. Karmelicka

Wpisowe wynosi 2000 zł. Czesne 950 zł miesięcznie.

5. PRYWATNA SZKOŁA PODSTAWOWA SALWATOR ul. Senatorska

To jedna z najdroższych szkół prywatnych w Krakowie. Żeby zostać jej uczniem trzeba zapłacić wpisowe w wysokości 5140 zł, a miesięczne czesne płatne przez cały rok wynosi 1285 zł.

6. PRYWATNA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. MIKOŁAJA REJA W KRAKOWIE ul. Grodzka

Opłata rekrutacyjna wynosi 2000 zł. Czesne płaci się tu przez 11 miesięcy w roku i wynosi obecnie 800 zł, ale niewykluczone, że od przyszłego roku wzrośnie do 850 zł

7. WIERCHY - SZKOŁA PODSTAWOWA FUNDACJI STERNIK - KRAKÓW ul. Radzikowskiego Eljasza Walerego

Czesne za naukę ustalane jest indywidualnie w zależności od finansowych możliwości rodziny.

8. NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA LOGOS ul. Celna

Wpisowe to koszt w wysokości 1800 zł, czesne wynosi 890 zł i jest płatne przez cały rok.

9. SPOŁECZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W KRAKOWIE ul. Kurczaba Jana

Wpisowe to 2000 zł. Obecnie miesięczne czesne wynosi 682 zł, ale od przyszłego roku ma wzrosnąć do 750 zł, dziesięcioprocentowe podwyżki planowana są także przez dwa kolejne lata do kwoty 825 zł.

10. SPOŁECZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W KRAKOWIE os. Dywizjonu 303

Opłata rekrutacyjna wynosi 2000 zł. Miesięczne czesne płatne przez cały rok to 790 zł