Gdzie w Krakowie można pojeździć na łyżwach? Propozycji jest sporo

Gdzie w Krakowie można pojeździć na łyżwach? Propozycji jest sporo
W Krakowie w sezonie zimowym działa kilka lodowisk. Każda oferuje wypożyczalnię sprzętu.

Lodowisko w Tauron Arenie. Tafla zostanie udostępniona od jutra. Ze ślizgawki będzie można korzystać do niedzieli 2 lutego.

Otwarcie kasy: godz. 7:30

Po każdej godzinie ślizgawki będą przeprowadzane półgodzinne przerwy techniczne.

Na lodowisko będzie można wejść od strony wjazdu południowego (brama nr 7) TAURON Areny Kraków.

Ceny biletów, które będą obowiązywały każdego dnia (płatność gotówką):

– bilet normalny – 10 zł od osoby,

– bilet ulgowy dzieci i młodzież szkolna do 18 roku życia oraz seniorzy – 7 zł od osoby,

– bilety dla osób posiadających Krakowską Kartę Rodzinną 3+ lub Kartę Dużej Rodziny – 3 zł od osoby.

Na miejscu będzie można wypożyczyć łyżwy dla dzieci i dorosłych – koszt wypożyczenia (płatność gotówką): 10 zł oraz kaski – koszt: 5 zł i pingwinki ułatwiające jazdę dzieciom – koszt 10 zł. Czynny będzie także punkt ostrzenia łyżew – koszt: 15 zł.

Na miejscu dostępna będzie szatnia z depozytem (nieobowiązkowa) płatna 4 zł (płatność gotówką).

ICE Park w Parku Jordana.

To lodowisko otwarte jest od niedzieli do czwartku w godzinach: 9-21, natomiast w piątek i sobotę: 9-22. Ostatnie wejście na godzinę przed zamknięciem.
75 minut ślizgania kosztuje:
bilet normalny - 15 zł,
bilet ulgowy (młodzież szkolna, studenci) - 13 zł,
bilet seniorski (osoby urodzone w 1960 lub wcześniej) - 13 zł,
bilet rodzinny (2 dorosłych+2 dzieci lub 1 dorosły+3 dzieci) 44 zł. Każde kolejne dziecko 9 zł.

Lodowisko Cracovia, przy ulicy Siedleckiego 7 przy hali targowej w Krakowie.

Cena biletu normalnego za 90 minut jazdy kosztuje 13 zł, zaś bilet ulgowy - 11 zł. Bilet ulgowy za 60 minut kosztuje 10 zł, a ulgowy - 8 zł. Istnieje również możliwość wykupienia karnetów na 10 wejść:
90 minut: normalny - 120 zł,
90 minut: ulgowy - 100 zł
60 minut: normalny - 90 zł,
60 minut ulgowy - 70 zł.

Na miejscu znajduje się wypożyczalnia łyżew. Ceny za wypożyczenie łyżew w Cracovia lodowisko:
łyżwy plastikowe: 10 zł,
łyżwy skórzane: 11 zł,
Ostrzenie łyżew kosztuje 15 zł.
Szatnia: 2 zł

Lodowisko NCK znajduje się przed Nowohuckim Centrum Kultury przy Alei Jana Pawła II 232 w Krakowie.
Godziny pracy:
poniedziałek - piątek 12.00-20.30,
weekendy i dni wolne od pracy 9.00-20.30.
Każda ślizgawka trwa 45 minut, a bilet kosztuje 6 zł. Przy lodowisku działa wypożyczalnia. Wypożyczenie łyżew kosztuje 6 zł.

Lodowisko przy Galerii Krakowskiej na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego czynne jest od poniedziałku do soboty od 9.00 do 21.30 oraz w niedziele od godziny 10.00 do 20.30.
Bilet normalny z wypożyczeniem łyżew kosztuje 25 zł, ulgowy: 22 zł. Normalny bilet wstępu z własnymi łyżwami kosztuje 15 zł, a bilet ulgowy - 12 zł.

Lodowisko Origo położone na Miasteczku Studenckim AGH, przy ulicy ul. Rostafińskiego (róg ulicy Piastowskiej i ulicy Reymonta).

Każda ślizgawka trwa 90 minut, a wejścia są o pełnych godzinach parzystych: 10:00 12:00 14:00 16:00 18:00 20:00.

Bilet normalny - 13 zł, ulgowy 11. Wypożyczenie łyżew to koszt 9 zł. Można też kupić karnety. Karnet imienny ulgowy (na 10 wejść) kosztuje 99 zł, zaś karnet imienny normalny (na 10 wejść) to koszt 117 zł. Przy lodowisku można wypożyczyć łyżwy (9 zł), chodziki (5 zł) i kaski (4 zł). Ostrzenie łyżew kosztuje 14 zł.

Fot. pixabay.com