Dzień Babci i Dziadka. Pokażcie, jak świętujecie. Będą nagrody!

19.01.2017

Dzień Babci i Dziadka. Pokażcie, jak świętujecie. Będą nagrody!
Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka (21 i 22 stycznia) zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez portale: news.krakow.pl oraz miastopociech.pl. Wystarczy zrobić zdjęcie, które uwieczni wspólne świętowanie tych uroczystych chwil. Dla autorów pięciu najciekawszych fotografii mamy po dwa bilety na największe spotkanie opłatkowe na świecie, czyli koncert Betlejem w Krakowie, które odbędzie się 27 stycznia o godz. 19 w Tauron Arenie. Zdjęcia możecie zamieszczać na facebooku MIASTA pociech oraz News.Krakow.pl. Rozstrzygnięcie konkursu w środę.

Podczas koncertu Betlejem w Krakowie odbędzie się największe spotkanie opłatkowe na świecie! Krakowianom złoży życzenia także Kardynał Stanisław Dziwisz, dla którego 27 stycznia będzie ostatnim dniem pełnienia funkcji Metropolity Krakowskiego.

W Tauron Arenie spotkamy się na ponad 2,5-godzinnym koncercie, podczas którego zabrzmią najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata. Zostaną one wykonane w nowych i oryginalnych aranżacjach. Dla krakowskiej publiczności zaśpiewają największe gwiazdy estrady i osobowości muzyczne, m. in. TGD, Natalia Niemen, Marika, Kuba Badach, Piotr Cugowski oraz Mate.O.

Przy wejściu na koncert każdy widz otrzyma program wraz z opłatkiem, którym połamie się z innymi. Publiczność zostanie także zaproszona do wspólnego śpiewania kolęd.

Betlejem w Krakowie jest częścią trasy koncertowej pt. Betlejem w Polsce, która odbywa się w 12 polskich miastach. Wszędzie hale są pełne. Koncert wywołuje entuzjazm i dużo dobrych emocji. Wśród publiczności są zarówno ludzie młodzi, jak i starsi, duchowni i świeccy; a także mnóstwo dzieci, które wyjątkowo radośnie uczestniczą w koncertach, śpiewając i tańcząc na widowni.

Publiczność reaguje wręcz euforycznie na oryginalne, często zaskakujące interpretacje kolęd, jak np. Nie było miejsca dla Ciebie w wykonaniu Natalii Niemen. Bardzo różnorodne aranżacje i interpretacje pieśni bożonarodzeniowych, także afrykańskie i latynoskie rytmy, sprawiają, że widzowie wielokrotnie podrywają się do… tańca.

Trasie koncertowej towarzyszy akcja społeczna “Głodnych nakarmić”. Dochód z koncertów zostanie przeznaczony na wsparcie osób niedożywionych.