Uczestniczą w nich dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, które do wspólnej zabawy zapraszają nie tylko rodziców, ale także babcie i dziadków. – Naszym celem jest integrowanie rodziny, wzmacnianie relacji rodziców i dzieci, a także podpowiadanie opiekunom, jak w kreatywny i ciekawy sposób można spędzać czas z pociechami – mówią koordynatorki projektu Paulina Wychowańska i Agnieszka Droździk.
Podczas ostatniego spotkania (21 lutego) dzieci i rodzice tworząc eko-zabawki uczyły się m.in. jak nadać drugie życie przedmiotom przeznaczonym do recyklingu i świetnie się przy tym bawić.
W styczniu uczestnicy warsztatów szlifowali swój kunszt wokalny i aktorski. Pod okiem Magdaleny Sekuły – wokalistki i pedagoga - ćwiczyli swoje głosy, oddechy, samogłoski, czyli wszystko to, co tworzy dobrą technikę wokalną. Dowiedzieli się też, że emisja głosu to nie tylko nauka o głosie. To przede wszystkim podróż w głąb siebie i praca nad samym sobą.
Świetna zabawa towarzyszyła również grudniowym warsztatom bożonarodzeniowym: STÓŁ, KTÓRY ŁĄCZY, w czasie których dzieci wraz z rodzicami przygotowywały ozdoby świąteczne pod okiem animatorki - Pani Joanny Czaplińskiej. Uczestnicy zajęć mogli zapoznać się z różnymi technikami wykonywania ozdób świątecznych. Furorę robiły zwłaszcza piękne renifery, które powstawały z patyczków laryngologicznych oraz małe choineczki. Przy okazji niejeden rodzic odkrył w sobie talent plastyczny.
Kolejną okazją do wykazania się zdolnościami manualnymi będą warsztaty wielkanocne zaplanowane na 20 marca. Opiekunką warsztatów ponownie będzie Joanna Czaplińska, która zainspiruje uczestników do tworzenia oryginalnych ozdób wielkanocnych.
Sala, w której odbywają się warsztaty może pomieścić maksymalnie 30 dzieci wraz z rodzicami. Warto już teraz zapisać się na zajęcia. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu (12) 422 03 44 lub e-mailem akademia.rodzinna@idmjp2.pl. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
W kwietniu Akademia Rodzinna zaprasza z kolei na zajęcia z dogoterapii, a w maju w Instytucie Dialogu powstanie rodzinny teatr cieni. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej www.idmjp2.pl.
Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie powstał w styczniu 2009 roku. Jego celem jest upamiętnianie, upowszechnianie i twórcze rozwijanie dziedzictwa, które pozostawił po sobie Ojciec Święty Jan Paweł II oraz inspirowanie w oparciu o te wartości nowych inicjatyw, promowanie duchowości, kultury i tradycji związanej z osobą Ojca Świętego Jana Pawła II oraz dialogu między religiami i kulturami, a także działalność naukowa, kulturalna i edukacyjna. Instytut mieści się przy ul. Totus Tuus 30.