Decyzja w sprawie szczepień coraz młodszych dzieci

Decyzja w sprawie szczepień coraz młodszych dzieci

Fot. fotolia

Rada Medyczna przy premierze przyjęła dziś rekomendacje w sprawie szczepień dzieci w wieku 12-15 lat preparatem Cominarty produkowanym przez koncern BioNTech/Pfizer. Szczepienia w tej grupie wiekowej rozpoczną się prawdopodobnie już w wakacje.

Wcześniej Europejska Agencja Leków (EMA) zdecydowała o zatwierdzeniu szczepionki firm BioNTech i Pfizer przeciw Covid-19 dla osób od 12 do 15 roku życia. Obecnie na szczepienie mogą zapisywać się osoby pełnoletnie oraz z grupy 16-17 lat. Na razie zainteresowanie nastolatków szczepieniami jest niewielkie. Zarejestrowało się ok. 40 tys. osób.

Wczoraj na antenie TVN24 prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych dr Grzegorz Cessak zapowiedział, że szczepienia dzieci powyżej 12. roku życia "rozpoczną się w wakacje", być może jeszcze w czerwcu.

Dr Cessak zapewnił, że “wakacje będą na pewno czasem szczepienia dzieci, indywidualnym, a czy będą podejmowane zbiorowe szczepienia dzieci w szkołach, czy w innych trybach i możliwościach, to będzie przedmiotem dyskusji i analiz”.

anty NWO
02.06.2021 18:06
To jest wojna o naszą wolność!!! Obejrzyj zanim youtube ocenzuruje: https://www.youtube.com/watch?v=qyc24UxhM-g