Dariusz Piontkowski zakażony koronawirusem

Dariusz Piontkowski zakażony koronawirusem

MEiN

Były szef MEN, a obecnie wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski poinformował, że jest zakażony koronawirusem. - Pamiętajmy o stosowaniu się do zasad, które ograniczają transmisję wirusa - zaapelował na Twitterze. Jeszcze we wrześniu, otwierając szkoły dla wszystkich uczniów przekonywał, że nie wygląda na osobę, która musiałaby na co dzień nosić maseczkę.

"Otrzymałem pozytywny wynik testu na #koronawirus. Pamiętajmy o stosowaniu się do zasad, które ograniczają transmisję wirusa. Tylko razem możemy pokonać pandemię" - napisał były minister na Twitterze.

Dariusz Piontkowski w sierpniu ubiegłego roku podjął decyzję, że od wrześniu wszyscy uczniowie wracają do szkół. Podczas konferencji prasowej, na której prezentowane były nowe wytyczne związane z uruchomieniem nauki stacjonarnej minister Dariusz Piontkowski był pytany m.in. o rekomendacje dla nauczycieli seniorów, którzy mogą obawiać się powrotu do pracy oraz o to, czy takie osoby będą wyposażone w środki ochrony osobistej np. maseczki ochronne.

- Sam wiek nauczyciela nie jest wskazaniem do odsunięcia go od pracy z dziećmi - zaznaczył minister i dodał: - Ja sam mam niespełna 60 lat, a nie wyglądam chyba na osobę, która musiałaby na co dzień zakładać maseczkę, choćby w szkole, gdybym do niej wrócił.

Po niespełna dwóch miesiącach podstawówki i licea znów trzeba było zamknąć. Młodsze dzieci wróciły do nauki stacjonarnej dopiero 18 stycznia, starsi uczniowie do dziś uczą się zdalnie.

Obecny minister edukacji Przemysław Czarnek zapowiada, że być może po 18 kwietnia otwarte zostaną przedszkola, a tydzień później szkoły dla klas I-III. Szef resortu edukacji nie wyklucza, że w maju do szkół wrócą również starsi uczniowie.