Czarnek broni małopolskiej kurator oświaty: Dla mnie to akurat nie jest problem

Czarnek broni małopolskiej kurator oświaty: Dla mnie to akurat nie jest problem
Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty spotkała się w swoim gabinecie z antyszczepionkowcami, a na kuratoryjnym kanale publikuje wypowiedzi lekarzy, którzy straszą rodziców konsekwencjami szczepień przeciwko COVID-19 i nazywają je eksperymentem medycznym. Minister edukacji Przemysław Czarnek: - Dla mnie to akurat nie jest problem.

Pod koniec stycznia Barbara Nowak przyjęła w swoim gabinecie przedstawicieli organizacji antyszczepionkowych takich jak stowarzyszenie Nauczyciele dla Wolności, fundacja Polska Jest Jedna, Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi czy stowarzyszenie Małopolski Bunt.

Goście chwalili Barbarę Nowak za to, że "przeciwstawiła się rządowym obostrzeniom i segregacji ludzi". W odpowiedzi kurator stwierdziła, że nie pochwala zdalnego nauczania i nazwała je “protezą”. – Należałoby to jak najszybciej przerwać – powiedziała. Uznała, że minister edukacji jest podobnego zdania.

Wracamy do podstawowego pytania, które też trzeba zadać - stwierdziła w pewnym momencie Nowak. - Czy naprawdę najważniejsze jest być zdrowym? Za wszelką cenę? Czy resztę możemy przekreślić, bo to zdrowie jest najważniejsze?

Czarnek: Dla mnie to akurat nie jest problem

O tę wypowiedź był dziś pytany na konferencji prasowej minister edukacji Przemysław Czarnek. - Pani kurator nigdy nie wątpi - zaczął, - ja ją znam i rozmawiam z nią, że życie i zdrowie jest najważniejsze.

Dalej zwrócił się do dziennikarzy obecnych na konferencji: - Państwo jakbyście się skupili na zadaniach kuratora, na tym, co pani kurator robi w kuratorium jako kurator, a nie wyciągali z ust, z kontekstu i bazowali na nagraniu kogoś kto przychodzi i jest przyjmowany przez panią kurator … no, możemy mieć pretensje do pani kurator, że przyjmuje wszystkich, którzy chcą się z nią spotkać. Dla mnie to akurat nie jest problem - stwierdził Czarnek. - Ja też przyjmuję wszystkich, którzy chcą się ze mną spotkać, gdy mam na to czas.

Na koniec minister rzucił: - Skupiam się na zadaniach kuratora, które są wykonywane bardzo dobrze w Małopolsce.

Spotkanie z antyszczepionkowcami to nie jedyna kontrowersyjna działalność małopolskiej kurator oświaty. Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, na oficjalnym youtubowym kanale Kuratorium Oświaty w Krakowie można znaleźć ponad 1,5 godzinne nagranie z innego spotkania zorganizowanego przez Barbarę Nowak. Film adresowany jest do rodziców małopolskich uczniów i ma pomóc im w podjęciu decyzji o szczepieniu dzieci.

Na zaproszenie Barbary Nowak głos zabiera pięcioro medyków (w tym dentysta, psychiatra i lekarka, której w listopadzie ubiegłego roku zawieszono prawo wykonywania zawodu za szerzenie nieprawdziwych i szkodliwych informacji na temat szczepień przeciwko COVID-19).

Wszyscy kuratoryjni “eksperci” przekonują na nagraniu, że dzieci nie chorują na COVID, a jeśli już to przechodzą zakażenie łagodnie i w związku z tym nie warto ryzykować szczepiąc je przeciwko koronawirusowi. Szczepionki zostały przez nich nazwane preparatem modyfikowanym genetycznie, a same szczepienia eksperymentem medycznym.

O komentarz poprosiliśmy zarówno ministerstwo zdrowia jak i resort edukacji, a także wojewodę małopolskiego. Chcieliśmy wiedzieć, czy to, co rodzice usłyszeli z ust kuratoryjnych “ekspertów” jest realizacją polityki państwa w zakresie walki z pandemią Do dziś żadna z tych instytucji nie przesłała nam odpowiedzi.

Jolanta
09.02.2022 23:03
Brawo, Panie Przemysławie!
Ta z "gorszego sortu"
09.02.2022 18:16
Równie dobrze mógł powiedzieć, co zresztą nie raz ani nie dwa już zrobił - fakty świadczą przeciwko mnie czy mojej protegowanej kurator BN - cóż tym gorzej dla faktów... ja mam inny przekaz dnia... skupcie się państwo na tym... Jak to mówił Jan Sztaudynger? - "Prawda w oczy kole, / A więc kłamstwo wolę.