Bezpłatne lekcje jazdy na nartach dla małopolskich uczniów

Bezpłatne lekcje jazdy na nartach dla małopolskich uczniów
Aż 5 tys. dzieciaków będzie mogło w tym sezonie skorzystać z lekcji bezpiecznej jazdy na nartach i snowboardzie. Województwo małopolskie zdecydowało się przeznaczyć na ten cel 1 mln zł. Gminy muszą złożyć wniosek o przyznanie dotacji do 6 grudnia.
Dzięki projektowi „Jeżdżę z głową”, co roku uczniowie, którzy nie potrafią jeździć na nartach czy snowboardzie, biorą udział w zajęciach prowadzonych pod okiem doświadczonych instruktorów. Pokazują oni młodym Małopolanom nie tylko różne techniki jazdy na nartach czy snowboardzie, ale też na co zwracać szczególną uwagę, jeśli chodzi o bezpieczeństwo swoje i innych osób. Podczas spotkań na stoku, nie brakuje też ciekawych metod nauki oraz sportowej radości, dzięki czemu wiele osób zapewne złapie narciarskiego „bakcyla” i chęć do spędzania każdej kolejnej zimy na stoku, zamiast przed ekranem telewizora czy komputera.

Projekt jest realizowany od 2012 roku, a wsparcie z budżetu Województwa Małopolskiego jest udzielane gminom. Od 2012 do 2018 r. na ten cel przeznaczono z budżetu województwa ponad 3,8 mln zł, dzięki czemu z bezpłatnych zajęć skorzystało ok. 20 tys. małopolskich uczniów szkół podstawowych.

Więcej informacji o tym, jak można starać się o dotację